Autorizacija:

Naudinga žinoti

Mineralinė linija

Mineralinė linija

Technologų žodis

Mineralinė linija

„Visos versmės slypi gamtoje...

Edward Daniel Clarke

Visos moterys nori būti gražios (ką čia slėpti, vyrai taip pat). Ar ne tiesa? Žinoma, kad tiesa! Gražios, jaunos, laimingos, nerūpestingai besišypsančios iš senų fotografijų. Nevengiančios koketiškai prisimerkti ar nusijuokti, nekreipdamos dėmesio į „žasų kojeles“, išryškėjančias išoriniuose akių kampučiuose. Jaunimas, besiveržiantis į suaugusiųjų pasaulį, taip pat nori dailiai atrodyti, kad netektų skubiai maskuoti netikėtai išdygusio spuogelio prieš paskutinį skambutį arba storu kreminės pudros sluoksniu slėpti papilkėjusio veido atspalvio po naktinės diskotekos. Kam neteko viso to patirti? Vaikydamiesi grožio mes prisiperkame krūvas buteliukų, tubelių ir veržiamės į kovą su raukšlelėmis, spuogeliais, papilkėjusiu odos atspalviu... Stop! O ar nesusimąstėte, kad pagrindinė grožio sąlyga – puiki sveikata? Laiku atliekama kvalifikuota priežiūra gali apsaugoti mūsų odą nuo daugelio nemalonumų. 

Idėja kurti grožį per sveikatą realizuota naujojoje minėralinės kometikos linijoje MIRRA MINERAL

MIRRA MINERAL - tai ne šiaip sveikatinamoji kosmetika, o unikalūs kremai, kurių receptūros buvo kuriamos remiantis naujausiais korneoterapijos (šiuolaikinės kosmetologijos krypties, skirtos raginio odos sluoksnio struktūrai bei funkcijoms normalizuoti) ir ląstelinės inžinerijos pasiekimais.

Taigi pristatome Jums naujausius MIRRA kūrinius – Dieninį kremą BALANSĄ (Day cream Balance) ir Naktinį atkuriamąjį kremą (Night repair cream) iš linijos MIRRA MINERAL.

Dieninio ir Naktinio kremų pagrindą sudaro lameliarinė skystųjų kristalų emulsija, į kurią įtraukta bioenergetinė mineralų bei brangakmenių kristalų esencija. Šios priemonės priskiriamos prie fiziologinės kosmetikos, kuri stiprina pačios odos atsinaujinimo funkcijas ir netrikdo natūralių joje vykstančių procesų.      

Šiaip ar taip su mineralinėmis medžiagomis bei skystųjų kristalų struktūromis kasdien susiduriame visi. Paprasčiausi ir geriausiai žinomi skystųjų kristalų pavyzdžiai – valgomoji druska, deimantai, grafitas, kompiuterių ir elektroninių skaičiuotuvų vaizduokliai. Tačiau ką mineralai bei skystieji kristalai turi bendro su kosmetikos priemonėmis?

Pradėkime nuo mineralų.

Mineralai – tai gamtinės neorganinės kilmės kietieji kūnai, pasižymintys kristaline sandara, kurių sudėtį galima išreikšti chemine formule.

Žmogaus organizme mineralai vaidina labai svarbų vaidmenį. Jų esama beveik visų audinių, fermentų ir hormonų sudėtyje, jie aktyviai dalyvauja visuose mumyse vykstančiuose biocheminiuose ir tarpląsteliniuose procesuose. Iš beveik 120 Mendelejevo lentelės cheminių elementų žmogaus organizme aptinkama daugiau nei 80! Normaliai žmogaus gyvybinei veiklai palaikyti reikalingi 20 elementų, iš kurių daugelis gyvybiškai būtini, nes atlieka svarbų biologinį vaidmenį. Reikia pažymėti, kad organizme egzistuoja tam tikra mineralinių medžiagų pusiausvyra, kurią būtina palaikyti, nes bet kurios mineralinės medžiagos trūkumas sukelia patologinius procesus (funkcinius ar organinius pažeidimus).

„Mineralinės medžiagos – tai svarbesni žmogaus mitybos faktoriai nei vitaminai, nes organizmas pats pasigamina daugelį vitaminų, bet negali pasigaminti reikiamų mineralinių medžiagų ir pašalinti toksiškų“.

Henris Šrioderis, gydytojas 

Mineralinės medžiagos atlieka svarbų fiziologinį vaidmenį ir dalyvauja daugelyje organizmo gyvybinės veiklos procesų.    

