Autorizacija:

Naudinga žinoti

Odos stresas ir antistresinė terapija. Balzamas ANTISTRESS

Odos stresas ir antistresinė terapija. Balzamas ANTISTRESS

Odos stresas ir antistresinė terapija. Balzamas ANTISTRESS.

 

STRESO FAKTORIUS IR ADAPTACINIS SINDROMAS

Mes gyvename gana sudėtingomis ekologinėmis sąlygomis – labai pasikeitė žmogaus kaip biologinės esybės gyvenamoji aplinka, mityba ir pan. Žmogui kaip biologinei būtybei reikia laiko prisitaikyti prie kintančių sąlygų. O jeigu pokyčiai vyksta labai laiko ir organizmui nėra kada prie jų prisitaikyti, jis patiria stresą. Stresas – tai tam tikra įtampos situacija, kurią organizmas patiria dėl ypatingo - pernelyg stipraus ar ilgalaikio - poveikio. 

 

Apskritai šiuolaikinė kosmetologija remiasi kanadiečių mokslininko Hanso Seljė streso koncepcija (kurios pagrindus jis išdėstė dar 1936 metais publikuotame straipsnyje „Sindromas, kurį sukelia įvairūs kenksmingi faktoriai“ žurnale NATURE) kaip vienu iš savo kertinių akmenų. Taip pat su streso koncepcija susijusi adaptacinio sindromo samprata. ADAPTACINIS SINDROMAS – tai visuma apsauginių ir adaptacinių reakcijų, padedančių organizmui įveikti stresą ir jo žalingas pasekmes. Jei organizmas iškart nežūva nuo streso faktoriaus poveikio, jam tenka prisiderinti prie egzistavimo jo poveikio zonoje. Tačiau jeigu streso faktoriaus poveikis užtrunka pernelyg ilgai, organizmo atsparumas jam labai sumažėja, adaptacijos mechanizmo veikimas nusilpsta ir organizmas, alinamas bei negaudamas naujų rezervų, greitai susidėvi (t.y. patiria pakitimus, panašius į senėjimo procesą – tai pasakytina tiek apie odą, tiek ir apie bet kurį kitą stresą patiriantį organą). Pvz., mums per dieną reikia 70 miligramų vitamino C. Tačiau organizmui patekus į aktyvios saulės poveikio zoną visas šis vitamino C rezervas išeikvojamas per maždaug 15 min. Vienintelė išeitis mums - toliau stiprinti organizmą, papildyti jo rezervus esant streso faktoriaus poveikio zonoje.

Apskritai reikia pažymėti, kad bet koks stresas, kurį patiria organizmas, neišvengiamai atsiliepia ir odai.

 

VIETINIS ODOS STRESAS

Oda yra ypatingas organas, nes ji skiria vidinę organizmo terpę nuo išorinės, todėl ją veikia tiek vidiniai streso faktoriai (fiziologinės reakcijos – endokrininės, kraujagyslių ir kt. sistemų), tiek išoriniai (pvz., UV spinduliuotė, temperatūros svyravimai ir t.t.). Taigi odos situacija pati sudėtingiausia. Ją nuolat veikia žalingi faktoriai iš vidaus ir iš išorės ir ji turi būti pasirengusi pateikti jiems atsaką. Suprantama, kad oda, gindamasi, turi kažkaip reaguoti į šiuos veiksnius, kad neutralizuotų jų poveikį.

