Autorizacija:

Naudinga žinoti

Dihidrokvercetinas – antioksidantas Nr. 1 pasaulyje!

Nuo senų senovės žmonių smalsumą žadino spygliuočių šeimos medžių ilgaamžiškumo paslaptis. Stotingi miško galiūnai gyvuoja po 300 ar net 400 metų. Įvairių pasaulio šalių mokslininkai jau atskleidė šią paslaptį. Pasirodo, tai lemia biologiškai aktyvi medžiaga dihidrokvercetinas, esanti šios rūšies medžių kamienuose, daugiausia apatinėje dalyje.

 

Dihidrokvercetinas arba dikvertinas, gaunamas iš Sibirinių arba Daūrinių maumedžių medienos, – tai gamtinis junginys, pasižymintis didele P grupės vitaminų koncentracija. Būtent šis komponentas yra stipriausias gamtinis antioksidantas, padedantis apsaugoti gyvą organizmą nuo vadinamų laisvųjų radikalų, kurių perteklius spartina senėjimo procesą ir toksinių medžiagų kaupimąsi tarpląstelinėje terpėje. Taip pat vertinamas kaip antiparazitinė priemonė,

 

Lipidų, baltymų, nukleino rūgščių bei kitų junginių oksidacija – tai universalus daugumos ligų patogenezės faktorius. Jis prisideda prie širdies ir kraujagyslių sistemos, neurodegeneracinių ligų, skrandžio opos, cukrinio diabeto, taip pat uždegiminių, infekcinių (tame tarpe virusinių) bei onkologinių ligų išsivystymo ir intensyviai pasireiškia esant bet kokiam stresui.

Oksidacijos produktai arba toksinai, kaupdamiesi mūsų organizme, žaloja jį iš vidaus. Dėl lipidų oksidacijos kinta ląstelių membranų struktūra, mažėja jų pralaidumas, todėl jos nesusidoroja su savo pagrindiniu uždaviniu: atrankos būdu praleisti į ląstelės vidų vienos rūšies jonus bei molekules ir nepraleisti kitų. Todėl sutrinka ląstelių veikla.

 

Jei lipidų oksidacijos proceso metu pažeidžiamos kraujagyslių ląstelės, gali išsivystyti aterosklerozė, o jei akių tinklainės ląstelės – katarakta. Esant galvos smegenų neuronų pažeidimams silpsta atmintis ir dėmesys. O jeigu radikalai prasibrauna iki ląstelės genomo – DNR molekulių, - laukia dar liūdnesnės pasekmės.

 

Kadangi DNR valdo praktiškai visus organizmo procesus, tai pažeidimai gali sutrikdyti hormonų sintezės, virškinimo ir ląstelių augimo bei dalijimosi procesus, dėl kurių jos supiktybėja.

Be išskirtinių antioksidantinių savybių dihidrokvercetinas saugo kepenis nuo žalingo toksinių medžiagų poveikio, skatina širdies raumenų susitraukimą, gerina koronarinę kraujo apytaką, normalizuoja širdies ritmą, stiprina kraujagyslių sieneles. Taip pat skatina skysčių pasišalinimą, normalizuoja medžiagų apykaitos procesus inkstuose, saugo regos organus nuo distrofinių ir sklerotinių pakitimų, mažina kraujo išsiliejimo riziką akių tinklainėje.

 

Dihidrokvercetinas įtrauktas į daugelio MIRRA produktų sudėtį: kepenų valymo kompleksą MIRANDA-2, vitaminų kompleksą imunitetui stiprinti MIRRA-DIOVIT, biokompleksą širdies ir kraujagyslių sistemai MIRRA-ANGIO, taip pat apsaugos nuo saulės, GOLD LINE linijos kremus ir kt. 

 

Per parą žmogaus organizmui dihidrokvercetino reikia maždaug 25 mg.