Autorizacija:

Klausimai ir atsakymai

Šiame skyrelyje rasite mūsų specialistų komentarus pačiais aktualiausiais ir dažniausiai pateikiamais klausimais. Neradę atsakymo į savo klausimą spauskite mygtuką "Pateikti klausimą dėl produkcijos". Taip pat galite pasižvalgyti po skyrelį  "Naudinga žinoti".

Populiarūs klausimai apie produkciją

 • Ar MIRRA kosmetikos tyrimai atliekami su gyvūnais?
  • Ne. Norint gauti kosmetikos priemonės Valstybinio registravimo dokumentą (kurį jau pakeitė Atitikties sertifikatas), akredituotuose laboratoriniuose centruose atliekami būtinieji tyrimai - toksikologiniai ir klinikiniai. Tyrimai su gyvūnais šiuo atveju neatliekami. 
 • Kaip nustatyti, kokio amžiaus grupei skirtos priemonės MIRRA?
  • MIRRA šiuo atžvilgiu netaiko griežtų apribojimų. Nei ant etikečių, nei informaciniuose lapeliuose nerasite tokių pastabų kaip "nuo 30 metų" arba "iki 20 metų". Pagrindiniai kosmetikos priemonės MIRRA pasirinkimo kriterijai - tai odos tipas, būklė bei individualūs ypatumai. Nustatytų amžiaus ribų nėra, viskas individualu, o pateikti rekomendacijas galima tik atsižvelgus į esamus odos poreikius ar problemas. Jeigu Jums keblu įvertinti savo odą savarankiškai, peržiūrėkite odos tipų aprašymus ir parengtas priežiūros programas skyrelyje NAUDINGA ŽINOTI. 
 • Kur ir kokiomis sąlygomis geriausia laikyti Jūsų kosmetiką?
  • 1. Kosmetikos gaminius rekomenduojama laikyti gamintojo pakuotėje, temperatūroje nuo 0 iki 25℃. Tai, žinoma, nereiškia, kad esant 24℃ - galima naudoti, o esant 26℃ - nebe. Tiesiog, kuo aukštesnė laikymo temperatūra, tuo greičiau prasideda oksidacijos procesai. Pagrindiniai mūsų kosmetikos priemonių komponentai - gamtinės kilmės biologiškai aktyvios medžiagos; aliejai, išsiskiriantys didele polinesočiųjų riebalų rūgščių koncentracija; taip pat emulsiniai kompleksai, sudaryti daugiausia iš natūralių komponentų - augalinių aliejų ir jų perdirbimo produktų. Esant aukštesnei temperatūrai visos šios medžiagos greitai oksiduojasi. Ir kuo daugiau gamtinės kilmės biologiškai aktyvių komponentų priemonės sudėtyje, tuo sparčiau vyksta oksidacijos procesas. Geriausia vieta mūsų kosmetikai laikyti - lentynėlė šaldytuvo durelėse (5-10℃). 
  • Žinoma, to paties negalima pasakyti apie priemones, kurių sudėtyje biologiškai aktyvių medžiagų yra nedaug (pavyzdžiui, apie seriją GLIKOLIM iš MIRRA PROFESSIONAL) - jos puikiai laikosi ir kambario temperatūroje.
  • 2. Apie laikymo sąlygas minusinėje temperatūroje. Emulsinės kosmetikos priemonės (kremai ir balzamai) išsilaiko ir vėsesnėje temperatūroje (iki -5 -10℃). Po atitirpimo gali kiek pakisti struktūra - kremas tampa puresnis, tačiau savybės (aktyvumas) išlieka nepakitusios. Aliejinėms kompozicijoms užšaldymas nebaisus. O štai gelinėms priemonėms jis pražūtingas: jų struktūra suyra greitai ir negrįžtamai. 
  • 3. Saugokite kosmetiką MIRRA tiek nuo tiesioginių saulės spindulių, tiek ir nuo dirbtinės šviesos šaltinių! Esant tiesioginiam apšvietimui net ir uždaroje pakuotėje laikoma priemonė pradės oksiduotis jau po 2-3 mėnesių. Pirmiausia pakis kvapas - jame išryškės aitrumo natos.   
 • Kas lemia kremo spalvą?
  • Žalia spalva ir jos atspalviai (pavyzdžiui, Kojų kremo, ANTICELIULITINIO balzamo) - tai  chlorofilo vario vediniai, gaunami iš rudųjų dumblių (daugiausia cukrinių laminarijų). 
   Geltoną, oranžiniai geltoną, oranžinę, plytų atspalvio raudoną spalvą produkcijai suteikia beta karotenas - provitaminas А. Raudonai oranžinės spalvos atspalviai įvairuoja, nes mes naudojame kelias beta karoteno formas - tiek pirktines, tiek ir pasigamintas nuosavoje gamybos bazėje, taikant kompanijos "know how". 
  • Raudoną ir avietinį atspalvį balzamui OBEREG ar Vokų kremui suteikia šikoninas (pigmentas - antioksidantas, gaunamas iš vaistinių kietagrūdžių. 
   Analogišką spalvą su šviesiai rudu atspalviu suteikia obuolių žievelių СО2-koncentratas, pvz., esantis Drėkinamojo kremo su obuolių vašku sudėtyje. 
