+370 655 49909
Autorizacija:

Naudinga žinoti

AKIŲ KONTŪRO ODOS YPATUMAI. KASDIENĖ VOKŲ ODOS PRIEŽIŪRA

Vokų oda labai švelni, sausa ir judri, linkusi į paburkimą bei ankstyvą senėjimą. Jai reikia ypatingo dėmesio, reguliarios, švelnios bei rūpestingos priežiūros.

 

Vokų odoje esama labai nedaug prakaito ir riebalinių liaukų, todėl jai būdingas didesnis sausumas, jautrumas ir polinkis į sudirgimą. Čia anksčiau išryškėja raukšlelės bei kiti senatviniai odos pakitimai nei kitose veido srityse.

 

Odos stangrumą bei elastingumą lemiantis kolageno ir elastino pluoštas alink akis yra plonas ir švelnus, todėl ir oda čia plona bei ypač pažeidžiama judesių, tempimo bei įvairaus mechaninio poveikio.

 

Odoje aplink akis yra daugybė kapiliarų, išsidėsčiusių labai arti odos paviršiaus, todėl bet koks kraujotakos ar limfotakos sutrikimas skatina tamsių ratilų išryškėjimą, paburkimą, maitinimo sutrikimą ir odos regeneracijos sulėtėjimą.

 

Riebalinio poodžio ląstelyno sluoksnis čia plonytis, bet purus, todėl ši sritis lengvai paburksta, atsiranda „maišeliai“ po akimis, užkrenta viršutinis vokas.

 

Daugiau nei dvidešimt nuolat dirbančių raumenų lemia didelį vokų kontūro odos judrumą, kuris taip pat skatina jos ankstyvą senėjimą. Esant intensyviai mimikai, akių kampučiuose dažnai susidaro mimikos raukšlės – taip vadinamos „žąsų kojelės“.

 

Akių kontūro odai, kaip ir bet kuriai kitai, reikalingas kasdienis valymas, drėkinimas, maitinimas ir apsauga. Norint išsaugoti vokų odos jaunystę ir užkirsti kelią raukšlių atsiradimui, reikia reguliariai, rūpestingai ir švelniai ją prižiūrėti.

 

PAGRINDINĖ TAISYKLĖ: jei naudojate dekoratyvinę kosmetiką, prieš miegą visada pašalinkite akių makiažo likučius. Makiažui valyti naudokite švelnias, akių junginės nedirginančias priemones su raminamaisiais ir puoselėjamaisiais komponentais.

 

Ant drėgno vatos diskelio išspauskite šiek tiek priemonės, kelioms akimirkoms priglauskite prie užmerktos akies ir atsargiais judesiais, judėdamos nuo viršunosės žemyn, pašalinkite blakstienų tušą. Tik netrinkite ir netampykite odos! Likusią kosmetiką nuo vokų pašalinkite judėdamos nuo viršunosės po antakiu link išorinio akies kampučio ir nuo išorinio kampučio apatiniu voku nosies link.

 

Ant kruopščiai nuvalytos odos aplink akis plonu sluoksniu užtepkite maitinamąją (drėkinamąją) priemonę arba specialią priemonę nuo raukšlių. Lengvais tapšnojamaisiais judesiais paskirstykite priemonę po akių kontūro paviršių judėdamos nuo vidinio akies kampučio po antakiu ir nuo išorinio kampučio apatiniu voku.

 

Vokų priežiūros priemonės turi pasižymėti lengva tekstūra, gerai slysti ir susigerti į odą jos neapsunkindamos ir netampydamos.

 

Netepkite kremo arti blakstienų augimo linijos, nes kai kurie sudėtyje esantys komponentai gali dirginti akis.

 

Vakare vokų priežiūros priemones rekomenduojama tepti ne vėliau nei likus 1-2 valandoms iki miego.


Ryte, nusiprausus, švelnią, sausą ir pažeidžiamą akių kontūro odą būtina apsaugoti nuo kenksmingų aplinkos veiksnių. Tam geriausia naudoti lengvą drėkinamąjį kremą arba gelį su vitaminais bei antioksidantais. O po to, ypač šiltuoju metų laiku - apsaugos nuo saulės priemonę.

 

Kosmetikos priemonės paskirstymą galima derinti su lengvu taškiniu masažu. Taškinis masažas kuris padeda pašalinti paburkimą ir išsaugoti odą sveiką.