Autorizacija:

Naudinga žinoti

Vitamininis balzamas

Vitamininis balzamas

Vitaminų atradimo istorija ilga. Nuo seno žinoma, kad kai kurie ypatingi produktai pasižymi gydomosiomis savybėmis. Visi esame girdėję pasakojimų apie tai, kaip kadaise jūreiviai gydėsi skorbutą citrusiniais vaisiais, raugintais kopūstais, spyglių nuovirais. Rimti tyrimai prasidėjo nuo 1880 metų, kuomet rusų biologas Nikolajus Luninas iš Tartūro universiteto savo mokslinio darbo objektu pasirinko tuo metu dar nežinomų medžiagų, esančių pieno sudėtyje ir saugančių laboratorinius gyvūnėlius nuo mirties, tyrimą. Vėlesniais metais vis daugiau mokslinių faktų patvirtino, kad be baltymų, riebalų, angliavandenių, mineralinių druskų ir vandens žmogaus maiste turi būti ir kažkokių papildomų medžiagų.  1911 metais lenkų mokslininkas Kazimiras Funkas (Casimir Funk), dirbęs Londone, išskyrė kristalinį preparatą, kurio nedidelis kiekis išgydydavo ligą Beriberi. Preparatas buvo pavadintas „Vaitamin“ (Vitamine), nuo lotyniško žodžio vita („gyvybė“) ir angliškojo amine („aminas“ arba junginys, kurio sudėtyje esama azoto).     Po to buvo atrasta visa aibė panašių medžiagų, reikalingų normaliai medžiagų apykaitai nedideliais kiekiais, nors organizmas negali jų pakankamai pasigaminti pats. Šiuo metu žinomi daugiau nei 25 vitaminai.      

 

Mokslininkai išaiškino, kad vitaminai yra fermentų ir hormonų veikimo katalizatoriai (greitintuvai), reikalingi normaliam visų organų bei sistemų funkcionavimui, audinių augimui bei atsinaujinimui, kovai su įsibrovusiais mikrobais bei svetimkūniais. Taip pat jie padeda organizmui laiku sunaikinti nesveikas ląsteles ir t.t. Dermatologai ir kosmetologai seniai pastebėjo, kad išorinis vitaminų naudojimas gydomųjų ir kosmetinių priemonių sudėtyje gerina odos medžiagų apykaitą ir išvaizdą.

 

Šiuolaikinėse kosmetikos priemonėse naudojami tiek riebaluose, tiek vandenyje tirpūs vitaminai. Naudojami ir provitaminai – vitaminų pirmtakai, kurie, patekę į organizmą, virsta vitaminais, kaip antai, beta karotenas. Didele paklausą pelno vitaminai, pasižymintys antioksidantiniu poveikiu. Jie saugo nuo oksidacijos ne tik odą, bet ir kosmetikos priemones, į kurių sudėtį yra įtraukti.

 

Prieš keletą metų kompanija MIRRA atliko didelį tiriamąjį darbą antioksidantų sistemai mūsų kosmetikos priemonėms sudaryti. Sukurtas ir užpatentuotas specialus antioksidantų kompleksas, saugantis nuo oksidacijos natūralius augalinius aliejus.

 

O štai ar gali kosmetikos priemonės su antioksidantais sustabdyti laisvųjų radikalų reakcijas odoje? Tai labai įdomus klausimas. Atsakymą pateikia neseniai atlikti VITAMININIO BALZAMO efektyvumo tyrimai.

 

Tyrimai buvo atliekami Rusijos mokslų akademijos Centrinėje klinikinėje ligoninėje. Tiriamosios – 20 moterų savanorių nuo 27 iki 64 metų amžiaus su natūralaus ir žalingo UV spindulių poveikio nulemtais senatviniais odos pakitimais. Priemonė buvo naudojama vieną mėnesį po 2 kartus per dieną. Odos būklė buvo vertinama pagal šiuos kriterijus: drėgmės lygį, elastingumą, raukšlių gylį (odos reljefą). Pirmąkart atliktas priemonės antioksidantinio aktyvumo tyrimas, kurio metu buvo nustatomas malono dialdehido (MDA) kiekis odoje.

 

Vienas iš nepageidautinų lipidų oksidacijos padarinių organizme – tai MDA susidarymas. Kuo aukštesnis MDA lygis, tuo aukštesnis oksidacinių reakcijų lygis odoje. MDA gali reaguoti su odos baltymais ir sudaryti netirpius riebalų ir baltymų kompleksus, vadinamus „senėjimo pigmentais“ arba lipofuscinais. Rusvos ar gelsvos lipofuscininės pigmentinės dėmės (dar vadinamos  senatvinėmis dėmėmis) dažniausiai išryškėja iškirptės, rankų bei veido srityje ir išduoda, kad organizmas nesėkmingai kovoja su oksidaciniu stresu.    

 

MDA lygis odoje buvo nustatomas I. D. Stalnojos spektrofotometrijos metodu. Analizė parodė, kad dėl VITAMININIO BALZAMO poveikio MDA lygis kontrolinėje grupėje sumažėjo 25%(!). Tai byloja apie stiprų antioksidantinį priemonės povekį. Tyrimus atlikę specialistai buvo priblokšti, nes analogiškas kitų iki tol ištirtų kompanijų priemonių antioksidantinio poveikio (MDA sumažinimo) rodiklis neviršijo 10-15%. Pasirodo, mūsų priemonė veiksminga ir net labai! Tai reiškia, jog balzamas stabdo laisvųjų radikalų reakcijas odoje ir tuo pačiu saugo ją nuo ankstyvo senėjimo. Antioksidantai, esantys balzamo sudėtyje, prasiskverbia į odą ir aktyviai dalyvauja biocheminėse reakcijose. Galime tvirtai teigti, kad VITAMININIS BALZAMAS  padeda kontroliuoti senatvinių dėmių susidarymą. Bet kokia stresinė situacija, kurią tenka patirti odai (ypač ilgas buvimas saulėje), susijusi su laisvųjų radikalų susidarymu, todėl VITAMININIS BALZAMAS - nepakeičiama priemonė kovoje su streso padariniais.      