  • Lipidinės tomatų frakcijos - efektyviausio antioksidanto ir medžiagų apykaitos stimuliatoriaus - ekstraktas nudažo REPARUOJAMĄJĮ gelį balzamą persikine ar rausvai persikine spalva
  • Rudą spalvą balzamui REVENTON, Tonizuojamajam geliui, Vokų kremui GELIO KONTŪRAS, Krūtinės balzamui ir kt. suteikia epofenas - galingas naujos kartos antihipoksantas ir antioksidantas, kofermento Q10 struktūrinis analogas.
  • Ir, galų gale, ikrų homogenatai suteikia kosmetikos priemonėms savitą atspalvį: juodi ikrai - pilkšvą (UMA-BALZAMUI), raudoni ikrai - oranžiniai rausvą (STEBUKLINGAJAM kremui geliui). 
 • Koks kiekis preparato išsiskiria paspaudus dalytuvo dozatorių ar purkštuvą?
  • Kiekis priemonės, išskiriamas vienu dozatoriaus paspaudimu, priklauso nuo jo konstrukcijos, sandarumo ir reologinių produkto savybių, taip pat ir nuo paspaudimo stiprumo.  Tarkime, 50 ml talpos ovalus dalytuvas (pvz., balzamo REVENTON), spustelėtas pilna jėga, išskiria 0,8 gr produkto, o mažas apvalainas 15 ml talpos dalytuvas su snapeliu (pvz., Lūpų gelio kremo) - 0,32-0,34 gr priemonės. Dešimt 100 ml talpos purškiamojo flakono paspaudimų (pvz., Drėkinamojo losjono purškalo) metu išsiskirs 1,12 gr produkto. Vadinasi, vieno stipraus paspaudimo pakaks 0,112 gr priemonės išsiskirti. 
   Pavyzdžiai (įvairių dalytuvų):
   Kremo purškalas SPF 15 - 0.1 gr; 
   Losjonas aktyvatorius - 0.12 gr; 
   Naktinis kremas - 0.6 gr; 
   Kremas nuo mimikos raukšlių - 0.8 gr; 
   Šveičiamasis kremas - 1.3 gr; 
   Prausimosi putos - 0.24 gr.
 •  Koks MIRRA priemonių pH?
  • Bazinį vandenilio rodiklio pH reikšmių intervalą reglamentuoja Valstybiniai standartai skyriuje "Techniniai reikalavimai": 
   • GOST Р 52343-2005 "Kosmetiniai kremai": emulsiniai kremai ir kremai geliai рН=5.0-9.0, specialios paskirties kremai (šveitikliai, balinamieji kremai, apsaugos nuo saulės priemonės ir kt.) - 3.0-9.0, kremai, kurių sudėtyje yra vaistinių augalų ekstraktų, vaisių rūgščių bei jų vedinių - 3.0-9.0, depiliacijos kremai - 7.0-12.7. 
   • GOST Р 52345-2005 "Higieninės paskirties kosmetikos gaminiai": šampūnai, vonios putos, prausimosi geliai, skysti muilai рН=5.0-8.5, specialios paskirties prausimosi geliai ir valomosios priemonės 3.5-8.5. 
   • GOST Р 51579-2000 "Skystos konsistencijos kosmetikos gaminiai": losjonai, tonizuojamieji losjonai, tonikai pH=1.2-8.5. 
   Gamybos vietoje sudaromi ir paskelbiami galiojančiais Techniniai reikalavimai bei Kokybės programos visam į rinką išleidžiamam asortimentui. Juose nurodomas рН rodiklio dydis kiekvienai atskirai priemonei. Taigi, PRAUSIMOSI PUTA рН=4.3-5.3, VALOMASIS LOSJONAS riebiai odai рН=5.1-6.1, VALOMASIS PIENELIS su avietėmis ir dobilais рН 6.0-6.8, TONIZUOJAMASIS LOSJONAS riebiai odai рН=3.3-4.3, TONIZUOJAMASIS LOSJONAS sausai odai рН=5.1-6.1, TONIZUOJAMASIS LOSJONAS normaliai odai рН=4.0-5.0, TONIZUOJAMASIS GELIS su antioksidantų kompleksu рН 6.5-7.5, FERMENTINIS ŠVEITIKLIS рН 4.5-5.5 и т.д.

Komponentai

 • Kur renkamos ir iš kur vežamos žaliavos produkcijai MIRRA?
  • Biotechnologiniai komponentai "auginami" pasitelkus mikroorganizmus arba specialius biotechnologinius procesus: pavyzdžiui, šikoninas gaunamas iš augalų kietagrūdžių ląstelių kultūros ir ženšenių biomasės ekstrakto. Tiesiogiai pasitelkus mikroorganizmus sintetinami vitaminai: beta karotenas ir vitaminas C. Šie komponentai, be abejo, yra visiškai švarūs - juose nėra žemės ūkio teršalų. Apskritai atrasti žemėlapyje pesticidais neužterštų zonų - ne taip paprasta, nors mes ir tikriname visas savo naudojamų komponentų gamybos grandis. Natūralios žaliavos daugiausia auginamos ekologiškai švariose teritorijose (laukiniai augalai renkami daug rečiau). Pateiksiu kelis pavyzdžius: mėlynės – iš Karelijos, mumijus – iš Altajaus, margainiai – iš Pavolgio srities, o štai alavijai – iš Gruzijos; melisos, liepžiedžiai ir beržų spurgai – iš Šveicarijos Alpių priekalnių, tomatai – iš Arizonos dykumų rajonų. 
