Autorizacija:

Naudinga žinoti

Kad sąnariai būtų sveiki. Balzamas REMOVIT

Kad sąnariai būtų sveiki. Balzamas REMOVIT

POVEIKIS:

- pasižymi nuskausminamuoju ir švelniu šildomuoju poveikiu;

- sumažina uždegiminių reakcijų intensyvumą sąnariuose ir gretimuose audiniuose;

- atkuria sąnarių judrumą.

 

SUDĖTIS:

Emulsinis kompleksas vynuogių kauliukų ir kokosų aliejų pagrindu, dejonizuotas ir kavitaciniu būdu apdorotas vanduo, burnočių aliejus, standartizuoti varnalėšų šaknų ir baltųjų ievų žievės ekstraktai (kurių sudėtyje esama atitinkamai 40% inulino ir 10% salicino), barkūnų CO2 koncentratas, D-pantenolis (provitaminas B5), chitozanas iš Kamčatkos krabų kiautų, metilo nikotinatas, acetilo gliukozaminas; koriandrų, mairūnų, rozmarinų, eukaliptų ir gvazdikėlių eteriniai aliejai, etidrono rūgšties druskos, katonas. 

 

PSO duomenimis, kas penktas pasaulio gyventojas skundžiasi sąnarių skausmais ar sumažėjusiu judrumu. Tai lemia daugiau nei 200 įvairių patologijų, kurias galima suskirstyti į kelias bendras grupes: artritas – sąnario uždegimas, tame tarpe poliartritas – kelių sąnarių uždegimas; reumatoidinis artritas, Bechterevo liga ir t.t.; artrozė (osteoartritas) – sąnarių liga, kurią lydi kremzlinio audinio irimas; podagra – liga, kurią sąlygoja uratų (netirpių pieno rūgšties druskų) susikaupimas sąnariuose. Pirmu smuiku šiame sąraše griežia osteoartrozė – liga, kuriai esant dėl kol kas neaiškių priežasčių vyksta aktyvus sąnarių kremzlės irimas.

 

Dažniausiai pasitaikanti raumenų-sąnarių sistemos traumų atmaina buityje ir sporte – tai mikrotraumos. Šie mikroskopinio dydžio pažeidimai praktiškai nepastebimi ir susidaro dėl nuolat kartojamų judesių bei sukelia audinių atsinaujinimo funkcijos pažeidimą. Nuolatinės mikrotraumos dėl fizinių pratimų gali pažeisti sąnario tepalinį maišelį, kaulą ar nervą. Nuolat patiriant per didelį krūvį ar traumas (tiek dėl stipraus sausgyslės susitraukimo, tiek ir dėl išorinio spaudimo sąnariui) gali kilti tepalinio sąnario maišelio uždegimas – bursitas. Jam būdingas lokalizuotas skausmas, odos įtampa ir patinimas. Judant sanariui šie simptomai sustiprėja.

Sąnarių skausmą gali lemti ne tik trauminiai pažeidimai, bet ir reumatinės ligos, dėl kurių gali būti pažeisti praktiškai visi sąnariai ir greta jų esantys minkštieji audiniai (osteoartrozė, reumatoidinis artritas ir kt.)

 

Iki 70% žmonių įvairiais gyvenimo tarpsniais patiria skausmus juosmens srityje, o nedarbingumo pažymėjimus dėl šio simptomo išsiima beveik tiek pat, kiek ir dėl peršalimo ligų.  