 

Odos reakcija į stresą (moksliškai įrodyta):

 

 • Uždegimas;
 • Suaktyvėja pamatinio sluoksnio ląstelių dalijimasis (šitaip oda tampa storesnė ir įstengia pasipriešinti išoriniams streso faktoriams, bet sykiu būna priversta eikvoti savo resursus);
 • Signalinių molekulių sekrecija (kad įvairios odos sistemos galėtų komunikuoti tarpusavyje – streso atveju signalinių molekulių pagaminama žymiai daugiau nei įprastinėmis aplinkybėmis);
 • Raginio sluoksnio atsiskyrimas(tai yra paspartėjusio pamatinio ląstelių sluoksnio dalijimosi pasekmė, kuri sykiu padeda pašalinti nuo odos paviršiaus ir streso sukėlėjo poveikį);
 • Melanocitų suaktyvėjimas (melaninas saugo mus nuo UV spinduliuotės ir kt. žalingų veiksnių, o priėjęs iki keratinocitų ir patekęs į jų vidų sudaro savotišką skėtį, skirtą visam viršutiniam ląstelių sluoksniui apsaugoti);
 • Epidermio lipidų sintezės paspartėjimas (jis reikalingas tam, kad epidermio barjeras taptų efektyvesnis – t. y. sustiprėtų jo apsauginės funkcijos);
 • Fermentų, ardančių dermos tarpląstelinę medžiagą, suaktyvėjimas;
 • Tarpląstelinės dermos medžiagos komponentų sintezės suaktyvėjimas (paskutiniai du punktai reikalingi tam, kad vyktų dermos tarpląstelinės medžiagos atsinaujinimas, odos struktūra reparuotųsi ir nesikauptų tarpląstelinės medžiagos defektai).

 

Jei streso faktoriai mus veikia pastoviai ir mes patiriame nuolatinį karštį ar šaltį, nors jų aplinkoje ir negyvename nuo pat gimimo, arba patiriame stiprų stresinį psichologinį poveikį, dauguma organizmo sistemų bei funkcijų sutrinka. Kaip minėjome, neįstengęs pašalinti streso faktoriaus, organizmas silpsta, jo adaptacinės galios senka ir jis ima sirgti. Tai pasakytina ir apie mūsų odą.

 

CHRONIŠKAS STRESO FAKTORIŲ POVEIKIS

 

Sutrinka nervų sistemos veikla. Kyla arba paūmėja daugelis odos ligų (egzema, psoriazė, rožė), atsiranda bėrimai, niežulys, aknė, alerginės reakcijos;

Paspartėja maitinamųjų medžiagų ir energijos išeikvojimas. Manoma, kad streso metu organizmas pasisavina daugiau nei trečdalį maitinamųjų medžiagų iš odos ir paskirsto jas organams, kuriems jų labiau reikia. Dėl to oda patiria šių medžiagų ir energijos trūkumą, o jos apsauginės sistemos nusilpsta;

Sutrinka barjerinės odos funkcijos. Barjerinių funkcijų nusilpimą lydi padidėjęs odos jautrumas (tame tarpe jautrumas saulės spindulių poveikiui), sausėjimas, šerpetojimas, susidaro palankios sąlygos infekcijai ir uždegimui kilti;

Makromolekulių oksidacinė pažaida. Nukleino rūgščių, baltymų, lipidų molekulių pažeidimai sukelia elastingumo bei kitų odos charakteristikų susilpnėjimą, skatina raukšlių bei pigmentacijos židinių susidarymą ir ankstyvą senėjimą;

Hormonų poveikis. Gausus adrenalino „išmetimas“ streso metu skatina kapiliarų spazmus, todėl sutrinka kraujotaka ir odos maitinimas, audiniai patiria deguonies badą, oda praranda elastingumą ir dailią spalvą. Streso metu į kraują išsiskiria ir hormonas kortizolis, kuris blokuoja fibroblastų dalijimąsi bei augimą, todėl dažnai oda tampa lengvai pažeidžiama, greičiau sensta, o patyrusi pažeidimų lėtai ir netinkamai gyja, išplonėja, joje atsiranda strijų.

Medžiagų apykaita. Medžiagų apykaitos pažeidimai gali tapti tiek streso priežastimi, tiek pasekme. Pvz., kalcio trūkumas mityboje skatina spartesnį kalcio išeikvojimą esant stipriam bei ilgalaikiam skausmui.

 

ATSVARA STRESUI

Kosmetologija streso atveju gali ateiti į pagalbą. Kokiais metodais ji veikia?