  • Sutinkamai su Gamybos kontrolės programos nuostatomis, visų žaliavų kokybė griežtai tikrinama. Įvedus ekstraktų standartizavimo reikalavimus RF reikalai pagerėjo: tiekėjai įpareigoti pateikti duomenis apie biologiškai aktyvių medžiagų koncentraciją ekstrakto sudėtyje. Pavyzdžiui, standartizuoto Mėlynių ekstrakto sudėtyje yra 25% antocianų, Dobilų ekstrakto sudėtyje - 10% bioflavonoidų (izoflavono). Šįuos skaičius nesudėtinga patikrinti. MIRRA-JODO gamybos metu mes tikriname jodo kiekį laminarijų gniužulų sudėtyje, o MIRRA-OKO - antocianų koncentraciją mėlynių ekstrakto sudėtyje bei jų autentiškumą: antocianai turi būti gaunami būtent iš mėlynių, o ne iš juodųjų serbentų ar juodųjų putinų uogų, kurie naudingi tik kaip antioksidantai, bet konkrečiai akies lęšiukui ir tinklainei naudos neduoda. 
  • Būtinai kontroliuojami pesticidai: heksachloro cikloheksanas, DDT (Dichloro-Difenil-Trichloroetanas) bei jo vediniai (metabolitai), aldrinas, heptachloras; radionuklidai - cezis 137, stroncis 90; potencialiai toksiški elementai - švinas, arsenas, kadmis, gyvsidabris.
  • Medžiagas, kurių patys patikrinti negalime, vežame į nepriklausomas akredituotas laboratorijas. Nuolat bendradarbiaujame su Obolensko, Protvino, Puščino, Obninsko ir Maskvos laboratorinių tyrimų centrais. Atskiros kontrolės priemonės taikomos ir gatavai produkcijai prie išleidžiant į rinką. Tarkime, kiekviena nauja biologiškai aktyvių maisto papildų partija vežama į atitinkamą laboratoriją (kitame mieste) aukščiau nurodytų toksinių elementų bei radionuklidų sudėties analizei atlikti.
 • Kas yra emulsinis kompleksas, kokia jo sudėtis?
  • Pradėkime nuo to, kad viso mūsų emulsinės produkcijos asortimento gamyba įgyvendinama dviem etapais: 1) emulsinių kompleksų gamybos ir 2) gatavos produkcijos emulsinių kompleksų pagrindu gamybos. Emulsinis kompleksas - neutralus emulsinis pagrindas - gaminamas pagal GOST Р 52343-2005 standarto reikalavimus, išdėstytus skyriuje "Kosmetiniai kremai". Jis atlieka tris pagrindines funkcijas: biologiškai aktyvių medžiagų akumuliavimo, jų aktyvumo išsaugojimo visą gaminio garantinio galiojimo laikotarpį ir aktyvių komponentų atidavimo (pristatymo) "reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje" kontakto su oda metu.
 • Kas yra "gelinis pagrindas"?
  • Gelinis pagrindas - pasenusi sąvoka, sutinkama ant senos redakcijos gelių ir kremų-gelių etikečių. Ja buvo žymimas kompleksas, sudarytas iš vandens, polimero gelifikanto ir mikroelementų - polimerinės matricos susidarymo stabilizatorių. Šiuo metu, sutinkamai su GOST Р 51391-99 standarto nuostatomas, išdėstytomis skyriuje "Parfumerijos ir kosmetikos gaminiai: informacija vartotojui", mes šio termino ant etikečių nerašome, o jo reikšmę iššifruojame kosmetikos priemonės sudėtyje, kaip antai: defonizuotas vanduo, karbomeras - INCI: Carbomer - arba neutralizuotas karbomeras, arba koks nors kitas struktūros sudarytojas: PVP + vynuogių actas, Aristofleksas, celiuliozės vediniai: karboksilo arba hidroksilo celiuliozė.
 • Paaiškinkite sąvoką "kvapų kompozicija", kuri figūruoja kai kurių MIRRA priemonių sudėties aprašymuose.
  • Visų pirma, kvapų kompozicija - tai ne individualus junginys, o sudėtingas kompleksas, kurį sudaro dešimtys komponentų. Pavyzdžiui, muskatinių šalavijų eterinio aliejaus kvapą mes suvokiame kaip individualų. Tačiau iš tikrųjų muskatinių šalavijų eterinį aliejų sudaro daugiau nei 250 komponentų. 
   Visų antra, šis kompleksas sudarytas tiek iš natūralių, tiek iš sintetinių sudedamųjų dalių. Kodėl negalima sukurti "taurios" kompozicijos tik sintetinių arba tik natūralių komponentų pagrindu? Paaiškinsiu pavyzdžiu. Žydinčių pakalnučių kvapas - nepakartojamas. Mėginimai pasigaminti jo eterinį aliejų neduoda praktinių rezultatų dėl ypač mažo gaunamo kiekio ir subtilaus aromato iškraipymo distiliacijos metu. Malonų tvarų pakalnučių aromatą padeda sukurti tik "sintetinis" hidroksilo citronelalis – citronelalio hidrinimo produktas, pirmąsyk panaudotas kuriant garsiuosius kvepalus QUELQUES FLEURS (1912 m.). 