Kitaip nei aukščiau aprašytus pažeidimus, susijusius su padidėjusiu fiziniu aktyvumu, skausmus juosmens srityje daugiausia sukelia menkas fizinis aktyvumas. Dažniausiai pasitaikančios priežastys – sėdimas gyvenimo būdas, ilgalaikis buvimas netinkamoje padėtyje, nepatogi avalynė, per didelė kūno masė, netinkamas čiužinys, nepatogi kūno padėtis miego metu, netinkama sunkumų kilnojimo technika. Todėl pasakymas „Nugaros skausmai – tai gyvenimo būdo liga“ (С.М. Даниленко. Наружные обезболивающие средства) yra visiškai pagrįstas. Šiuo metu nėra abejonių, kad skausmo sindromas sukelia daugelį rimtų patofiziologinių efektų, turinčių įtakos gydymo rezultatams, prailginančių reabilitacijos laikotarpį ir didinančių gydymo išlaidas. Skausmas – tai psichinių sutrikimų, adaptacijos pažeidimų priežastis, lydima baimės ir depresijos. Tačiau pašalinti ar sumažinti skausmą – anaiptol ne lengvas uždavinys. Pagrindinės klinikinio nuskausminimo problemos yra šios: klinikinėje praktikoje netaikomi standartiniai skausmo ir nuskausminimo efektyvumo vertinimo metodai; dėl šalutinio poveikio keblu skirti tinkamas analgetikų dozes; medicinos personalas nepakankamai gerai išmano nuskausminimo klausimus, todėl keblu parinkti optimalius analgezijos būdus.     

 

Gebėjimui pakęsti skausmą turi įtakos ir emocinė būklė: neigiamos emocijos didina jautrumą skausmui, o teigiamos – atvirkščiai, skausmą slopina (Карпов И.А., Овечкин А.М. Послеоперационное обезболивание в абдоминальной хирургии).

 

Būtent todėl balzamo REMOVIT formulė (tai patentuotas MIRRA pavadinimas) sukurta taip, kad jis būtų patogus naudoti ir suteiktų pacientui teigiamų emocijų.

 

Lyrinis nukrypimas. Žodis REMOVIT buvo sukurtas pagal štai tokį algoritmą: „re“ – sąngražos dalelytė, „mo“ – pirmosios lotynų k. žodžio „mobile“ raidės; tuomet „remo...“ interpretuojamas kaip „judėjimo, judrumo grąžinimas“ skausmingam sąnariui; na, o „vit“ – taip pat kilęs iš lotynų k. žodžio „vita“ – gyvenimas!

 

Pirmiausia balzamas užtikrina švelnų šildomąjį (vietinį dirginantį) ir nuskausminamąjį poveikį:

  1. sritis, kurioje užteptas balzamas, maloniai įšyla, todėl jį galima priskirti vietinių dirginančių priemonių (VDP) kategorijai;
  2. skausmo sindromas sumažėja (o kai kuriais atvejais ir visai nuslopsta).

 

Vietinės dirginančios priemonės (VDP) tepamos ant odos skausmo pasireiškimo srityse ir sukelia švelnią vietinę uždegiminę reakciją, veikdamos pagal nukreipiamosios terapijos principą. Jų poveikio intensyvumą lemia veikliosios medžiagos koncentracija ir kontakto su oda trukmė.

 

VDP veikimo principai:

 

jautrių nervų galūnių odoje stimuliavimas išprovokuoja refleksinę reakciją, padedančią pagerinti vidaus organų aprūpinimą krauju;

 

odoje esančių nervų galūnių stimuliavimas sukelia vietinį kraujagyslių išsiplėtimą, dėl kurio į raumenis priplūsta kraujo;

 

impulsų srautas iš odos receptorių sukuria jaudrumo zoną smegenų žievėje, atitraukdamas ją nuo tikrosios skausmo impulsacijos.

 

Naudojant VDP gali pasireikšti šalutinis poveikis: parausti oda, kilti uždegimas, bėrimas. VDP gali sukelti papildomą teigiamą poveikį dėl malonaus kvapo ir šilumos ar vėsos pojūčio odoje.  

 

AKTYVIEJI KOMPONENTAI

 

Švelnų šildomąjį ir nuskausminamąjį balzamo poveikį lemia visas rinkinys veikliųjų komponentų, iš kurių pirmiausia dera pažymėti visų penkių „šiltų“ eterinių aliejų kompleksą, metilo nikotinatą (nikotino rūgšties vedinį) ir saliciną iš baltųjų ievų žievės.

 

ETERINIAI ALIEJAI 

Apie eterinius aliejus norisi papasakoti smulkiau. Eterinių aliejų veikliųjų komponentų bendras poveikis lemia aromaterapinį REMOVITO poveikį. Aliejai, kurių sudėtyje yra didelis kiekis fenolinių junginių (pvz., gvazdikėlių) – tai aktyvūs antiseptikai, antispazmatikai. Jie pasižymi vietiniu nuskausminamuoju poveikiu esant reumatizmui, artritui, neuralginiams skausmams.