 

Relaksacijos metodas – masažas (jo metu į kraują išsiskiria endorfinai – medžiagos, kurios padeda pakelti nuotaiką, pašalinti nerimą ir sumažinti skausmą), aromaterapija (eteriniai aliejai aktyvuoja parasimpatinę nervų sistemą, atpalaiduoja lygiuosius bronchų bei kraujagyslių raumenis, pakeičia smegenų pralaidumą elektros impulsams), taip pat vandens procedūros ir kai kurios aparatinės metodikos.

 

Pasirengimo ir atsparumo stresui stiprinimas. Adaptogenų (augalinės, jūrinės (dumblių) ar bakterinės kilmės medžiagų, didinančių organizmo adaptacijos slenkstį), naudojimas (MIRRA naudoja daug adaptogenų – ežiuoles, leuzėjas, alavijus, trechalozę ir kt.), sprotinė veikla.

 

Apsauginės kosmetikos naudojimas - būtent apsauginė kosmetika geriausiai padeda odai apsisaugoti nuo streso poveikio.

 

VISAVERTĖ ODOS PRIEŽIŪROS PRIEMONĖ VAKARUI

Balzamas ANTISTRESS padės Jūsų odai atsistatyti po streso naktinio poilsio metu, apsaugos nuo šalčio ir vėjo, žalingų aplinkos veiksnių, stresinių situacijų ir pan.

Ją reikėtų naudoti likus maždaug pusvalandžiui iki miego, kad mūsų ląstelės spėtų pasisavinti visas veikliąsias medžiagas ir įtraukti jas į savo metabolizmą. Aktyvi antistresinė pagalbos priemonė odai padės sureguliuoti medžiagų apykaitos procesus ir dovanos elegantišką, išpuoselėtą išvaizdą. Jūsų veidas trykš jaunatviška gaiva ir skaistumu!

 

Turtinga aktyviųjų komponentų puokštė

Egzotiškų komponentų, įtrauktų į Balzamo sudėtį, puokštė Jus nustebins.

 

Augalinis polisacharidas KONJAKO GLIUKOMANANAS, gaunamas iš daugiamečio tropinio augalo Amorphophallus konjac, ypač efektyviai suriša drėgmę, o ilgainiui padeda pasiekti net geresnį drėkinamąjį poveikį nei hialurono rūgštis.

 

Alfa bisabololas, gaunamas iš Kandėjos medžio žievės eterinio aliejaus ir melsvažiedžių ramunėlių, išsiskiria ryškiu priešuždegiminiu, antiseptiniu ir fungicidiniu poveikiu, padeda greičiau gyti odos pažeidimams.

 

Dviskiaučių ginkmedžių ekstraktas palankiai veikia kraujagysles, gerina mikrocirkuliaciją, o taip pat saugo ląsteles nuo žalingo aplinkos veiksnių poveikio, veikia antistresiškai ir antioksidantiškai.

 

Jūsų oda kompleksiškai rūpinsis dar daugybė kitų aktyvių, gamtinės kilmės komponentų – drėkinamųjų, priešuždegiminių, apsauginių, epidermio barjerą atstatančių. Balzamo sudėtyje esančios veikliosios medžiagos, sugrupuotos į tikslinio poveikio kompleksus ir veikiančios sinergiškai, kovoja su visais odos streso faktoriais bei atitaiso jų padarytą žalą!

 

Aktyvieji komponentai: fermentuotas žaliosios arbatos aliejus, lecitinas, intensyviai drėkinančių augalinės kilmės polisacharidų (L-fukozės, D-galaktozės ir galakturono rūgšties) kompozicija, augalinės kilmės polisacharidas konjako gliukomananas, koncentruotas dviskiaučių ginkmedžių ekstraktas, alfa bisabololas (kandėjų ir melsvažiedžių ramunėlių aktyvusis komponentas) – NAUJOVĖS!, D-pantenolis, šlapalo vediniai, niacinamidas (vitaminas PP), vitaminai E ir F, antioksidantas Rona Care AP.