   Apžvelkime kai kurių eterinių aliejų sudėtį
  • Citronelolis, geraniolis, nerolis, linalolis, α-terpineolis, rozenoksidas – snapučių eterinio aliejaus komponentai; 
  • eugenolis ir eugenilo acetatas – gvazdikėlių aliejaus komponentai; 
  • citronelolis, geraniolis, beta fenilo etilo spiritas, eugenolis, farnezolis – rožių aliejaus komponentai. 
  • O dabar pakelkime kurią nors priemonę nuo savo tualetinio stalelio, tarkime, tualetinį vandenį CHAMPS-ELYSEES (GUERLAIN), ir įdėmiai perskaitykime sudėtį. Po etilo spirito (Alcohol) seka Parfum (Fragrance) - t.y. sintetinis kvėpiklis. O tarp vandens (Aqua) ir raudonojo bei geltonojo dažiklių (CI…Red, Yellow) rikiuojasi pažįstami pavadinimai: Citronellol, Linalool, Geraniol, Farnesol, Isoeugenol – natūralių eterinių aliejų komponentai. Taip pat ir kvepalų CHANEL Nr. 5 (1921 m.) formulė sukurta intensyvų kvapą skleidžiančių nonilo ir decilo aldehidų, ambros ir kvapiųjų kanangų derinio pagrindu. Todėl ir mes naudojame sąvoką "kvapų kompozicija", turėdami galvoje visą kompleksą individualių komponentų - tiek sintetinių, tiek natūralių. 
 • Kuo skiriasi kremas gelis nuo kremo?
  • Kosmetiniai kremai skirstomi į emulsinius, riebalinius ir gelinius (kremus-gelius). 
  • Emulsiniai kremai pagal emulsijos tipą skirstomi į "aliejus vandenyje", "vanduo aliejuje" ir mišraus tipo tipo kremus. 
  • Riebaliniai kremai sudaryti iš riebalinių komponentų ir specialių priedų. 
  • Kremai geliai - tai koloidinės sistemos, sudarytos iš vandens, riebalinių emulsijų, specialių priedų ir gelifikantų. 
  • Tokia kosmetinių kremų klasifikaciją pateikiama GOST Р52343-2005 standarto skyriuje "Kosmetiniai kremai. Bendrosios technologinės sąlygos". Kalbant paprastesne kalba, kremai-geliai nuo emulsinių kremų skiriasi lengvesne tekstūra, geresniu susigeriamumu, švelnia bei orine konsistencija; jie mažiau aliejingi ir lipnūs paliesti. Tai pavyksta pasiekti įvedant į kremų-gelių vandeninę fazę specialius gelifikantus, dėl kurių aliejinėje fazėje sumažėja struktūros sudarytojų, o sykiu sukuriama lengva konsistencija.
 • Kuo skiriasi losjonas nuo toniko?
  • Sutinkamai su GOST Р 51579-2000 standarto nuostatomis skystų kosmetikos gaminių atžvilgiu: "...šis standartas taikomas skystiems kosmetikos gaminiams - losjonams, tonizuojamiems losjonams, tonikams - reglamentuoti... Kosmetiniai skysčiai - losjonai, tonizuojamieji losjonai, tonikai - skirti odos, plaukų ir nagų priežiūrai higieniniam ir (arba) tonizuojamajam poveikiu pasiekti... Kosmetiniai skysčiai - tai vandeniniai, vandeniniai-spiritiniai arba spiritiniai-vandeniniai tirpalai, emulsijos ar suspensijos, kurių sudėtyje esama aktyviai veikiančių komponentų, dažiklių, antioksidantų, konservantų, kvėpiklių ir kitų priedų, užtikrinančių gaminių tinkamumą naudoti, kuriuos RF sanitarinės - epidemiologinės priežiūros įstaigos patvirtino kaip leistinus."  
  • Taigi, tiek losjonas, tiek tonikas priskiriami prie skystų kosmetikos priemonių, turinčių specifinę paskirtį (tonizavimo, valymo, drėkinimo ir kt.). Pavyzdžiui, veido losjonas gali būti valomasis, o gali būti ir tonizuojamasis (tonikas, tonizuojamasis losjonas) ar drėkinamasis. Atitinkamai tonikas ar tonizuojamasis losjonas visų pirma yra skirtas tonizavimui, bet gali atlikti ir kitas funkcijas. Viskas priklauso nuo konkrečios priemonės.
 • Kokia aliuminio, įtraukto į Kremo antiperspiranto mineralinį dehidratacinį kompleksą, paskirtis?
  • Antiperspiracinį (prakaitavimą mažinantį) DEZODORUOJAMOJO KREMO ANTIPERSPIRANTO poveikį užtikrina sudėtyje esantis aliuminio ir cirkonio hidrochloridų mišinys. Šių metalų druskos, papildydamos viena kitą, ne tik veiksmingai blokuoja prakaito išsiskyrimą, bet ir išsiskiria stipriomis bakteriostatinėmis savybėmis. Naudojant antiperspirantus toksinų kaupimosi pavojus negresia: jeigu jūs per mažai prakaituojate, toksinai pašalinami per inkstus kartu su šlapimu. Nėra ir kitų neigiamo antiperspirantų poveikio įrodymų, nes aliuminio koncentracija jų sudėtyje itin maža, todėl saugi ir leidžiama naudoti kosmetikos priemonių gamyboje.
