Autorizacija:

Naudinga žinoti

Dušo gelis su arganų aliejumi

Dušo gelis su arganų aliejumi

Brangesnis už auksą


Kas gali būti brangesnis už auksą? Tačiau būtent „auksu“, o tiksliau – „berberų auksu“ - vadinamas arganų aliejus, atkeliavęs iš Afrikos pakrančių. 

 

Šis unikalus produktas gaunamas iš augalo Argania spinosa – tvirto kaip geležis medžio, sutinkamo tik Maroke. Dviems milijonams Maroko berberų šiandien tai yra pagrindinis pragyvenimo šaltinis. Argania spinosa –  amžinai žaliuojantis medis, išaugantis iki 15 metrų aukščio ir gyvuojantis 150-300 metų. Jis auga tik vakarų centrinėje šalies dalyje ir Atlaso kalnuose. Botanikų skaičiavimais, Maroko teritorijoje, 8000 kvadratinių metrų plote auga maždaug du milijonai šios rūšies medžių. 


Dar visai neseniai arganų aliejus buvo nežinomas beveik niekam, išskyrus Maroko gyventojus, o šiandien be jo neįsivaizduojama nė viena rytų stiliaus SPA procedūra. Berberų genties nariai arganą vadina gyvybės medžiu, nes iš jo gaunamos statybinės medžiagos, kuras, žmonių maistas ir gyvūnų pašaras, aliejus ir vaistai.  


Tai kur gi slypi arganų aliejaus paslaptis? Unikalias šio aliejaus savybes lemia jo cheminė sudėtis: beveik 80%  arganų aliejaus sudaro polinesočiosios riebalų rūgštys (alfa linolio, oleino, arachidono ir kt.), tame tarpe 35% linolio rūgšties, kuri organizme nesintezuojama ir gaunama tik iš išorės. Todėl arganų aliejus puikiai atstato odą, skatina jos gijimą, pašalina sudirgimą ir sausumą. Arganų aliejuje gausu natūralių antioksidantų – polifenolių ir tokoferolių (vitamino E), todėl jis nepakeičiamas kovoje su odos senėjimu. Beje, tokoferolių arganų aliejaus sudėtyje net 2,5-3 kartus daugiau nei alyvuogių aliejuje. Polifenoliai pasižymi ir priešuždegiminėmis savybėmis. Taip pat arganų aliejuje esama retų sterinų, neaptinkamų daugiau jokiame kitame aliejuje, ir pasižyminčių jautrumą mažinančiomis, priešuždegiminėmis savybėmis. Būtent todėl arganų aliejus laikomas „auksiniu“ ir naudojamas kaip aukštos kokybės priemonė esant įvairiems normalios odos būklės pažeidimams bei senatviniams pakitimams. 

 

Žinoma, šis vertingiausias komponentas patraukė MIRRA specialistų dėmesį ir pastarieji jo pagrindu sukūrė DUŠO GELĮ su arganų aliejumi (linija MIRRA BODY, serija VONIAI IR DUŠUI). Arganų aliejaus poveikiui sustiprinti į priemonės sudėtį įtrauktas vitaminas E ir ramunėlių, kraujažolių, hibiskų bei kėnių ekstraktai.

 

Ramunėlių ir kraujažolių ekstraktai dėl sudėtyje esančių flavonoidų, glikozidų ir vitaminų išsiskiria priešuždegiminiu, gijimą skatinančiu, tonizuojančiu, reparaciniu, baktericidiniu bei antialerginiu poveikiu.


Hibiskų ekstrakto sudėtyje esama oligopeptidų, alfa hidroksilo rūgščių, antocianų ir flavonoidų (kvercetino, miricetino, hibiscetino, hibiscetrino). Oligopeptidai skatina ląstelių regeneraciją bei kolageno sintezę. Alfa hidroksilo rūgštys efektyviai pašalina nešvarumus ir negyvas ląsteles nuo odos paviršiaus, taip pat normalizuoja riebalinių liaukų funkcijas. Antocianai, suteikiantys ekstraktui raudoną atspalvį, pasižymi ryškiai išreikštu vitamino P aktyvumu (t. y. stiprina kraujagyslių sieneles ir reguliuoja jų pralaidumą), antioksidantinėmis savybėmis, gerina odos būklę. Flavonoidai stiprina antocianų poveikį.


Sibirinių kėnių ekstraktas dėl sudėtyje esančių fitoncidų saugo nuo uždegimo, infekcijų, grybelio, nemalonaus kvapo, skatina žaizdų gijimą, taip pat stiprina kapiliarus, minkština odą, gerina jos struktūrą bei tonusą. Dėl sudėtyje esančių antioksidantų ekstraktas neutralizuoja laisvųjų radikalų poveikį, saugo odos ląsteles nuo senėjimo.    


Švelnūs plaunamieji komponentai (paviršiaus aktyviosios medžiagos), įtraukti į naujojo DUŠO GELIO su arganų aliejumi sudėtį, rūpestingai švarina odą, nepažeisdami jos lipidinio barjero. 


Tęsdami geriausias kompanijos tradicijas MIRRA technologai specialiai šiai priemonei iš natūralių eterinių aliejų sukūrė neįtikėtinai gaivų ir patrauklų aromatą, kuriame dera apelsinų ir citrinų gaivumas, viduržemio jūros regiono žolelių – mėtų, rozmarinų, šalavijų ir levandų – aitrumas ir eukaliptų vėsa.


Vandens procedūros su mūsų naująja priemone suteiks žvalumo ir geros nuotaikos, o oda įgaus neįtikėtinai subtilų ir švelnų aromatą. Be to, kiekvienas eterinis aliejus turi savų unikalių savybių, palankiai veikiančių odą. Tarkime, levandų, citrinų, mėtų, šalavijų ir eukaliptų eteriniai aliejai yra geri antiseptikai, skatina odos pažeidimų gijimą. Apelsinų ir rozmarinų eteriniai aliejai pašalina nuovargį bei nervinę įtampą.   


Štai kokį puikų produktą sukūrė MIRRA. Tačiau atminkite, kad gyvenimo džiaugsmo, palankumo aplinkinių atžvilgiu ir meilės sau patiems neįsigysi už jokį pasaulio auksą. Džiaukitės gyvenimu, o mūsų naujovė DUŠO GELIS su arganų aliejumi būtinai ateis Jums į pagalbą.  


Oksana Ivanova,

Vyr.technologė,                                                                                                                                                              Rusijos D. I. Mendelejevo cheminės technologijos universiteto Cheminių farmacinių 

*Jei naudojate straipsnio medžiagą, būtinai pateikite nuorodą į šaltinį