Autorizacija:

Naudinga žinoti

MIRRA-ANGIO biokompleksas kraujagyslėms stiprinti

MIRRA-ANGIO biokompleksas kraujagyslėms stiprinti

Širdies ir kraujagyslių sistemos ligos labiausiai paplitusi mirties priežastis pasaulyje. Nepaisant visų medicinos mokslo laimėjimų, sergamumas ir mirštamumas dėl širdies ir kraujagyslių sistemos patologijos tebėra didelis, o kai kuriose šalyse didėja ir toliau. Pirmiausia tai lemia sveikos gyvensenos principų nepaisymas: netaisyklinga mityba, rūkymas, piktnaudžiavimas alkoholiu, menkas fizinis aktyvumas, stresas ir kiti panašūs veiksniai. Vis dėlto pagrindinis širdies ir kraujagyslių sistemos ligų išsivystymo veiksnys yra būtent nesuderinta mityba.  

 

Šiandien jau nustatytas priežastinis ryšys tarp kai kurių komponentų trūkumo maiste ir širdies bei kraujagyslių sistemos ligų atsiradimo. Todėl biologiškai aktyvių maisto papildų (BAMP) vartojimą ir organizmui reikalingų biologiškai aktyvių medžiagų papildymą galima vertinti kaip svarbią širdies ir kraujagyslių patologijos prevencijos priemonę (žr. Literatūra 1.). Vienas iš labiausiai paplitusių patologinių mechanizmų, skatinančių daugumos ligų išsivystymą tai oksidacijos procesas, nulemtas ardomosios laisvųjų radikalų veiklos.

 

Jei kalbėtume apie širdies ir kraujagyslių sistemą, tai ląstelių membranų lipidų peroksidinės oksidacijos (reakcijos, kurioje dalyvauja laisvieji radikalai) aktyvacija sukelia membranų nestabilumą, pažeidžia membranų apsikeitimą jonais, todėl padidėja širdies raumens ląstelių (kardiomiocitų) ir kraujagyslių sieneles sudarančių ląstelių jaudrumas. Be to, mažo tankio lipoproteinų oksidacija skatina aterosklerozės išsivystymą. Daugelio mokslinių tyrimų rezultatai parodė, kad ilgalaikis antioksidantų vartojimas mažina išeminės širdies ligos, miokardo infarkto, hipertoninės ligos ir insulto išsivystymo riziką.    


BAMP MIRRA-ANGIO sudėtyje yra specialiai atrinktų antioksidantų kompleksas, kurį sudaro dviskiaučių ginkmedžių, vynuogių kauliukų, verbenų, Sibirinių maumedžių bioflavonoidai ir vitaminas C. 


Antioksidantai bioflavonoidai palankiai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą. Jie padeda sumažinti mažo tankio lipoproteinų kiekį, išplėsti koronarines kraujagysles, saugo nuo žemo kraujospūdžio ir trombų susidarymo. Reguliariai vartojami bioflavonoidai padeda sumažinti cholesterolio kiekį, aktyvuoja lipoproteino lipazės veiklą ir tuo pačiu mažina trigliceridų kiekį kraujyje.   

  

Bioflavonoidų kompleksas


Dviskiautis ginkmedis

(lot. Gínkgo bilóba) — reliktinis augalas,dažnai vadinamas „gyva iškasena“. Tai vienintelis iki šių dienų išlikęs augalasiš priešistorinės augalų šeimos, egzistavusios mūsų pusrutulyje mezozojauseroje. 


Milijonus metų išlikti šiems augalams padėjo išskirtinis gebėjimas prisitaikyti.Jų reprodukcinė sistema - archajinė evoliucijos atžvilgiu ir unikali aukštesnių formų augmenijos rūšims išliko nepakitusi. Šis augalas gali ištverti didžiausią šaltį ir ilgiausią sausrą, pasižymi atsparumu ligoms ir kenkėjams bei pramoninei oro taršai. Praėjusiame šimtmetyje ginkmedis įgijo ypatingą simbolinę reikšmę. Kai Hirosimoje ir Nagasakyje atominės bombos sunaikino visa, kas gyva, ant senų apanglėjusių ginkmedžių kamienų jau po kelių dienų ėmė kaltis nauji žali ūgliai.    

