Autorizacija:

Naudinga žinoti

MIRRA-OKO antioksidantų biokompleksas akims stiprinti

Kova su įvairiais regėjimo sutrikimais visada buvo opi problema. Tačiau šiomis dienomis ji tapo itin reikšminga. Šiandien vis daugiau žmonių dirba regos sistemos perkrovos sąlygomis. Už tai turėtume padėkoti“ kompiuteriams, kitų elektroninių prietaisų vaizduokliams, televizorių ekranams, skaitymui prie nepakankamo apšvietimo ir daugeliui kitų veiksnių. Į šį sąrašą reikėtų įtraukti ir "saugos technikos nesilaikymą“ šitaip visai pagrįstai galima įvardinti darbą be pertraukų. Dirbant be pertraukų regėjimo apkrovų trukmė ir intensyvumas gerokai padidėja.   

 

Mūsų dienomis prie senų, gerai žinomų ir pakankamai ištirtų akių ligų įgimtų, uždegiminių, senatvinių prisidėjo naujos, kaip antai kompiuterinio regėjimo“, biuro akių“ sindromai ir kiti.

 

Pastaraisiais dešimtmečiais tarp specialistų sklandė įtarimas, kad kompiuterinė spinduliuotė sudėtingos sandaros elektromagnetiniai laukai gali sukelti nervų sistemos sutrikimus, širdies ir kraujagyslių sistemos pažeidimus, ginekologinius susirgimus ir netgi savaiminius nėštumo nutraukimus. Ilgainiui daugelis iš šių įtarimų pasitvirtino.     

 

Ilgalaikis buvimas toje pačioje kūno padėtyje dirbant kompiuteriu sukelia kraujo sąstovį mažojo dubens srityje ir skatina hemorojaus bei chroniško prostatito išsivystymą. Jei kalbėtume apie moteris, tai sąstovis mažajame dubenyje seniai pripažintas gimdos miomų vystymosi faktoriumi. Tos pačios priežastys nulemia apatinių galūnių venų varikozės išsivystymą. Nesikeičiančios ir dažnai nepatogios kūno padėtys dirbant (iš esmės statinės apkrovos) sukelia ilgalaikį nugaros ir kojų raumenų pertempimą, o šis savo ruožtu neretai tampa įvairių judėjimo-atramos aparato pažeidimų ir netgi ligų priežastimi. Galų gale įtemptas darbas prie kompiuterio gali sukelti nervų sistemos pertempimą, lydimą dirglumo, nemigos ir kitų nepageidaujamų reiškinių.        

 

Kenksmingas kompiuterio poveikis akių gleivinei, veido odai ir regėjimo aštrumui apskritai šiandien jau patvirtintas. Jis reiškiasi chroniškais uždegimais - akių gleivinės (konjunktyvitais), vokų pakraščių (blefaritais) ir akių kontūro odos (dermatitais). Daugeliu atveju pastebimi ir dar nemalonesni vidinių akies apvalkalų bei tinklainės pažeidimų simptomai. Tai galų gale atveda prie regėjimo nusilpimo, o kai kada net ir prie jo praradimo.

 

Vis dėlto kompiuteris lemia ne viską. Ir anksčiau žmonės sirgdavo chroniškais konjunktyvitais ir blefaritais, katarakta ir tinklainės ligomis, taip pat vadinamąja mokykline trumparegyste. Tačiau neigiamas kompiuterio poveikis paspartina, patankina ir pasunkina šiuos susirgimus. Regos sistemos perkrovų ir bręstančių akių ligų apraiškos labai įvairios. Tai gali būti subjektyvūs akių nuovargio, sausumo, diegimo ir skausmo pojūčiai, ašarotekis bei kiti nemalonūs požymiai. Įvairūs normalios akių būklės sutrikimai išaiškinami ir mediciniškai. Tai gali atlikti gydytojas oftalmologas specialios apžiūros, instrumentinių ir laboratorinių tyrimų metu.            

 

Pastaruoju metu medikų bendruomenė ir plačioji visuomenė sužino vis daugiau faktų, patvirtinančių lemiamą vitaminų ir bioelementų vaidmenį žmogaus sveikatos būklei. Per pastaruosius dešimtmečius ekologijos, biochemijos, nutriciologijos (mokslo apie mitybą), bioelementologijos mokslų srityse atlikti tyrimai įrodė, kad dirvose, augaluose ir maisto produktuose toksinių mikroelementų kiekis didėja, o vitaminų ir gyvybiškai būtinų bioelementų - mažėja. Šis kardinalus reiškinys daro vis didesnį poveikį šiuolaikinio žmogaus sveikatai ir reikalauja iš šiuolaikinės medicinos imtis būtinų sveikatos apsaugos priemonių, kuriomis būtų siekiama palaikyti normalų makro ir mikroelementų kiekį žmogaus organizme, aprūpinti jį vitaminais ir kitomis gyvybiškai svarbiomis maistinėmis mikro medžiagomis.      