Jei kalbėtume apie mineralinių medžiagų reikšmę odos sistemoms, tai ji tiesiog didžiulė! Daugybė mokslinių tyrimų patvirtino, kad mikro- ir makroelementai užtikrina biocheminių odos procesų reguliaciją ir turi didelę įtaką jos struktūrai bei funkcinei būklei. Todėl kokybiniai ir kiekybiniai elementų santykiai odos ląstelių sistemose tiesiogiai atsiliepia ir jos išvaizdai. Susigaudyti šioje temoje mums padės biotechnologijos mokslas, o tiksliau viena aktuali šiuolaikinė jos kryptis - ląstelių inžinerija.       

Ląstelių inžinerija – tai šiuolaikinės biotechnologijos kryptis. Vienas iš svarbiausių jos uždavinių – ląstelių hibridizacijos, rekonstrukcijos ir kultivavimo pagalba kurti naujo tipo ląsteles.

Siekiant užtikrinti ląstelėms galimybę normaliai funkcionuoti ir daugintis, būtina jas aprūpinti reikiamu maitinamųjų medžiagų kiekiu ir sudaryti patogias egzistavimo sąlygas.

Daugybė tyrimų patvirtino, kad organizmo terpės (sudarytos iš kraujo, audinių skysčio ir limfos), sąveikaujančios su ląstelių kultūra, maitinamąją vertę sudaro šie komponentai:

  • -          aminorūgštys (mažos molekulinės masės peptidai);
  • -          angliavandeniai (monosacharidai – gliukozė, fruktozė);
  • -  makro- (Na, K, Ca, Mg), mikro- (Cu, Zn, Fe, Mn) ir ultramikroelementai (pvz., Co, Ni);
  • -          vitaminai;
  • -          hormonai (augimo faktoriai);
  • -          lipidai.

 Daugybė biotechnologijos tyrimų patvirtino, kad mineralai yra tokios pat svarbios maitinamosios medžiagos kaip aminorūgštys, angliavandeniai ir vitaminai. Maitinamojoje terpėje, kurioje trūksta būtinų makro- ir mikroelementų, ląstelės negali normaliai funkcionuoti.

Kurdami kosmetinę kompoziciją ir įtraukdami į jos sudėtį rinkinį mineralų, kurio sudėtis kiekybiškai ir kokybiškai artima jų sudėčiai limfoje bei kraujo plazmoje, mes sudarome odos ląstelių sistemoms sąlygas normaliai funkcionuoti ir vykdyti savo gyvybinę veiklą. Tuo pačiu pasiekiame palankaus poveikio odai efektą: aprūpiname ją maitinamosiomis medžiagomis, drėgme ir pratęsiame jos jaunystę.

Specialiai Mineralinei linijai buvo sukurtas mineralinių medžiagų ir organinių druskų kompleksas, sudarytas iš šių makro- ir mikroelementų: kalcio, magnio, natrio, kalio, geležies, mangano, vario, cinko, chloro, fosforo ir sieros, kokybiškai ir kiekybiškai subalansuotų bei gerai įsisavinamų.

Ką gi, mineralinių medžiagų reikšmę odai bendrais bruožais aptarėme. Liko išsiaiškinti, kodėl į mineralinių kremų sudėtį įtraukti brangiieji ir pusbrangiai akmenys – malachitas, rodochrozitas, turmalinas ir deimantai. Kuo jie ypatingi?

Pirmiausia kiekvienas brangusis ir pusbrangis akmuo yra mineralas. Cheminiu atžvilgiu jie apibūdinami štai taip: malachitas – pagrindinis vario karbonatas; rodochrozitas – mangano karbonatas; turmalinas – sudėtingas titnago oksido, magnio ir boro oksidų, aliuminio, geležies, kalio ir natrio bei silikatų junginys; deimantas – angliavandenis su nedidelėmis kitų cheminių elementų priemaišomis. Savybės, kuriomis pasižymi šių akmenų sudėtyje esančios mineralinės medžiagos, būdingos ir jiems patiems. 

Tačiau įdomiausia tai, kad akmenys turi gydomųjų galių. Truputį pasižvalgykite po istoriją.

