Autorizacija:

Naudinga žinoti

Drėkinamasis kremas su obuolių vašku

Drėkinamasis kremas su obuolių vašku

Drėkinamasis kremas su obuolių vašku

 

  • saugo odą nuo drėgmės praradimo;
  • pašalina sausėjimo pojūtį;
  • didina odos tonusą.

 

Sudėtis: emulsinis kompleksas, vanduo, aminorūgščių kompleksas, obuolių ir liepžiedžių СО2-koncentratai, selekcinis dobilų koncentratas, liucernų ekstraktas; kvapiųjų kanangų, miros ir bazilikų eteriniais aliejai, vynuogių actas.

 

Drėgmės išsaugojimas – viena svarbiausių odos funkcijų. Ji daugeliu atžvilgiu lemia ir odos išvaizdą. Tačiau drėkinti odą, bet nesirūpinti drėgmės išsaugojimo sistema – tas pats, kas pilstyti vandenį sietu. Raginio epidermio sluoksnio drėkinime svarbus vaidmuo tenka aminorūgščių kompleksui – svarbiausiam (daugiau nei 50%) raginio sluoksnio NMF-faktoriaus komponentui.

 

 

NMF arba natūralus drėkinamasis faktorius (Natural Moisturizing Factor) – tai smulkių higroskopinių molekulių, išsidėsčiusių negyvų raginio sluoksnio ląstelių korneocitų paviršiuje, kompleksas. Jis padeda sulaikyti ir surišti drėgmę raginiame sluoksnyje. Į NMF-faktoriaus sudėtį įeina laisvosios aminorūgštys (40%), pirolidono karbono rūgštis (12%), pieno ir citrinos rūgštys bei jų druskos: laktatai ir citratai (12%), šlapalas (7%), polisacharidai, organinės rūgštys, peptidai. NMF – viena iš svarbiausių natūralių drėgmę sulaikančių raginio sluoksnio struktūrų.

 

 

Be pirolidono karbono rūgšties į komplekso sudėtį įeina aminorūgštys glicinas, alaninas, prolinas, serinas, treoninas, argininas, lizinas, glutamino rūgštis ir kt. Smulkios aminorūgščių molekulės pritraukia drėgmę iš oro, suriša ją raginiame sluoksnyje ir šitaip užtikrina aktyvų drėkinimą.

Obuolių žievelių vaškas drėgmę sulaiko pagal kitą principą. Obuolių vaškas sudaro ant odos paviršiaus pusiau laidžią plėvelę, kuri sulėtina drėgmės pasišalinimo procesą ir pašalina odos sausėjimo požymius.

 

Be to, obuolių vaško sudėtyje gausu ursolo rūgšties. Mokslininkai ne per seniausiai nustatė, kad ursolo rūgštis turi visą aibę odai ypač naudingų savybių. Kaip antai, ji veikia priešuždegimiškai: blokuoja fermentų, dalyvaujančių uždegimo mediatorių prostaglandinų sintezėje, veikimą, slopina histamino išsiskyrimą. Be to, literatūroje nurodomas ir antibakterinis bei antinavikinis ursolo rūgšties poveikis. Rūgšties aplikacijos palankiai veikia UV spindulių pažeistą odą, paspartindamos dermos matrikso atsistatymą. Tyrimų metu išaiškėjo, kad ursolo rūgštis praktiškai neturi ūmaus ir lėtinio toksinio poveikio, todėl priskiriama prie dermatologiškai saugių medžiagų.

 

Liepžiedžiai – viena iš seniausiai liaudies medicinoje naudojamų gyduolių, išsiskirianti visa puokšte naudingų savybių. Dėl sudėtyje esančių flavonoidų liepžiedžių ekstraktas ir nuoviras pasižymi priešuždegiminiu, antibakteriniu bei antioksidantiniu, taip pat raminamuoju ir minkštinamuoju poveikiu. Liepžiedžių antpilas ir nuoviras, naudojami veidui prausti, suteikia odai daugiau elastingumo.

 

Tačiau mūsų tikslas odos drėkinimas. Todėl derėtų pažymėti, kad liepžiedžių sudėtyje gausu polisacharidų. Polisacharidų polimerinis tinklelis suriša drėgmę ir neleidžia jai išgaruoti. Augaluose polisacharidai atlieka universalių drėgmės rezervuarų vaidmenį. O ant odos paviršiaus sudaro orui laidžią plėvelę, kuri gerai sulaiko drėgmę ir palaiko malonų drėgną mikroklimatą.

 

Sulaikyti drėgmę, tiksliau, sustiprinti apsauginį lipidinį odos sluoksnį, padeda ir specialiai atrinkti ankštinių augalų dobilų ir liucernų ekstraktai – svarbus bioflavonoidų (izoflavonų) šaltinis. Pastarieji užtikrina antioksidantinę lipidinio barjero apsaugą, kontroliuoja oksidacinį stresą, saugo ląstelių membranų lipidus bei tarpląstelines struktūras nuo oksidacijos, todėl aktyviai atitolina senėjimą. Taipogi jie paspartina kolageno sintezę bei ląstelių regeneraciją.

 

Kodėl būtent dobilai ir liucernos? Pasirodo, šių augalų bioflavonoidams būdingas sinerginis antialerginis poveikis, dėl kurio kremas tinka ir jautriai odai.

 

Keletą žodžių norėtųsi tarti ir apie aromaterapinį kvapiųjų kanangų, miros ir bazilikų eterinių aliejų kompleksą. Jis išsiskiria raminamuoju poveikiu: padeda pakelti ūpą, stimuliuoja ir atgaivina. Miros ir kvapiųjų kanangų eteriniai aliejai pasižymi sedatyviniu, raminamuoju poveikiu. Paėmus skyrium, miros eterinis aliejus - puikus tonikas. Padeda įveikti nemigą, depresiją, nervinį išsekimą. Nuo seno naudojamas kosmetologijoje kaip jauninamoji priemonė. Ypač rekomenduojamas raukšlėms mažinti ir kitiems odos senėjimo reiškiniams koreguoti. Atgaivina ir revitalizuoja odą, suteikia jai matinį atspalvį ir aksominį švelnumą.

 

Taigi Drėkinamojo kremo formulė aktyvuoja svarbiausių odos drėgmės išsaugojimo mechanizmų veikimą. Formulės sudėtyje esantys aktyvieji komponentai, išsiskiriantys minkštinamosiomis, raminamosiomis ir antialerginėmis savybėmis, suteikia puikią galimybę puoselėti bet kurio tipo odą – individualiai ar derinyje su kitomis kosmetikos priemonėmis.