 

Kaip veikia Balzamas ANTISTRESS?

Palaiko natūralų ląstelių atsinaujinimo mechanizmą, normalizuoja odos medžiagų apykaitą (tai labai svarbu kovojant su streso padariniais);

Didina atsparumą stresui, stiprina imuninį ir adaptacinį potencialą;

Mažina odos jautrumą, ramina odą (tai yra aukščiau nurodyto poveikio pasekmė);

Padeda pagerinti odos reljefą.

 

NAUDOJIMO YPATUMAI:

Balzamą rekomenduojama naudoti nakčiai, kad oda galėtų visavertiškai pasisavinti jo veikliąsias medžiagas savo struktūros atstatymui ir medžiagų apykaitos procesų reguliavimui. Žinoma, galima naudoti ir dieną. 

 

Nedidelį kiekį balzamo masažiniais judesiais paskirstykite ant švarios veido odos, kol pilnai susigers. Tepkite švarią odą likus maždaug pusvalandžiui iki miego, kad oda spėtų aktyviai ir efektyviai pasisavinti visas veikliąsias medžiagas.

 

Balzamą ANTISTRESS, kaip ir kitas MIRRA BIOTECHNOLOGY linijos priemones, galima naudoti nuo 25 – 30+ metų, pagal poreikį.

 

Siekiant greitai ir efektyviai išspręsti streso poveikio padarinių likvidavimo problemą, Balzamo formulė sudaryta taip, kad jis veiktų kompleksiškai. Visi aktyvieji komponentai, įtraukti į balzamo sudėtį, sugrupuoti į tikslinio poveikio kompleksus. Atkreipkite dėmesį, kad kiekvienas kompleksas padeda spręsti konkrečias problemas, kad sudarytų atsvarą visiems anksčiau nurodytiems streso faktoriams ir jų poveikio padariniams.

 

Balzamas ANTISTRESS

 

Tikslinio poveikio kompleksai

Sudėtyje esantys komponentai

Antioksidantai

Vitaminas E, kaskadinis antioksidantas Rona Care AP, dviskiaučių ginkmedžių ekstraktas - NAUJOVĖ

Drėkinamieji faktoriai

Augalinės kilmės polisacharidų kombinacija, konjako mananas - NAUJOVĖ, glicerinas, D-pantenolis

Epidermio barjerą atstatantys komponentai

Ryžių sėlenų aliejus, izoamilokokoatas, kokokaprilato kapratas (natūralus emolientas, gaunamas iš kokosų spirito) - NAUJOVĖ, vitaminas F

Priešuždegiminiai faktoriai

D-pantenolis, alfa bisabololas - NAUJOVĖ, nikotinamidas (vitaminas PP)

Įvairios paskirties apsauginiai faktoriai

Bičių vaškas, lecitinas, inulinas, dviskiaučiųginkmedžių ekstraktas

Biotechnologiniai aktyvai

Fermentuotas žaliosios arbatos ekstraktas, intensyviai drėkinanti augalinės kilmės polisacharidų (L-fukozės, D-galaktozės ir galakturono rūgšties) kombinacija, izoamilokokoatas („žaliasis“ emolientas, gaunamas taikant enziminę technologiją iš cukrinių runkelių ir kokosų aliejaus)

 

Pakalbėkime apie naujuosius komponentus kosmetikos priemonės sudėtyje.

 

Augalinis polisacharidas KONJAKO (GLIUKO)MANANAS

 

Augalinis komponentas, gaunamas iš daugiamečio tropinio augalo Amorphophallus konjac (paplitęs Rytų Azijoje: Kinijoje (Junanio provincijoje), Vietname, Tailande, Filipinuose). Naudojamas kaip dekoratyvinis augalas, nepaisant atstumiančio pūvančios mėsos kvapo, kurį skleidžia žydėjimo metu.