Dar senų senovėje žmonės pastebėjo, kad uolienos ir mineralai palankiai veikia žmogaus organizmą, jo fizinę bei dvasinę būklę. Pirmieji neįtikėtinas akmenų savybes ėmėsi tirti alchemikai. Jų tyrimai ir veikalai paskatino gydomasias mineralų galias nagrinėjančio litoterapijos mokslo (graikų k. lithos – „akmuo“)  atsiradimą bei plėtotę. Viena iš litoterapijos pakraipų, teikiančių gydymo brangakmeniais nurodymus, buvo pavadinta hematerapija. Jos ištakos slypi Ajurvedoje (seniausiame Indijos mokyme apie savigydą bei ilgaamžiškumą), nes Indija visada buvo gydomųjų pusbrangių akmenų lobynas. Indiškuose medicinos rankraščiuose, parašytuose maždaug 100-aisiais metais prieš Kristų, akmenys traktuojami kaip gydomosios priemonės. Indijos gyduoliai naudojo ir naudoja tik natūralius, gamtinės kilmės komponentus, kaip antai laukinį medų, vaistažoles, vaisius, jūros gėrybes, o taip pat – atkreipkite dėmesį! - brangakmenių, mineralų ir metalų dulkes.

Gydymas akmenimis buvo praktikuojamas ir senovės kinų medicinoje. Tibeto medikai iki šiol mano, kad dažnai vartojami vaistinių augalų nuovirai ir milteliai bei gydomieji aliejai praranda terapinį poveikį ir tuomet tenka griebtis brangakmenių terapijos.  

Mesopotamijoje, Senovės Egipte ir arabų kraštuose akmenys ir mineralai buvo plačiai naudojami medicinoje. Vėlesniais laikais mineralų tyrimais domėjosi tokie garsūs mokslininkai kaip Agrikola, Al Birunis, Avicena, Džabir-ibn-Hajanas, Dmitrijus Mendelejevas, Vladimiras Vernadskis, Aleksandras Fersmanas ir daugelis kitų.

XIX amžiuje susiformavo ir išsiskyrė ypatinga medicinos mokslo kryptis – homeopatija (panašaus gydymas panašiu mažomis dozėmis). Homeopatijoje naudojamas visas gamtinių priemonių arsenalas: augalai, gyvūninės kilmės produktai, cheminiai junginiai ir, be abejo, mums jau žinomi metalai bei mineralai. Egzistuoja net ir atskira pakraipa, vadinama homeopatine litoterapija.

Faktas, kad visi gyvi kūnai pasižymi tam tikra spinduliuote, dabartiniams mokslininkams nebekelia abejonių. Tai pasakytina ir apie akmenų kristalus. Kiekvienas mineralas ar akmens kristalas pasižymi tam tikro dažnio virpesiais ir fizinėmis savybėmis. Dėl šių ypatybių jie gali veikti žmogaus organizme vykstančius elektromagnetinius procesus, ypač per biologiškai aktyvius taškus ir žmogaus kūno energetinius centrus. Dėl mineralų spinduliuotės poveikio kinta žmogaus ląstelių, audinių bei organų virpesių dažnis, kuris reiškiasi tiek fizinių organų būklės, tiek psichinės sveikatos pokyčiais.

Nustatyta, kad beveik visi mineralų pasaulio atstovai turi biologiškai aktyvų poveikį - didesnį ar mažesnį. Įtraukdami mineralų kristalus į kosmetinių kompozicijų sudėtį mes ne tik cheminiu ir biocheminiu atžvilgiu įtakojame odoje vykstančius fiziologinius procesus, bet ir veikiame juos bioenergetiškai, tuo pat metu atkurdami atkurdami ląstelių sistemų pusiausvyrą ir funkcionavimą energijos bei informacinių laukų lygyje.    

Brangiųjų ir pusbrangių akmenų poveikį žmogaus kūno ląstelėms patvirtina daugelis laboratorinių tyrimų  Vakaruose. Mineralinei linijai mes parinkome ekstraktus ir miltelius, pasižyminčius žemiau nurodytomis savybėmis (žr. 1 lentelę). Grįžkime prie Mineralinės linijos priemonių unikalumo. Jų kompozicijos buvo sudaromos taip, kad jose būtų tinkamai subalansuoti visi reikalingi elementai, vadovaujantis ląstelių inžinerijos ir žmogaus fiziologijos mokslo žiniomis. MIRRA sukūrė ypatingą lameliarinę skystųjų kristalų emulsiją, kuri ne tik veiksmingai pristato mineralines medžiagas į reikiamus odos sluoksnius, bet ir pati veikia kaip aktyvusis komponentas.