 

Dviskiaučių ginkmedžių lapai pasižymi neįtikėtinomis terapinėmis savybėmis. Jų sudėtyje esančios unikalios medžiagos ginkolidai kompleksiškai palankiai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą.  Ginkolidai kaip natūralūs trombocitų agregacijos faktoriaus antagonistai saugo nuo trombų susidarymo. Žinoma, jog ginkmedžių preparatai veiksmingai plečia kraujagysles, stabilizuoja širdies ląstelių membranas ir saugo nuo aritmijos išsivystymo. Ginkmedžiai pasižymi antioksidantiniu poveikiu, todėl neutralizuoja laisvuosius radikalus, saugo nuo mažo tankio lipoproteinų susidarymo bei aterosklerozės išsivystymo, padeda stabilizuoti neuronų ląstelių membranas ir pastebimai pagerina mikrocirkuliaciją galvos smegenų audiniuose. Ginkmedžių preparatai atkuria pažeistą kraujagyslių sienelių struktūrą, todėl sumažėja jų pralaidumas ir hemoraginio insulto rizika. Ginkmedžiai blokuoja galvos smegenų fermentų veiklą, todėl veikia kaip antidepresantai ir anksiolitikai. (Anksiolitikai – tai medžiagos, pašalinančios baimę, nerimą.)

 

Dėl ginkmedžių poveikio sustiprėja atmintis, prašviesėja galvoje, pagerėja nuotaika, sulėtėja protinių gebėjimų silpimas ankstyvosiomis Alzheimerio ligos raidos stadijomis. Preparato MIRRA-ANGIO gamyboje naudojamas ginkmedžių ekstraktas,standartizuotas pagal flavono glikozidų ir terpeno laktonų kiekį (atitinkamai nemažiau kaip 24% ir ne mažiau kaip 6%).       

 

Vynuogių kauliukų ekstraktas

(lot. Vítis vinifera L.) sudėtyje esama stipriausių gamtinių antioksidantų:taip vadinamo OPC faktoriaus (oligomerinių procianidinų) ir antocianidinų: cianidino, delfinidino ir malvidino.  

 

OPC (oligomeriniai procianidinai) tai kraujagysles stiprinantys polifenoliniai junginiai. Procianidinai flavono vediniai. Jų oligomerinės formos, taip pat įvairių rūšių flavonoidai, pasižymi antioksidantinėmis savybėmis ir gebėjimu gaudyti laisvuosius radikalus,vadinami „procianidoliniais oligomerais“ – PCO (žr. Literatūra 2.)

 

Būtent šie vynuogių kauliukų komponentai lemia stiprinamąjį ekstrakto poveikį kraujagyslių tinklui. Dėl to jį pravartu naudoti esant įvairiems kraujotakos,tame tarpe smegenų kraujotakos, sutrikimams. OPC faktorius gerina periferinę kraujotaką ir saugo nuo limfos sąstovio mažina jos klampumą ir šitaip normalizuoja takumą. Vynuogių kauliukų flavonoidai pasižymi priešuždegiminiu ir antisklerotiniu poveikiu taip vadinamai bazinei substancijai tarpląsteliniam skysčiui. Ekstrakto sudėtyje esama nepakeičiamų aminorūgščių (tarkime, lizino),kurios padeda pagerinti medžiagų apykaitą. Nustatyta, kad ekstraktą pravartu naudoti esant aterosklerozei, pradinėms hipertoninės ligos vystymosi stadijoms.   

 

Kraujagyslių sistemos ligų gydymas proantocianidinais vertinamas kaip vienas veiksmingiausių gydymo būdų, nes organizmas gerai pasisavina gamtinės kilmės antioksidantus ir suriša laisvuosius radikalus. Šis gydymo būdas užtikrina normalų kapiliarų pralaidumą, mažina jų trapumą ir suteikia daugiau elastingumo.   


MIRRA-ANGIO gamyboje naudojamas vynuogių kauliukų ekstraktas, standartizuotas pagal proantocianidinų sudėtį (ne mažiau 95%).