 • Kokią funkciją atlieka hialurono rūgštis MIRRA balzamuose?
  • Hialurono rūgštis balzamo sudėtyje – aukštai molekulinė (sudėtyje yra ir šiek tiek žemai molekulinės), gaunama biotechnologijų metodu. Ji fiksuojasi ant odos paviršiaus ir nesiskverbia į gilumą. Pagrindinė hialurono rūgšties funkcija - sulaikyti drėgmę ir sudaryti laidžią orui apsauginę plėvelę ant odos paviršiaus - savotišką "drėgną kompresą".
 • Papasakokite, prašau, apie alaus mielių hidrolizatą, įtrauktą į kai kurių MIRRA produktų sudėtį?
  • Mūsų produkcijos gamyboje naudojamos dviejų tipų aktyvios mielių substancijos: mielių autolizatas ir natyvinės deaktyvuotos maistinės mielės TORULA. 
  • Alaus mielių autolizatas - tai suardytos, iš dalies susivirškinusios mielės. Autolizės metu susidaro tokios sąlygos (60-65°С), kuomet pačios fermentinės sistemos ima pačios save ardyti, todėl gyvų mielių autolizato sudėtyje nėra. Yra tik suirusios mielių ląstelės, o tai reiškia, kad ne tik išsaugomos gausios mineralų bei vitaminų atsargos, bet ir baltymai tampa lengviau pasisavinami (peptidai trumpesni, t.y. aminorūgščių grandinės organizmui patogesnės pasisavinti), o vitaminai - išlaisvinti. O vitaminų rinkinys autolizato sudėtyje - labai gausus, be to, esama  labai aktyvių į vitaminus panašių biologiškai aktyvių junginių grupių, kurių organizmui labai reikia. Svarbu pažymėti, kad suardytos mielės nei nebegali sutrikdyti virškinimo, nei sukelti disbakteriozės. 
  • Mielių autolizatas organizmui reikalingas kaip energijos šaltinis, naudojamas protiniam ir fiziniam darbingumui didinti bei imunitetui stiprinti, o taip pat - mitybos koregavimui, medžiagų apykaitos sutrikimų profilaktikai, taip pat padidėjusio nervingumo ir nuovargio, vitaminų nepakankamumo, širdies bei daugelio kitų ligų atvejais. 
  • Mielės TORULA, kitaip nei kitos maistinės mielės (kepimo, alaus) auginamos tik ant natūralių medžio cukrų ir turi apie 60% vertingų baltymų - daug daugiau nei įprastos mielės. 
  • Mielės deaktyvuojamos taikant tausojamąjį temperatūros rėžimą (iki 55℃), UV spindulių sraute. Deaktyvacijos metu mielių ląstelių sienelės pažeidžiamos, bet pilnai nesuardomos. Ląstelė žūva, tačiau išsaugo visą biologiškai aktyvių medžiagų rezervuarą: baltymus, riebalus, aminorūgštis, natūralius vitaminų kompleksus, makro- ir mikroelementus. Beje, MIRRA naudojamos mielės sertifikuotos kaip košerinės ir atitinkančios musulmonišką mitybos reglamentą, taip pat turi atitinkamus sertifikatus, patvirtinančius, kad jų sudėtyje nėra genetiškai modifikuotų organizmų (GMO), antibiotikų ir pesticidų.
 • Paaiškinkite, prašau, kokiu tikslu į kosmetikos priemonių sudėtį įtraukiamas lauryl sulfatas, jei manoma, kad tai žalingas komponentas?
  • Pateikiame ištrauką iš žinyno: 
  • Natrio laurilo sulfatas (SLS) - anijoninė paviršinio aktyvumo medžiaga (PAM). Gaunamas augalinės ar sintetinės kilmės riebalinių spiritų sulfatavimo metodu (mūsiškiai gaunami iš palmių ir palmių branduolių aliejaus riebalinių spiritų). Išsiskiria didele plaunamąja ir putojamąja geba . Viena iš pagrindinių PAM, įtraukiamų į dantų pastų sudėtį. Receptūros su padidintu SLS kiekiu dermatologiškai nepalankios dėl dirginamojo ir sausinamojo poveikio odai. 
  • Produkcijos MIRRA technologo A. Golubkovo komentaras
  • SLS mes buvome įtraukę į dviejų produktų - STIPRINAMOSIOS ir STIPRINAMOSIOS GAIVINAMOSIOS DANTŲ PASTOS - sudėtį. Nė viena kita PAM taip veiksmingai nepašalina emalio apnašų kaip ši. Tačiau SLS koncentracija čia buvo ypač maža (mažiau nei 1%), todėl dermatologiškai saugi. Be to, dermatologinis poveikis pasireiškia preparato įtrinimo į odą metu, naudojant NENUPLAUNAMAS PRIEMONES, o burną po valymo mes juk skalaujame...
  • Neigiamą nuomonę apie SLS formuoja klausimo neišmanymas ir kompetencijos stoka. "Manoma, kad tai labai žalingas komponentas...". O kas taip mano?... "Labai žalingo komponento" niekas neleis naudoti burnos ertmės higienai. Jo nėra nei RF Sanitarinių normų ir taisyklių, nei ES direktyvų draudžiamų preparatų sąrašuose, nei JAV ir ypač Japonijos įstatymų leidybos dokumentuose. 