Norėdami suprasti skystųjų kristalų ir lameliarinių emulsijų paskirtį bei poveikio ypatumus, prisiminkime, kaip sudarytas raginis odos sluoksnis (daugiau apie tai sužinosite konsultantams skirtoje metodinėje priemonėje „Odos priežiūra“ («Уход за кожей»)).

Raginio odos sluoksnio sandara iš pirmo žvilgsnio atrodo ganėtinai paprasta: jį sudaro „negyvos“ suragėjusios ląstelės korneocitai, sutvirtinti lipidiniu matriksu arba riebaliniu tarpsluoksniu (žr. modelį 1 piešinyje). Lipidinis matriksas – tai tvarkinga vienas po kita išsidėsčiusių vandens ir lipidų sluoksnių arba lamelių - struktūra. Šie sluoksniai analogiški ląstelių membranoms ir pasižymi skystųjų kristalų sandara. Jie menkai pralaidūs vandeniui ir organizmo svetimkūniams.           

Lipidai – tai grupė gamtinių junginių, aptinkamų visų gyvų būtybių audiniuose. Tai ląstelių membranų, tame tarpe barjerinio žmogaus odos sluoksnio, statybinės medžiagos.

Raginio sluoksnio lameliarinių struktūrų būklė beveik visais atžvilgiais lemia barjerines odos funkcijas. Pažeidus šių struktūrų vientįsumą padidėja odos pralaidumas svetimkūniams, oda netenka apsaugos nuo mechaninių pažeidimų ir drėgmės praradimo, daug sykių padidėja uždegiminių procesų tikimybė. Apskritai epidermio barjero pažeidimas yra viena iš pagrindinių daugelio odos ligų, tame tarpe ir paplitusio odos išsausėjimo sindromo, priežastis. Epidermio barjero reikšmė odos grožiui ir sveikatai yra pamatinė  korneoterapijos samprata.   

Korneoterapija – tai šiuolaikinės kosmetologijos kryptis, kurią sudaro visuma odos priežiūros metodų, skirtų atkurti pažeistas jos barjerines sistemas ir jas apsaugoti. Ji remiasi korneologijos mokslo, tiriančio raginį odos sluoksnį, žiniomis bei tyrimais.

Albertas Kligmanas, korneoterapijos pradininkas  

Raginio sluoksnio lipidai – tai ne chaotiška masė, o tam tikros sandaros struktūra, lemianti barjerines epidermio funkcijas.

Kuo ypatingos aukščiau minėtos lameliarinės emulsijos? Svarbiausias jų ypatumas yra fiziologinis suderinamumas su raginio sluoksnio lipidais. Lameliarinių emulsijų emulgatorių funkciją atlieka lipidai ir fosfolipidai, kurie formuoja skystųjų kristalų struktūras, atkartojančias raginio sluoksnio lipidų sandarą. Vaizdžiai kalbant, lameliarinė emulsija veikia odą kaip biologinis skaitytuvas, atkuriantis epidermio vientįsumą pažeidimų vietose ir saugantis jį nuo tolesnių pažeidimų. Emulsijos fosfolipidai ne tik puikiai dera su epidermio lipidais, bet odos ląstelės juos gerai pasisavina, įtraukia į savo metabolizmą ir naudoja kaip polinesočiųjų riebalų rūgščių šaltinį. Dėl skystųjų kristalų struktūros lameliarinės emulsijos yra puikūs biologiškai aktyvių medžiagų rezervuarai, užtikrinantys tinkamą jų pristatymą į odos sluoksnius. Užtepta ant odos tokia emulsija tarytum „sulaikoma“ ant jos paviršiaus, kad sudarytų apsauginę plėvelę. Kita vertus, ji padeda palaipsniui pristatyti aktyviuosius komponentus į odos gilumą. Taigi naudojant lameliarines emulsijas realizuojamos trys pagrindinės korneoterapijos funkcijos: odos drėkinimas, minkštinimas ir apsauga.    

Kaip matome, MINERALINĖS LINIJOS priemonių lameliarinė emulsijos struktūra reikšminga ne tik technologiniu (biologiškai aktyvių medžiagų pristatymo), bet ir fiziologiniu atžvilgiu: restruktūrizuoja ir stiprina epidermio barjerą, drėkina ir saugo odą.

Taigi mineralinius komponentus, kristalus ir lameliarines struktūras mes aptarėme. Beliko išsiaiškinti, kuo skiriasi Dieninis kremas nuo Naktinio kremo.

Pagrindiniai judviejų skirtumai išdėstyti 1 (žr. aukščiau) ir 2 (žr. žemiau) lentelėje.