Iš augalo gumbasvogūnių gaunami konjako (arba – konžako) milteliai, kurie plačiai naudojami maisto pramonėje kaip maisto priedas (tirštiklis E425). Iš trimečio augalo šakniagumbių taip pat gaunama kamedė (tokie sakai). Gumbai nupjaunami, išdžiovinami, sumalami ir išsijojami. Gauti milteliai brinkinami vandenyje, apdorojami specialiu tirpalu ir filtruojami. Toliau gliukomananas paliekamas nusistovėti spirite ir išdžiovinamas.

 

Kuo vertingas konjako gliukomananas kosmetiniu atžvilgiu?

Pagrindinė šios medžiagos sudedamoji dalis yra poligliukomananas – linijinis polisacharidas. Išsiskiria didžiausia molekuline mase iš visų žinomų augalinių tirštiklių bei didžiausiu gebėjimu surišti drėgmę iš visų augalinio pluošto rūšių (1 nuosavos masės dalis suriša iki 100 dalių vandens).

 

Pagrindinės kosmetinės savybės: sudaro ant odos paviršiaus apsauginę plėvelę, kuri padeda ilgiau išsaugoti drėgmę ir pagerinti odos regeneracijos mechanizmų veikimą. Veikia panašiai kaip hialurono rūgštis. Kosmetologai nustatė, kad naudojant kosmetikos priemones su šia medžiaga ilgą laiką, pasiekiamas net geresnis drėkinamasis efektas nei naudojant priemones su hialurono rūgštimi.

 

ALFA BISSABOLOLAS

Šis komponentas labai dažnai įtraukiamas į vaikų odos priežiūrai skirtų kosmetikos priemonių sudėtį. Padeda atstatyti komfortišką odos būklę – pašalina iššutimą, sudirgimą, išsiskiria labai maloniu augaliniu aromatu.

 

Kas gi tas bisabololas?

Tai yra optiškai aktyvus monociklinis nesotusis seskviterpeno spiritas. Dažniausiai gaunamas iš Kandėjos medžio (VanillosmopsisErythropappa) žievės eterinio aliejausdistiliacijos metodu. Gaunamas ir iš ramunėlių, levandų bei kt. eterinių aliejų, o šiais laikais dažnai gaminamas sintetinis (beje, sintetinio savybės silpniau išreikštos, nors ir panašios, todėl jis ne toks efektyvus kaip natūralus).

 

Balzamo ANTISTRESS gamybai naudojamas būtent natūralus bisabololas – kompanija turi specialų sertifikatą, patvirtinantį būtent tokį gavybos būdą.

Išsiskiria ypač ryškiomis priešuždegiminėmis savybėmis gijimą skatinančiomis savybėmis.

Įspėjimas: žmonės, alergiški graižažiedžiams augalams, priemones su šia medžiaga turėtų naudoti atsargiai.

 

Pagrindinės kosmetinės alfa bisabololo savybės:

 1. Veikia priešuždegimiškai, mažina paraudimą, sudirgimą, saugo nuo eritemos dėl apšvitinimo UV spinduliais, o jai pasireiškus padeda greitai atstatyti odą. Veikia kaip leukotrienų ir prostaglandinų sintezės inhibitorius, todėl slopina uždegiminius procesus;
 2. Mažina melanino susidarymą ląstelėse, todėl oda pašviesėja, jos tonas suvienodėja, taip pat švelnėja, nyksta odos pigmentacijos pakitimai dėl odos senėjimo ar uždegimo, alergijos, egzemos, kontaktinio dermatito;
 3. Padeda greičiau gyti odos pažeidimams, likviduoti nudegimo pasekmes;
 4. Išsiskiria antibakteriniu ir priešgrybeliniu poveikiu;
 5. Veikia kaip enhanseris- ganėtinai giliai prasiskverbia į odą ir, dėl savo struktūros ypatumų, drauge su savimi į odos gilumą traukia ir kitus aktyvius kosmetikos priemonės komponentus. Labai svarbu užtikrinti, kad kartu su bisabololu į odos gilumą nepatektų ir kokios nors nepageidautinos medžiagos. Balzamo technologai pasirūpino, kad taip nenutiktų: konjako gliukomananas bei kiti komponentai ant odos paviršiaus sudaro apsauginę plėvelę, kuri ir neleidžia svetimkūniams patekti į gilumą.

