Autorizacija:

Naudinga žinoti

Drėkinamasis kremas sausai odai su simondsijų ir vaistinių puiklapių aliejais

Drėkinamasis kremas sausai odai su simondsijų ir vaistinių puiklapių aliejais

Kasdienės priežiūros linija MIRRA DAILY Serija DRĖKINIMAS

DRĖKINAMASIS KREMAS SAUSAI ODAI su simondsijų ir vaistinių puiklapių aliejais:


  • aktyviai drėkina odą,
  • stiprina apsauginį odos sluoksnį,
  • ilgam sulaiko drėgmę.

Sudėtis: emulsinis kompleksas, vanduo, simondsijų ir vaistinių puiklapių aliejai, vitaminas F iš linų sėmenų aliejaus, natrio laktatas, liucernų ekstraktas; apelsinų, miros ir mėtų eteriniai aliejai, lašišinių žuvų pienių DNR.


Sausa oda išsiskiria specifiniais požymiais, kaip antai šerpetojimu, plastiškumo sumažėjimu, smulkiais įtrūkimais, tempimo pojūčiu, sudirgimu, padidėjusiu jautrumu. Šie išsivysto dėl sumažėjusio drėgmės kiekio raginiame sluoksnyje.


Drėkinimas ne visada užtikrina ilgalaikį odos aprūpinimą drėgme: jei drėgmės sulaikymo sistema sutrikusi, tai viršutiniame raginiame odos sluoksnyje drėgmė ilgai neišsilaikys. Mūsų oda – tai organizmo apsauginė siena. Jei barjerinės odos funkcijos pažeistos ar tiesiog nusilpusios, oda ima greitai netekti drėgmės, o tai akimirksniu atsiliepia ir išvaizdai: ji praranda stangrumą, skaistumą ir švytėjimą, paviršiuje išryškėja raukšlelės.


Taigi norint įveikti dehidrataciją, visų pirma reikia sustiprinti barjerines odos funkcijas.


Nepakeičiamos riebalų rūgštys (linolo, α-linoleno, γ-linoleno) – lipidinio odos sluoksnio statybinė medžiaga. Iš jų formuojamos ilgos polinesočiųjų riebalų rūgščių grandinės, sujungiančios ir cementuojančios lipidinius dvisluoksnius į daugiasluoksnius klodus. Esant nepakeičiamų riebalų rūgščių stygiui lipidiniai klodai išsiskaido į atskirus sluoksnius, kurie atsiskiria ir pasislenka vienas nuo kito, sudarydami spragas apsauginio barjero struktūroje.


Būtent todėl kremo pagrindą sudaro simondsijų ir vaistinių puiklapių aliejų derinys. Šie aliejai išsiskiria polinesočiųjų riebalų rūgščių gausa. Polinesočiųjų riebalų rūgščių kompleksą, dar vadinamą vitaminu F (grožio vitaminu), sudaro omega-3 ir omega-6 riebalų rūgštys. Lipidai pakankamai lengvai prasiskverbia į lipidinius klodus, o sykiu stiprina ir atstato lipidinį odos barjerą.


Pora žodžių norisi tarti apie simondsijų aliejų. Tai skystasis vaškas, gaunamas iš simondsijų krūmo vaisių. Nepaisant nepakeičiamų riebalų rūgščių gausos sudėtyje, šis aliejus išsiskiria atsparumu oksidacijai ir suderinamumu su žmogaus oda: maždaug ketvirtį odos riebalų sudaro vaško eteriai, kurių sudėtis panaši į šio aliejaus.


Lipidinį barjerą reikia saugoti nuo oksidacijos. Liucernų ekstraktas – svarbus flavonoidų (izoflavonų) šaltinis. Pastarieji užtikrina antioksidantinę lipidinio odos sluoksnio apsaugą, kontroliuoja oksidacinį stresą ir ląstelių membranų bei tarpląstelinių struktūrų oksidaciją. Taip pat izoflavonai aktyvuoja kolageno sintezę ir ląstelių regeneraciją.


Prie aktyvių drėkiklių priskiriamas ir natrio laktatas (pieno rūgšties druska). Laktatas – svarbi NMF komplekso sudedamoji dalis.


NMF (Natural Moisturising Factor arba Natūralus drėkinamasis faktorius) – tai smulkių higroskopinių molekulių kompleksas, išsidėstęs suragėjusių epidermio ląstelių korneocitų sluoksnio paviršiuje. NMF padeda surišti ir sulaikyti drėgmę raginiame odos sluoksnyje. NMF sudaro laisvos aminorūgštys (40%), pirolidono karbono rūgštis (12%), pieno ir citrinos rūgštys bei jų druskos: laktatai ir citratai (12%), šlapalas (7%), cukrai, organinės rūgštys, peptidai. NMF – viena iš pagrindinių natūralių drėgmę sulaikančių raginio sluoksnio struktūrų.

 

Medžiagos, išsiskiriančios gebėjimu surišti ir sulaikyti vandens molekules – puikios odos drėkinimo priemonės. Stambios polimerinės molekulės prisitvirtina odos paviršiuje ir sugeria drėgmę kaip kempinė, sudarydamos kažką panašaus į drėgną kompresą. Pagal šį mechanizmą veikia ir DNR – dezoksiribonukleino rūgštis, gaunama iš lašišinių žuvų pienių. Savo polimerinės molekulės trimatėje struktūroje vandenilinėmis jungtimis ji gali sulaikyti didžiulį vandens kiekį. Viename japonų patente rašoma, kad drėkinamuoju poveikiu DNR pranoksta gliceriną ir kolageną. Be to, DNR naudojimo medicinoje patirtis atskleidė priešuždegimines šios medžiagos savybes, gebėjimą normalizuoti audinių būklę, sustiprinti imuninę sistemą.


Aromaterapinę kompoziciją sudaro originalus apelsinų, mėtų ir miros eterinių aliejų derinys.


Šie aliejai turi gilias istorines šaknis. Dar Senovės Egipte 4-osios dinastijos laikotarpiu (ХХVI-XXV a.a. iki Kristaus) buvo rengiamos ekspedicijos smilkalų keliais. Pagrindinės žaliavos smilkalams gaminti buvo kedrų, frankincenso (ladano arba smilkalinių bosvelijų) ir miros sakai. Senovės kinų liaudies medicinoje šis aliejus buvo naudojamas senėjimui atitolinti, kūnui ir protui atjauninti.


Apelsinus į Viduržemio jūros regioną dar pirmajame amžiuje po Kristaus atgabeno arabai. Ispanijos pietuose juos augino būtent maurai. Arabai pirmieji aprašė ir gydomąsias apelsinų eterinio aliejaus savybes.


Mėtas ir mirą senovės egiptiečiai naudojo ritualinio aromato gamybai. Mėtų ir miros eterinis aliejus minimas Biblijoje, graikų ir romėnų mitologijoje.


Šiuolaikiniai aromaterapeutai pabrėžia, kad miros eterinis aliejus puikiai tonizuoja, padeda atgauti jėgas, taip pat tinka naudoti raukšlių ir kitų odos senėjimo požymių koregavimui. Aliejus padeda pašalinti emocinę įtampą, sušvelninti depresijos požymius, turi nuskausminamųjų savybių, padeda atjauninti visas organizmo sistemas. Mėtų eterinis aliejus ramina odą, stiprina apsaugines odos funkcijas, dovanoja tolygų toną. Apelsinų eterinis aliejus stangrina odą. Rekomenduojamas vitaminų stygiaus kamuojamai sausai odai puoselėti.