 

Tyrimo rezultatai parodė, kad dėl priemonės poveikio pastebimai pagerėjo tiriamųjų odos būklė. Odos drėgmės lygis padidėjo 27 proc., odos elastingumas padidėjo 24 proc., odos reljefas tapo lygesnis 9 proc. Puikūs rezultatai! Po vieno mėnesio naudojimo oda pastebimai atjaunėjo, sustangrėjo, išsilygino raukšlelės. Visos tiriamosios įvertino VITAMININĮ BALZAMĄ aukščiausiais balais. 

фотографии участка кожи добровольца, сделанные до и после применения бальзама

Ekspertų išvadose VITAMININĮ BALZAMĄ rekomenduojama naudoti kaip itin veiksmingą kosmetikos priemonę. Savanorės odos ploto fotografijoje, padarytoje prieš ir po Balzamo naudojimo, aiškiai matyti, kaip pastebimai išsilygina raukšlelės odos paviršiuje.

 

Balzamas ne veltui vadinamas VITAMININIU – vitaminų jame išties gausu. Tai vitaminai F, C, E, provitaminas A (beta karotenas). Įrodyta, jog antioksidantiniu aktyvumu pasižymi vitaminai C, E, A. Juos į kosmetikos priemonių sudėtį reikia įtraukti kartu, nes jie papildo ir stiprina vienas kito poveikį – tai yra veikia sinergiškai. Be to, bazamo sudėtyje esama epofeno – stipraus naujos kartos antioksidanto. 

 

Vitaminas C – pagrindinis antioksidantinės odos apsaugos elementas. Kai odą tiesiogiai veikia UV spinduliai, vitamino C atsargos sparčiais išeikvojamos, todėl jas būtina nedelsiant papildyti.

 

Vitaminas E – antras pagal svarbą antioksidantas odoje po vitamino C. Kai odą tiesiogiai veikia UV spinduliai, vitamino E atsargos sparčiai išeikvojamos, bet joms atkurti prireikia kelių valandų.

 

Beta karoteną žmogaus organizmas naudoja vitamino A sintezei. Jis pasižymi ryškiu antioksidantiniu poveikiu, padeda sumažinti onkologinių bei kitų ligų išsivystymo riziką. 

 

Vitaminas F – tai svarbiausių polinesočiųjų riebalų rūgščių omega-3 ir omega-6 kompleksas. Kosmetika su vitaminu F padeda atkurti odos riebalų pusiausvyrą ir suformuoti jos apsauginį barjerą.

 

Eterinių aliejų kompleksas, esantis priemonės sudėtyje, sudarytas labai rūpestingai. Apelsinų eterinis aliejus (pagamintas Brazilijoje), kvapiųjų kanangų eterinis aliejus (pagamintas Komorų salose), miros eterinis aliejus (pagamintas Somalyje) ir pačiulių eterinis aliejus (pagamintas Indonezijoje) gerina mikrocirkuliaciją, skatina audinių atsinaujinimą, saugo nuo ankstyvo senėjimo, ramina sujdirgusią odą. 

 

Taigi VITAMININIS BALZAMAS yra aktyvi bioemulsija odai reabilituoti po streso.

 

Balzamo aktyvieji komponentai skatina ląstelių atsinaujinimą, pašalina sausėjimą ir šerpetojimą, atitolina odos senėjimą.

 

Balzamą galima rekomenduoti kaip „senatvinių dėmių“ bei kitų senatvinių odos pakitimų profilaktikos priemonę.

 

Lentelėje pateikta programa odai reabilituoti po ilgalaikio kaitinimosi saulėje. Programa aktuali vasaros laikotarpiu ir tinka bet kurio amžiaus žmonėms. Todėl vykdami ilsėtis prie jūros nepamirškite pasiimti su savimi mūsų sveikatinamųjų priemonių. Jos padės Jums išsaugoti odą sveikatą ir padailinti išvaizdą.

 

Programa ODOS REABILITACIJA PO NESAIKINGO KAITINIMOSI SAULĖJE 

malšina uždegimą, pašalina pažeidimus ir kovoja su žalingo UV spindulių poveikio nulemtu odos senėjimu 


Priemonė Naudojimas
Valymas

Valomasis pienelis sausai ir normaliai odai su avietėmis ir dobilais

Kasdien ryte ir vakare tepti drėgną veido, kaklo ir iškirptės srities odą, po to nuplauti šiltu vandeniu.

Tonizavimas

Tonizuojamasis losjonas normaliai odai su stevijų ekstraktu ir antioksidantais

Kasdien ryte ir vakare valyti odą vatos diskeliu.

Priežiūra + atstatymas

Gelio balzamas REPARUOJAMASIS

Ryte

Lengvais masažiniais judesiais tepti švarią veido ir kaklo odą, kol pilnai susigers.

Antioksidantinė apsauga

VITAMININIS BALZAMAS

Vakare

Lengvais masažiniais judesiais tepti švarią veido ir kaklo odą, kol pilnai susigers. 


Jekaterina Aitova,

Biologijos mokslų kandidatė, Mokslinio ir gamybinio profesionaliosios kosmetikos sektoriaus viršininkė 

*Jei naudojate straipsnio medžiagą, būtinai pateikite nuorodą į šaltinį.