  • Taigi nėra nei nuodo, nei vaisto, - viskas priklauso nuo dozės. Labai kenksminga tampa ir druska, ir duona, ir pienas, jei tik vartojama netinkamais kiekiais. Nuo 2011 metų SLS abiejų pastų sudėtyje mes pakeitėme veiksmingesne ir visiškai saugia PAM - natrio lauroilo sarkozinatu.  
 • Kokia glicerino paskirtis MIRRA priemonėse?
  • Glicerinas - tai spiritas, sudarytas iš trijų vandenilio atomų. Išsiskiria išskirtine higroskopine galia (sujungia vandens molekules vandeniliniais saitais), todėl užteptas ant odos grynas, neskiestas sukelia išsausėjimą. Skiestas glicerinas - veiksmingas drėkiklis, kuris neleidžia drėgmei greit išgaruoti ir padeda ją sulaikyti. Įtrauktas į kosmetinių suspensijų ir emulsijų sudėtį glicerinas veikia kaip plastifikatorius, konservantas ir krioprotektorius (didina kosmetikos priemonės atsparumą šalčiui). Naudojamas odos minkštinimui ir drėkinimui, taip pat kaip ir visi elektrolitai, stangrina odą ir padailina veido atspalvį. 
  • Rinkoje esama kosmetikos priemonių, kuri sudėtyje glicerino kiekis labai įvairuoja, taip pat esama specialių "glicerininių" kosmetikos linijų. Imkime bet kokią priemonę, kurios sudėtyje glicerino kiekis viršija 30%. Naudojant tokią priemonę glicerino molekulės fiksuojasi raginiame sluoksnyje ir ištraukia drėgmę iš giluminių odos sluoksnių. Šitaip, ištraukdamas drėgmę iš giluminių odos sluoksnių iki pat dermos, glicerino koncentratas drėkina raginį epidermio sluoksnį
  • Priemonėse MIRRA (neskaitant dantų pastų) glicerino koncentracija neviršija 5-7%. Būtent tokia glicerino koncentracija užtikrina visokeriopai naudingą poveikį odai - minkštinamąjį, drėkinamąjį, tonizuojamąjį.
 • Kokia betaino paskirtis MIRRA priemonėse?
  • Chemiko požiūriu, betainas - tai metilo glicinas, nepakeičiamos aminorūgšties glicino (amino acto rūgšties) vedinys. Gaunamas jis daugiausia iš burokėlių. Betainas puikiai drėkina odą ir plaukus, pašalina sudirgimą. Išsiskiria lengvu kondicionuojančiu poveikiu.
 • Kodėl kosmetikos gamyboje naudojami parabenai?
  • XX a. 3-iojo dešimtmečio pradžioje parabenai buvo pasiūlyti kaip maisto produktų ir vaistų konservantai. Daugiausia - kaip alternatyva tuomet vyravusiems mažai veiksmingiems konservantams: benzoinei ir salicilo rūgštims. Per beveik šimto metų trukmės parabenų istoriją atlikta šimtai klinikinių tyrimų ir sukauptas didžiulis jų naudojimo medicinoje, maisto pramonėje ir kosmetologijoje patyrimas. 
  • Antimikrobinis parabenų poveikis daugiausia susijęs su jų nespecifine adsorbcija mikroorganizmų ląstelių membranų paviršiuje. Jos metu pažeidžiamas membranų pralaidumas ir pakinta membranų baltymų funkcijos. Tiesioginių mokslinių įrodymų, patvirtinančių kancerogeninį parabenų poveikį, nepateikta iki šiol! Visus parabenus leidžiama įtraukti į kosmetikos priemonių sudėtį ES šalyse, JAV ir net Japonijoje, - o juk įstatymai, reglamentuojantys sveikatos apsaugą, ten yra patys griežčiausi pasaulyje. Kita vertus, ten draudžiama naudoti formaldehidą išskiriančius konservantus, kaip antai diazolidinilo ir imidazolidinilo šlapalą, MDM ir DMDM hidantoiną, hidroksilo metilo glicinatą, bronopolą, kurie, beje, plačiai naudojami kosmetologijoje likusioje pasaulio dalyje (atidžiau skaitykite sudėtį ant etikečių).  

 • Ar MIRRA naudoja sintetinius vitaminus?
  • Ne, nenaudoja. Pavyzdžiui, vitaminas C (askorbo rūgštis) - komponentas, kurį drąsiai galima įvardinti kaip natūralų  - biotechnologinį. Todėl, kad šio vitamino gamybos metu sorbito pakeitimą sorboze atlieka mikroorganizmai (t.y. sorbozė tampa biologiškai aktyvia). Biotechnologinis (mikrobiologinis) ir beta karotenas. Vitaminas F - linolo ir linoleno riebalų rūgštys - gaunamos iš linų sėmenų aliejaus. 100% sintetinių vitaminų savo produkcijoje mes nenaudojame.  
 • Žinoma, kad bakteriofagai laikomi temperatūroje nuo 0 iki +5℃. Kaip išsaugomas bakteriofagų aktyvumas MIRRA produktuose, jei rekomenduojama jų laikymo temperatūra yra nuo 0 iki + 25℃?