 

Visa tai, kas pasakyta aukščiau, tiesiogiai siejasi su akimis ir rega apskritai. Būtinų vitaminų ir mikroelementų stoka mityboje gali išprovokuoti ar paspartinti ligos procesą, o normalus organizmo aprūpinimas maistinėmis mikromedžiagomis šį procesą susilpnins ar apskritai užkirs jam kelią. 


Biologiškai aktyvaus maisto papildo MIRRA-OKO receptūros sudarytojai į preparato sudėtį įtraukė komponentus, kurių labiausiai reikia akių funkcijoms palaikyti. Tai beta karotenas (vitamino A pirmtakas), cinkas, liuteinas, mėlynių antocianai. 


Trumpai apie kiekvieną sudedamąją dalį.


Mėlynių ekstrakte esama biologiškai aktyvių medžiagų (antocianų), turinčių akivaizdžių antioksidantinių savybių. Antocianai neutralizuoja akies audiniuose besikaupiančius laisvuosius radikalus, gerina mikrocirkuliaciją bei stiprina kapiliarų sieneles, skatina regėjimo pigmento rodopsino sintezę, gerina adaptaciją dirbant sumažinto apšvietimo sąlygomis, didina regėjimo aštrumą bei mažina akių nuovargį esant ilgalaikėms regos sistemos apkrovoms. Antocianų esama ir kai kuriuose kituose augaluose, bet jų kiekiai juose yra kelis kartus mažesni.       

 

Riebaluose tirpus pigmentas liuteinas ir jo vedinys zeaksantinas karotenoidai yra pagrindiniai akių pigmentai. Šios biologiškai aktyvios medžiagos atlieka ekranavimo ir antioksidantinės apsaugos funkcijas: saugo akių audinius, visų pirma tinklainę, nuo ardomojo šviesos poveikio bei laisvųjų radikalų, susidarančių dėl ultravioletinių spindulių. Liuteinas būtinas regėjimo silpimo profilaktikai, esant padidėjusioms ir ilgalaikėms ar intensyvioms regos sistemos apkrovoms dirbant kompiuteriais, sofitais bei elektrinio suvirinimo prietaisais ir pan., taip pat visiems vyresnio amžiaus žmonėms, ypač vystantis tinklainės distrofijai. Esama įtikinamų įrodymų, kad liuteinas atlieka svarbų vaidmenį ankstyvo glaukomos išsivystymo profilaktikoje, nes užkerta kelią ląstelių irimui regėjimo nervo srityje“, - pažymima Rusijos Sveikatos apsaugos ministerijos išvadose.   

 

Cinkas atlieka daugelį funkcijų organizme, nes įeina į šimtų fermentų (baltymų, valdančių biochemines reakcijas ir procesus) sudėtį. Tinkamas cinko kiekis organizme normalizuoja daugelio organų ir sistemų veiklą. Šio mikroelemento trūkumas sukelia daugybę jų veiklos sutrikimų, o neretai ir susirgimų. Jei kalbėtume apie regėjimą, tai žymų cinko trūkumą neretai lydi šviesos jutimo sutrikimai. Cinko trūkumas skatina patologinių procesų, kaip antai kataraktos, tinklainės atšokos vystymąsi. Cinkas taip pat reikalingas regėjimo pigmento rodopsino sintezei, akies tinklainės apsaugai nuo ryškios šviesos.       

 

Beta karotenas žmogaus organizme virsta vitaminu A, taigi yra jo pirmtakas. Vitamino A įtaka regėjimo funkcijai yra nepaprastai svarbi. Tai atsispindi net ir jo pavadinime: sąvoka retinolis kildinamas iš lotyniško žodžio retina – tinklainė. Trūkstant vitamino A prastėja mėlynos ir geltonos spalvos jutimas. Svarbiausia, vitaminas A palaiko normalų regėjimo aštrumą, spalvų jutimą ir prisitaikymą matyti tamsoje (užkerta kelią vištakumui).

 

Jei pereitume prie vartojimo rekomendacijų, tai biopapildas MIRRA-OKO vartotinas profilaktikos ir sveikatinimo tikslais visais padidintos regos sistemos apkrovos ir regėjimo nusilpimo atvejais. Nors kiekviena sudedamoji biopapildo dalis, paėmus skyrium, gali daryti teigiamą poveikį vienoms ar kitoms akių sistemoms bei funkcijoms, tačiau sujungus į vieną biologiškai aktyvaus maisto papildo formulę jų bendras poveikis žymiai padidėja. MIRRA-OKO (50 kapsulių po 0,5 gr pakuotėje) sudėtyje esama biologiškai aktyvių medžiagų, kurios (vartojant po 2 kapsules per dieną) aprūpina organizmą cinku 100%, betakarotenu 80%, antocianais 40% ir liuteinu 20% vidutinės paros normos. Pagrindinis MIRRA-OKO vartojimo kursas 25 dienos. Praėjus kelioms dienoms po baigimo kursą galima pakartoti. Nuolat dirbant intensyvios regos sistemos apkrovos sąlygomis MIRRA-OKO kursą profilaktiškai derėtų kartoti 2-4 kartus per metus.      