Eukaliptų aliejaus ketonai pašalina sąstovio reiškinius, skatina žaizdų gijimą ir naujų ląstelių bei audinių susidarymą. Rozmarinų ir eukaliptų aliejai – tai nuskausminamieji preparatai, naudojami aromaterapijoje esant reumatiniams ir artritiniams skausmams. Koriandrų (kalendrų) eterinis aliejus įtraukiamas į tepalų sudėtį ir naudojamas esant reumatizmui, podagrai bei sąnarių skausmams. Šiltą aromatą skleidžiantis mairūnas veiksmingas esant raumenų skausmams (tame tarpe juosmens srityje), palankiai veikia esant reumatiniams skausmams ir raiščių patinimui, ypač esant šaltkrėčiui ir sumažėjusiam judrumui. Pašalina raumenų spazmus, nuskausmina esant neuralgijai, osteochondrozei, neuritui, miozitui, artritui. Skatina kraujotaką, todėl gerai sutraukia „mėlynes“.  

 

Svarbus aktyvus balzamo komponentas baltųjų ievų žievės koncentratas, standartizuotas pagal salicino kiekį (ne mažiau kaip 10%). Salicilo rūgšties vediniai – svarbi nesteroidinių priešuždegiminių priemonių grupės šeima. Šių preparatų naudojimas visiškai pagrįstas, nes būtent uždegimas – pagrindinis „reumatinių“ skausmų mechanizmas. Beje, pagal analgetinį (nuskausminamąjį) aktyvumą šie preparatai pranašesni už „paprastus“ paracetamolio tipo analgetikus. Pagrindinis jų veikimo mechanizmas – prostaglandinų – svarbių skausmo bei uždegimo mediatorių - sintezės slopinimas (Е.Л. Насонов. Анальгетические эффекты нестероидных противовоспалительных препаратов при заболеваниях опорно-двигательного аппарата: баланс эффективности и безопасности).

 

  • Nesteroidinės priešuždegiminės priemonės pasižymi nespecifiniu priešuždegiminiu poveikiu, sulaiko bet kurio uždegiminio proceso plėtotę ar apskritai jį sustabdo;
  • derina priešuždegiminį, skausmą malšinantį ir karščiavimą mažinantį poveikį;
  • augalinės kilmės nesteroidinės priešuždegimines priemones organizmas puikiai toleruoja. 

 

Avicena rašė, kad nėra tokios ligos, kurios negalima būtų išgydyti žolelėmis ir nėra tokių augalų, kurie neturėtų gydomųjų savybių. Vienas iš tokių neabejotinai vertingų augalų yra vaistinis barkūnas, vaistažolių žinynuose visuomet įtraukiamas į reumato gydymui skirtų mišinių sudėtį. Sutinus sąnariams dėl podagros ar reumato rekomenduojamos vietinės vonelės su karštu barkūnų antpilu. Jos numalšins skausmą ir veiks priešuždegimiškai. Barkūnų nuovirai ir antpilai – vėsių ir karštų kompresų bei apsiplovimų pavidalu - rekomenduojami esant sąnarių reumatizmui ir podagrai.  

 

Remiantis ilgaamže vaistinių augalų naudojimo patirtimi druskų sankaupų, osteochondrozės bei sąnarių judrumo sumažėjimo gydymui rekomenduojama aktyviai naudoti varnalėšas. Ant skausmo surakintų kaklo, rankų, kelių plotų varnalėšos lapas dedamas kaip kompresas. Esant stipriam sąnarių skausmui ir sumažėjusiam judrumui sutrintos į miltelius ir ištirpintos vandenyje varnalėšų šaknys vartojamos į vidų. Kaulinių išaugų pėdose gydymui varnalėšų lapai nakčiai pribintuojami prie kojų padų (varnalėšų preparatus gydytojai skiria taip pat ir esant inkstų akmenligei). Labai svarbu pažymėti, kad varnalėšų koncentratas, įtrauktas į balzamo REMOVIT formulę, yra standartizuotas pagal pagrindinės veikliosios medžiagos – inulino - kiekį (ne mažiau kaip 40%).