  • Žinoma, bakteriofagų koncentratus reikia laikyti šaldytuve, temperatūroje arti nulio, kad kuo labiau sulėtėtų jų gyvybinės veiklos procesai. O fiziologinis temperatūros intervalas, kuomet jų aktyvumas būna didžiausias - tai žmogaus kūno temperatūra nuo +36 iki +36,6℃. Šiame intervale fagai ir sąveikauja su bakterijomis. Mūsų preparatuose pati kosmetikos priemonė atskiedžia bakteriofagų koncentratą iki "darbinės" koncentracijos, todėl fagai nekontaktuoja tarpusavyje, be to, nėra bakterijų baltymų, kurie juos "pažadintų". Todėl nustatytame intervale  nuo 0 iki +25 ℃ fagai yra gyvi, bet neaktyvūs - iki kosmetikos priemonės kontakto su odos dangalais. 
 •  Kas yra polisacharidai ir kam jie naudojami produkcijoje MIRRA?
  • Polisacharidai - tai bendras sudėtinių aukštos molekulinės masės angliavandenių, kurių molekulės sudarytos iš dešimčių, šimtų ar tūkstančių monomerų (monosacharidų), klasės pavadinimas. Polisacharidai būtini gyvūnų ir augalų organizmų gyvybinei veiklai palaikyti. Tai vienas iš svarbiausių energijos šaltinių, susidarančių organizmo medžiagų apykaitos proceso rezultate. Jie dalyvauja imuninės sistemos procesuose, užtikrina ląstelių susikabinimą audiniuose, taip pat sudaro pagrindinę organinės medžiagos masę biosferoje. Priešdėlis "poli" žadina asociacijas su sintetika, kuri susidaro iš smulkesnių vienetų (monomerų) polimerizacijos būdu. Tačiau iš tikrųjų polisacharidai yra biopolimerai, susidedantys iš įvairiai susijusių vienetinių cukraus molekulių. 
  • Polisacharidai (glikanai) - tai aukšto smolekulinės masės angliavandeniai, susidarę iš monosacharidų (gliukozės, fruktozės ir kt.) likučių. Gyvuose organizmuose polisacharidai atlieka energijos rezervuaro (glikogeno) ir ląstelių bei audinių struktūrinių komponentų (glikozamino glikanų)vaidmenį. Tai kam gi naudojami polisacharidai kosmetikos priemonėse? Trumpai tariant, jie užtikrina odos apsaugą daugeliu lygmenų. Ilgų išsišakojusių grandinių polisacharidai pasiskirsto po odos paviršių, sudarydami orui laidžią drėkinamąją plėvelę, o trumpesnių grandinių polisacharidai prasiskverbia į odą ir stimuliuoja Langerhanso ląsteles (pagrindines odos imuninės sistemos ląsteles).   
  • Džiūdama polimerinė plėvelė susitraukia, pastebimai sustandindama odą. Todėl kosmetikos priemonės, kurių sudėtyje esama polisacharidų, normalizuoja odos drėgmės pusiausvyrą ir neleidžia išryškėti senėjimo požymiams: sausėjimui ir raukšlėms. 
  • Odai ne ką mažiau svarbios ir imunomoduliacinės ir priešuždegiminės polisacharidų savybės, kurios, beje, neseniai buvo pagrįstos klinikinių tyrimų išvadomis. Be to, dėl didelio vandens kiekio jie padeda palaikyti normalią odos mikrofloros sudėtį.  
  • Polisacharidai produkcijos MIRRA sudėtyje: hialurono rūgštis ir jos natrio druskos. Šiuo metu jos gaunamos biotechnologijų metodais ir gali išsaugoti bei sulaikyti didžiulį kiekį drėgmės. Palyginti su kitais polisacharidais biotechnologijų metodu gaunama hialurono rūgštis yra panaši į odos keratiną. Ji sudaro elastingą plėvelę ant odos paviršiaus, kuri ją suminkština ir padailina. 
  • Dumblių polisacharidai (alginatai) - t.y. algino rūgšties druskos, kurias išskiria rudieji jūros dumbliai. Algino rūgštis išsiskiri sgebėjimu adsorbuoti didelį kiekį vandens ir tąsia, gumą primenančia konsistencija. Iš alginatų gaminamos alginatų kaukės, kurios standina ir drėkina odą, padeda jai geriau pasisavinti aktyviuosius komponentus. Augalų polisacharidai - tai tokie rezerviniai polisacharidai, kurie padeda patiems augalams išsaugoti drėgmę. Produkcijoje MIRRA aktyviai naudojami polisacharidai, gaunami iš linų sėmenų, liepžiedžių, alavijų ir gysločių.         
 • Kurių MIRRA produktų sudėtyje esama alfa ir beta hidroksilo rūgščių?
  • Kas yra peptidai ir kokia jų paskirtis MIRRA priemonių sudėtyje?
   • Peptidai - tai gamtinės kilmės arba sintetiniai junginiai, kurių molekulės yra sudarytos iš (dviejų ar daugiau) aminorūgščių liekanų, sujungtų tarpusavyje peptidiniais (amidiniais) ryšiais. Gyvose ląstelėse peptidai sintezuojami iš aminorūgščių arba susidaro baltymų skilimo metu. Iš esmės peptidai - tai trumpos baltymų grandinės.  