 

DVISKIAUČIŲ GINKMEDŽIŲ EKSTRAKTAS

Reliktinis medis, vienas seniausių augalų Žemėje, dar vadinamas „dinozaurų medžiu“, nes mena dinozaurų laikus. Šis augalas ypatingas tuo, kad neturi jokių „giminaičių“ – tai yra vienintelis savo rūšies, šeimos ir giminės atstovas. Manoma, kad tai yra senovinių sėklinių paparčių palikuonis. Natūraliomis gamtinėmis sąlygomis auga nedidelėje Rytų Kinijos teritorijoje, taip pat plačiai kultivuojamas Korėjoje, Japonijoje ir Kinijoje. Augalo pavadinimas „ginkgo“, verčiant iš japonų ir kinų kalbų, reiškia „sidabraspalvis abrikosas“ arba „sidabraspalvis riešutas“ (galbūt todėl, kad jo labai gražūs ir švelnūs žalsvi, sidabrinio atspalvio lapeliai, savo forma nelabai panašūs į įprastus medžių lapus).

 

Nuo senų senovės dviskiautis ginkmedis laikomas šventu ir vaistiniu augalu.

Atkreipkite dėmesį, kad kosmetikos priemonei MIRRA naudoja tik pagal veikliųjų medžiagų kiekius standartizuotą ginkmedžių ekstraktą.

Kosmetologijoje naudojamas būtent lapų ekstraktas.

 

Veikliosios medžiagos:

Dviskiaučių ginkmedžių ekstrakto sudėtyje – net 25% flavonoidų (tame tarp itin vertingų – kvercetino, gingketino), ne mažiau kaip 5-6% terpeniniųlaktonų; įvairios rūgštys, tame tarpe proantocianidinai; sudėtiniai angliavandeniai, B grupės vitaminai, vitaminas C ir kt.

 

Pagrindinės kosmetinės savybės:

 1. Gerina mikrocirkuliaciją, mažina kapiliarų pralaidumą, stiprina jų sieneles ir didina tonusą, mažina kuperozės paraiškas;
 2. Antioksidantinis, fitoapsauginis poveikis (mažina fermento superoksidodismutazės ir cinko aktyvumą);
 3. Priešuždegiminis poveikis (flavonoidaigingketinas ir izogingketinas blokuoja fermento ciklooksigenazės-2 veikimą);
 4. Apsauginis ir antisresinis poveikis (saugo ląsteles nuo apoptozės ir stiprina odos atsparumą žalingiems aplinkos veiksniams) – naktį, kol mes ilsimės, veikliosios medžiagos darbuojasi, kad palaipsniui sumažintu dieną patirto streso pasekmes;
 5. Tonizuoja, stiprina ląstelių metabolizmą;
 6. Mažina celiulito požymius, paburkimą ir skausmą (po terminės odos traumos);
 7. Vitamino P poveikis (stabilizuoja jungiamojo audinio medžiagą, palankiai veikia kraujagysles, didina atsparumą infekcijai, radiacijai bei deguonies trūkumui, mažina cholesterolio kiekį kraujyje ir stabdo aterosklerozės vystymąsi), onkoprotektorinis poveikis (mažina odos navikų išsivystymo riziką).

 

Apibendrinant reikia pasakyti, kad apsauga nuo streso odai ypač aktuali šiuolaikinėmis sąlygomis – esant didmiesčio smogui, automobilių išmetamųjų dujų koncentracijai ore, tabako dūmuose ir t.t. Todėl naktinis odos atstatymas po streso mums ypač aktualus. Priemonė veiksmingai apsaugos nuo rudens darganos, sustiprins vietinį imunitetą, pristabdys ankstyvą senėjimą.