 

Burnočių aliejus stipraus poveikio sveikatinimo, gydymo ir profilaktikos priemonė. Skvalenas (burnočių aliejaus sudėtyje jo esama 8-10%) pasižymi unikaliomis žaizdų gijimą skatinančiomis savybėmis, lengvai susidoroja su dauguma odos ligų, tame tarpe egzemomis, psoriazėmis, trofinėmis opomis ir nudegimais. Skvalenas aktyvuoja vidaus organų regeneracijos procesus: vartojant burnočių aliejų iki ir po spindulinės terapijos pastebimai paspartėja organizmo atsinaujinimas. Kaip natūralus žmogaus odos komponentas skvalenas lengvai prasiskverbia į organizmo gilumą, šitaip paspartindamas transepiderminį balzame ištirpusių medžiagų pristatymą. 

D-pantenolis (provitaminas B5) tai audinių reparacijos stimuliatorius“ pagal farmakologinę grupę. Jis skatina audinių atsinaujinimą, normalizuoja ląstelių metabolizmą, stiprina kolageno pluoštą, veikia priešuždegimiškai. Esant odos dangalų ar audinių pažeidimui pastebimas padidėjęs pantoteno rūgšties poreikis organizme, o D-pantenolio vartojimas padeda kompensuoti jos trūkumą.  

 

Acetilo gliukozaminas chondroprotektorius ir priešuždegiminė medžiaga, medicinoje taikoma tiek vidiniam, tiek išoriniam naudojimui (tepalų sudėtyje) sąnarių ligų atvejais. Gliukozamino trūkumas lėtina kremzlinio audinio susidarymą ir spartina jo irimą. Jo vediniai (acetilo gliukozaminas) dalyvauja mukopolisacharidų sintezėje ir skatina glikozaminoglikanų bei proteoglikanų sintezę kremzlėje. Gliukozamino naudojimas padeda žymiai sumažinti sąnarių skausmus ir pagerinti judrumą.

 

Fosfono (etidrono) rūgšties natrio-kalio druska reikšmingai prisideda prie balzamo efektyvumo, nes:

 

1) reguliuoja kalcio apykaitą: stabdo pernelyg intensyvų kalcio pasišalinimą iš kaulų, tuo pačiu užkirsdama kelią osteoporozei ir patologinei minkštųjų audinių kalcifikacijai;

 

2) neleidžia susidaryti kristalams: išsaugo kalcio jonus tirpioje būklėje ir neleidžia susidaryti netirpioms druskoms (t. y. neleidžia pasikartoti akmenų susidarymui).

 

Apibendrinkime. Šildomųjų eterinių aliejų ir metilo nikotinato (nikotino rūgšties – vitamino PP – vedinio) kompleksas gerina pažeistos srities aprūpinimą krauju. Inulinas ir salicinas iš varnalėšų ir baltųjų ievų, kumarinai iš barkūnų ir pantenolis veikia priešuždegimiškai. Gliukozaminas saugo kremzlinį audinį ir padeda jam atsinaujinti, fosfono rūgščių druskos normalizuoja druskų apykaitą. Balzamas lokalizuoja uždegimo židinį, mažina uždegiminės reakcijos intensyvumą sąnariuose ir gretimuose audiniuose, užtikrina regeneracinį efektą. Naudojamas kursais padeda atkurti sąnarių judrumą.   

 

Balzamo REMOVIT poveikis pagal aktyviuosius komponentus:

Poveikis Koks aktyvusis kompleksas jį lemia?
Nuskausminimas

visi eteriniai aliejai, ievų žievės salicinas, barkūnų koncentratas;

Šildymas

visi eteriniai aliejai, metilo nikotinatas; 

Priešuždegiminis poveikis

D-pantenolis, barkūnų, varnalėšų ir ievų žievės koncentratai, eukaliptų aliejus;

Audinių regeneracijos procesų spartinimas

skvalenas (burnočių aliejus), gliukozaminas, eukaliptų aliejus, D-pantenolis;

Kalcio apykaitos reguliavimas, druskų susidarymo profilaktika

fosfono rūgšties Na-K druska, varnalėšų koncentratas.