Naktinis atkuriamasis kremas aktyviai maitina, drėkina odą, atkuria jos stangrumą bei elastingumą, pašalina nuovargio pėdsakus, užtikrina optimalią odos būklę naktinio poilsio metu. Tobula priemonė natūraliam odos ląstelių atsinaujinimo mechanizmui palaikyti, metabolizmui normalizuoti ir senėjimo požymiams sumažinti. Pastebimai sumažina ankstyvo odos senėjimo požymius ir apskritai atjaunina odą. 

Dieninis kremas BALANSAS normalizuoja vandens ir druskų apykaitą, atkuria antioksidantų, rūgščių ir lipidų pusiausvyrą. Didina odos atsparumą stresui, stiprina imuninį bei adaptacinį potencialą, intensyviai saugo nuo ankstyvo senėjimo dėl žalingo aplinkos poveikio. Unikali nepaprastų komponentų kombinacija pripildo odą gyvybinių jėgų bei energijos ir dovanoja gaivumą bei jaunatvišką švytėjimą visą dieną!

Apibendrinant galima pasakyti, kad Mineralinės linijos priemonės ne tik atkuria normalią odos būklę, bet ir rūpestingai ją puoselėja, aprūpindamos medžiagomis, be kurių ji negali sveikai funkcionuoti. Jos skatina audinių atsinaujinimo procesus ir padeda ląstelių sistemoms pačioms susidoroti su kylančiais sunkumais. Taip pat pašalina odos sudirgimą, išsausėjimą ir tempimą.

Jevgenija Ivachina, technologė

1 lentelė  Brangieji ir pusbrangiai mineralai, esantys bioenergetinės mineralinės esencijos sudėtyje

 

Malachito ekstraktas

Didina glutationo reduktazės (pagrindinio ląstelių antioksidanto) aktyvumą, saugo odos ląsteles nuo oksidacinio streso, detoksikuoja.

Dieninis kremas

 

 

 

 

 

 

Naktinis kremas

 

Rodochrozito ekstraktas

Padeda apsaugoti dermos ląsteles (fibroblastus) nuo žalingo UV spindulių poveikio ir oksidacinio streso, stiprina natūralias ląstelių apsaugines funkcijas.

Turmalinas

Pjezoelektrikas. Gerina mikrocirkuliaciją, grąžina odai švytėjimą ir sveiką išvaizdą.

 

Naktinis kremas

Deimantai silikono matricoje

 

„Soft-focus“ efektas. Iš krintančių saulės spindulių spektro išskiria UV spindulius ir paverčia juos regima mėlyna šviesa bei iš dalies išsklaido juos į mėlyną ir žalią spalvą. Sumažina raukšleles, paslepia tamsius šešėlius po akimis, atgaivina odą.

 

Dieninis kremas

 

 

 

 

 

Interferenciniai pigmentai

Plonos perregimos plokštelės pasižyminčios didele laužiamąja geba ir iš dalies atspindinčios bei iš dalies praleidžiančios šviesą ir šitaip sukuriančios gelmės efektą. Keičia nematomą šviesos atspindį ir šitaip suteikia odai jaunatvišką ir sveiką išvaizdą.

 

«Всяк источник заложен в природе.

2 lentelė Dieninio ir naktinio MIRRA MINERAL linijos kremų sudėtis komponentais

 

Naktinis atkuriamasis kremas

Dieninis kremas BALANSAS

Lipidai

Alyvuogių, sezamų ir kakavos aliejai

Sezamų ir simondsijų aliejai, levandų lipidai

Vitaminai ir antioksidantai

Vitaminai C, E, F, D pantenolis(provitaminas B5), epofenas

Vitaminai C, E, D pantenolis (provitaminas B5), epofenas

Aminorūgštys

Betainas, natrio pirolidono karboksilatas, sorbitolis, serinas, glicinas, glutamino rūgštis, alaninas, lizinas, argininas, treoninas, prolinas

Midijų hidrolizatas

Ekstraktai

Liepžiedžių CO2 ekstraktas, linų sėmanų polisacharidai

Jonažolių ir medetkų CO2 ekstraktai, gysločių sultys

Papildomai

Alantoinas

Interferenciniai pigmentai

 Lipidinis matriksas

  1 piešinysДаниLLipidai, suragėję žvyneliai

 

2 piešinys   Hidrofilinė galvutė, hidrofobinė uodegėlė, abipus -  vanduo