 

Biopapildas MIRRA-OKO nesukelia jokių nepageidaujamų šalutinių reiškinių. Šio, kaip ir kiekvieno kito, maisto papildo vartojimo kontraindikacija gali būti individualus atskirų sudedamųjų dalių netoleravimas.                  

 

Baigiant derėtų atkreipti dėmesį į vieną labai svarbią sąlygą. Biologiškai aktyvių maisto papildų vartojimo efektyvumą lemia jų sudėtyje esančios organizmui būtinos medžiagos (vitaminai, mikroelementai), o jų veikimo mechanizmas susijęs su tinkamo šių medžiagų kiekio atkūrimu esant jų trūkumui ar padidėjusiam poreikiui. Kai kurių užsienio kompanijų bandymai kurti brangius maisto papildus pagal principą viskas viename, į vieno preparato sudėtį įtraukiant dešimtis sudedamųjų dalių, nesusilaukė sėkmės. Daugelis vitaminų ir mikroelementų blokuoja vienas kito pasisavinimą žarnyne, antagonistiškai veikia vienus ar kitus organizmo procesus arba tiesiog tampa neveiklūs sudėti drauge į vieną kapsulę ar tabletę. Todėl teisingas požiūris į papildų vartojimą profilaktikos, sveikatinimo bei gydymo tikslais (stebint gydytojui) būtų toks: protingai vartoti tik tai, ko iš tikrųjų reikia organizmui ir tik protingais kiekiais. 

Kompanijos MIRRA maisto papildų asortimentas įgalina vadovautis būtent šiuo principu ir naudoti efektyvias suderinto MIRRA-OKO bei kitų papildų vartojimo schemas esant tiek regėjimo sutrikimams, tiek juos lydintiems kitų sistemų funkcionavimo sutrikimams. Jau gauti pirmieji atsiliepimai apie didelį kombinuotos maisto papildų schemos (MIRRA-OKO+MIRRA-FERRUM) naudojimo efektyvumą progresuojančio regėjimo sutrikimo atvejais, kuriuos lydi bendras organizmo nusilpimas, astenija, hemoglobino kiekio sumažėjimas kraujyje. Šiais atvejais rekomenduojama tokia standartinė maisto papildų vartojimo schema:                       

 

Maisto papildai Kapsulių skaičius per vieną kartą          
Kartų per dieną
Kursas dienomis 
MIRRA-OKO 1
2
25
MIRRA-GELEŽIS
pertrauka - 3 dienos 
MIRRA-OKO        
1
2
25
MIRRA-GELEŽIS         
Viso pakuočių: MIRRA-OKO - 3, MIRRA-GELEŽIS -3

Pastebima nemažai atvejų, kai regėjimo nusilpimą lydi vienokie ar kitokie medžiagų apykaitos, mikrocirkuliacijos sutrikimo ir kraujagyslių sienelių pralaidumo bei kiti patologiniai reiškiniai. Maisto papildų skyrimas daugeliu tokių atvejų gali būti naudingas, o kartais būtinai reikalingas. Vis dėlto šie klausimai, kaip ir MIRRA produkcijos naudojimas esant akies apvalkalų arba akių kontūro odos patologijai yra ne šio straipsnio tema. Ji bus nušviesta atskiroje publikacijoje.

 

I. Rudakov, medicinos mokslų daktaras, mokslo direktorius

A. Golubkov, chemijos mokslų daktaras, vyriausiasis technologas

E. Aksionova, skyriaus vedėja

L. Konde, medicinos mokslų daktaras, aukščiausios kvalifikacijos gydytojas

 

Literatūra:   

Rudakov I., Paniušin S., Konde L.,

Biologiškai aktyvūs maisto papildai. M., „МИРРА-М“ 2001, psl. 98,

Aksionova E., Golubkov А., Konde L., Rudakov I.

MIRRA-LIUKS: Biologiškai aktyvūs maisto papildai. M., 2004, psl. 96,

Konde L., MIRRA ir kompiuteris. MIRRA-LIUKS, 2005, Nr. 5-6, 

Rudakov I.(red.). Biologiškai aktyvūs maisto papildai (žinynas).

М., „МИРРА-М“ 2009, psl. 160. 

*Jei naudojate straipsnio medžiagą, būtinai pateikite nuorodą į šaltinį.