  Žinoma, taip pat svarbu pažymėti, kad nanometrinių dydžių emulsijos dalelės ir aktyvieji transporteriai užtikrina transepiderminį visų išvardintų biologiškai aktyvių medžiagų pristatymą į pažeistą sąnąrio sritį.   

Efektyvumo tyrimų rezultatai

Naujojo balzamo sudėtis tokia sudėtinga ir daugiakomponentė todėl, kad ir jo paskirtis itin sudėtinga. Siekiant įsitikinti šios priemonės veiksmingumu dar 2010 m., kai ji tik buvo kuriama, buvo atlikta jos aprobacija darbiniu pavadinimu „Balzamas sąnariams“. Aprobacijoje dalyvavo gamybos darbuotojai iš Obolensko, centrinio MIRRA biuro darbuotojai, Petrozavodsko platintojai bei jų giminaičiai. Gautos ir išnagrinėtos 29 anketos. Pacientai nuo 36 iki 83 metų turėjo asmeninių nusiskundimų ir jiems buvo nustatytos atitinkamos diagnozės (kelio sąnario gonoartrozė, skausmas menisko srityje, artritas; kaklo, krūtinės ir juosmens osteochondrozė, potrauminė artrozė, kaklo srities sukaustymas, kelio ir riešo sąnarių skausmai, juosmens skausmai, traukuliai, ribotas sąnarių judrumas, kelio sąnarių poliartritas, tarpslankstelinio disko išvarža, artrozė, sąnarių deformacija, pėdų sąnarių skausmai, podagra; kojos išnirimas, lydimas sutinimo ir skausmo ėjimo metu. 

Remiantis anketų analizės rezultatais pastebėtas balzamo nuskausminamasis poveikis (17 – ryškus, 4 – vidutinis, 6 – silpnas), šildomasis efektas (21 – ryškus, 6 - vidutinis).

Individualūs pacientų pastebėjimai:

 

 pagerėjo sąnarių ir raiščių bendra būklė;

 

 akimirksniu išnyko skausmas pėdų sąnarių srityje;

 

• sumažėjo sąnarių skausmas ir sutinimas;

 

• lengviau lankstosi keliai ir rankų pirštų sąnariai, nuslūgo nuolatinis skausmas;

 

• nuo vaikystės periodiškai kamuoja bėdos dėl menisko; po savaitinio kurso (2 kartus per dieną) skausmas liovėsi;

 

• esant alkūnės skausmui pasiekiamas puikus efektas: skausmo sindromas pašalinamas po 3-4 panaudojimų;

 

• panaudojus dvi savaites kiekvieną vakarą rankų pirštų sąnariai tiesiog pasimiršta;

 

• kartais po miego juntamas sukaustymas kaklo srityje (kaklo osteochondrozė); tepant balzamą ryte tokie simptoma nepasireiškia;

 

• geresnis, nei kitos šildomosios priemonės!


Taigi balzamas rekomenduojamas esant reumatiniam raumenų ir sąnarių skausmui, raumenų skausmui po fizinių krūvių, esant sportinėms traumoms be ūmaus uždegimo požymių, raiščių sumušimui ir pažeidimui, sąnarių judrumo sumažėjimui, sąnarių skausmams remisijos laikotarpiu esant chroniškai ligai, kuomet nėra ūmaus uždegimo.

  

Naudojimo rekomendacijos:

 

• tepti ant švarios odos ryte ir vakare;

 

• prieš naudojimą įsitikinti, kad nėra padidėjusio jautrumo individualiems komponentams;

 

• tepti ant ne didesnio nei delno dydžio odos ploto;

 

• vengti balzamo patekimo į akis bei gleivinės apvalkalus;

 

• po procedūros kruopščiai nusiplauti rankas muilu, 1 – 1,5 valandos susilaikyti nuo vonios procedūros ar dušo.

 

  1. Golubkovas, chemijos mokslų kandidatas, gaminio vystytojas

 

*Jei naudojate straipsnio medžiagą, būtinai pateikite nuorodą į šaltinį