 

Vaistinė verbena

(Verbena officinalis L.) nuo senų senovės laikoma šventu augalu, saugančiu nuo negandų ir padedančiu išpildyti troškimus. Arbata su vaistinėmis verbenomis gerina virškinimą ir medžiagų apykaitą. Augalo lapai naudojami maistui, o žiedai garnyrui.


Verbenų sudėtyje esama glikozidų iridoidų (verbenalino, verbelino, verbenamino), glikozido fenilpropanoido, dar vadinamo kavos rūgšties glikozidu verbaskozidu, pentaciklinių triterpenoidų (ursolo rūgšties, oleanolio rūgšties ir kitų), taip pat karoteno, rauginių medžiagų, eterinio aliejaus ir karčio. Glikozido verbenamino dėka verbenų preparatai stiprina ir valo arterijų bei venų sieneles, atkuria pažeistą kapiliarų struktūrą, mažina cholesterolio kiekį ir kraujo klampumą, suteikia kraujagyslėms daugiau elastingumo, gerina mikrocirkuliaciją, normalizuoja medžiagų apykaitos procesus ląstelėse. Stiprina imunitetą ir visą organizmą, didina kompleksinės aterosklerozės terapijos efektyvumą.    


Dikvertinas (dihidrokvercetinas)

Tai augalinės kilmės bioflavonoidų preparatas, gaunamas iš Sibirinių maumedžių (Larix sibirica Ledeb.) arba Daūrinių maumedžių (L. dahurica Turcz.) medienos. Pagrindinė veiklioji medžiaga – dihidrokvercetinas. Preparatas veikia kaip angioprotektorius, antioksidantas, detoksikantas, hepatoprotektorius ir radioprotektorius. Saugo nuo pabrinkimų susidarymo, skatina skrandžio gleivinės apvalkalų atsinaujinimo procesus. Ląstelių membranų lipidus saugo nuo oksidacijos, o kraujagyslių sieneles – nuo pažeidimų. Mažina pabrinkimą esant uždegimui, pasižymi hipolipideminiu ir diuretiniu aktyvumu.

Dikvertinas pasižymi antioksidantiniu, angioprotekciniu, priešuždegiminiu poveikiu.       


BAMP MIRRA-ANGIO gamyboje naudojamas preparatas Dikvertinas, standartizuotas pagal dihidrokvercetino sudėtį (ne mažiau 88 %). 

 

Vitaminas C  

Tai populiariausias gamtinės kilmės antioksidantas. Reguliariai naudojamas jis padeda sumažinti cholesterolio kiekį, aktyvuoja lipoproteinų lipazes ir tuo pačiu mažina trigliceridų kiekį kraujo plazmoje. Vitaminas C, ypač veikdamas išvien su bioflavonoidais, užtikrina kraujagyslių tvirtumą, veikia kaip antikoaguliantas ir grąžina antioksidantinį aktyvumą oksidacijos proceso pažeistiems vitaminams E ir A.   

 

Biologiškai aktyvus maisto papildas MIRRA-ANGIO aprobuotas RF Sveikatos apsaugos ministerijos ir rekomenduojamas kaip papildomas vitamino C, proantocianidinų, dihidrokvercetino ir flavono glikozidų šaltinis.

 

Vartojimas

 

Norint apsisaugoti nuo ligų ir sustiprinti sveikatą, preparatą MIRRA-ANGIO tikslinga vartoti po 2 tabletes 2 kartus per dieną 25 dienas.  Šitaip aprūpinsite organizmą:

80% vitamino C rekomenduojamos paros normos(RPN);

-        50% proantocianidinų RPN;

-        90% dihidrokvercetino RPN;

-        50% flavono glikozidų RPN.

Po 1-2 mėnesių pertraukos kursą galima pakartoti.

 

Kontraindikacijos: individualus komponentų netoleravimas, nėštumas,žindymas.

 

А. Golubkovas, chemijos mokslų kandidatas

Literatūra:


*Jei naudojate straipsnio medžiagą, būtinai pateikite nuorodą į šaltinį.