   • Su amžiumi oda keičiasi: plonėja bei sausėja, joje išryškėja raukšlės ir pigmentinės dėmės. Pastaruoju metu kosmetika su peptidais tampa vis populiaresnė. Nors peptidai buvo atrasti dar XX amžiaus 9-ajame dešimtmetyje, aktyviai pradėti naudoti ne per seniausiai. 
   • Kuo gi skiriasi peptidai nuo baltymų? Baltymų molekulės yra stambios, todėl prasiskverbti pro raginį sluoksnį joms beveik neįmanoma. Įtraukti į kremo sudėtį kolagenas ir elastinas veikia epidermio paviršiuje ir užtikrina jo hidrataciją, bet į gilumą neprasiskverbia. O štai peptidai žymiai smulkesni, todėl sudaryti iš aminorūgščių ir be vargo prasiskverbia pro epidermį, pasiekia giluminius sluoksnius ir sąveikauja su gyvomis ląstelėmis. Peptidai daro įtaką gyvų ląstelių gyvybinei veiklai, todėl su peptidų kompleksų pagalba galima valdyti odoje vykstančius procesus, taip pat ir odos senėjimą.    
   • Patys trumpiausi peptidai - dipeptidai, sudaryti iš dviejų aminorūgščių ir sujungti viena peptidine jungtimi. Tripeptidai, tetrapeptidai ir t.t. taip pat gavo savo pavadinimus pagal tai, kiek aminorūgščių liekanų sudaro peptidų molekules. Paptidai, sudaryti iš 10 aminorūgščių liekanų, vadinami oligopeptidais; o sudaryti iš daugiau nei 10 aminorūgščių liekanų - polipeptidais. Peptidų sudėtyje gali būti ir neaminorūgštinių komponentų (pavyzdžiui, angliavandenio likutis). 
   • Peptidai vaidina svarbų vaidmenį svarbiausiose fiziologinėse biocheminėse funkcijose ir reguliuoja visus organizme vykstančius procesus. Organizmo ląstelėms juo duoda komandą "prisiminti" jaunatvinę būklę ir inicijuoja bendrus atjaunėjimo procesus. Galų gale organizmas vėl ima gaminti optimalų kiekį būtinųjų baltymų, atsistato organų bei audinių funkcijos. 
   • Peptidai skatina kolageno susidarymą ir neleidžia formuotis kryžminėms jungtims; stangrina odą; pašalina uždegimą ir skatina regeneracijos procesus; skatina glikozamino glikanų susidarymą bei mikrocirkuliacijos atsistatymą; stiprina natūralius antioksidantinės apsaugos mechanizmus; kontroliuoja melanogenezę (melanino susidarymą).
   • Jauninamosios kosmetikos priemonėse naudojami įvairių rūšių peptidai. Patys garsiausi bei įdomiausi šiandien yra sintetiniai peptidai, įtraukiami į kosmeceutikų sudėtį. Tai panašūs į botoksą peptidai ir peptidai, skirti dermos matriksui atstatyti. Panašūs į botoksą peptidai gali sulėtinti neuromediatorių išlaisvinimą, trukdydami nervinių skaidulų pluoštui perduoti impulsus (bet ne blokuodami perdavimo kaip botoksas) mimikos raumenims. Dermos matrikso atstatymui aktyviai naudojami peptidai, stimuliuojantys būtinųjų baltymų ir kai kurių kitų medžiagų gamybą optimaliai odos būklei palaikyti. 
   • Peptidinė kosmetika - viena iš perspektyviausių jauninamosios kosmetologijos pakraipų, kuri įgalina mikliai sumažinti pastebimus odos senėjimo požymius. Dėl įspūdingo efektyvumo ir gilaus mokslinio ištyrimo peptidai paprastai įtraukiami tik į brangių odos priežiūros priemonių sudėtį, nes pats savaime šis komponentas yra brangus. Jauninamuosius kremus su peptidais rekomenduojama naudoti po 2 kartus per dieną 4 savaites, - kol išryškės rezultatai. Peptidinė kosmetika MIRRAKREMAS NUO MIMIKOS RAUKŠLIŲBALZAMAS VEIDO OVALUI KOREGUOTILŪPŲ FORMOS IR PUTLUMO KOREGAVIMO GELISJAUNINAMASIS KREMAS KAUKĖKOREGAVIMO GELIS PABURKIMUI PO AKIMIS PAŠALINTIANTICELIULITINIS RINKINYSKŪNO LOSJONAS.        

Odos priežiūra

 • Ar būtina kaskart prieš gilaus valymo procedūrą garinti veidą?
  • Ne, nebūtina, o kai kuriais atvejais ir apskritai nerekomenduojama: 1.Jei yra pūlinių spuogų (ne daugiau kaip 2-4 "bręstantys" spuogai). 2.Jeigu oda dėl kokių nors priežasčių yra sudirgusi (raudonos dėmės, padidėjęs jautrumas). Šiaip ar taip, odos valymo procedūra bus efektyvesnė, jei prieš tai pagarinsite veidą. Vis dėlto, jei garinimas sukelia diskomfortą, valymo procedūrą glaima sėkmingai atlikti ir be jo. 
 • Sakykite, kam reikalingas odos valymas? Kokios priemonės tinka įvairių tipų odai? Ar metų laikų kaita tam turi įtakos? 
  • Rytinė prausimosi procedūra yra privaloma esant riebiai odai, ypač linkusiai į seborėją. Prausimąsi geriausia kaitalioti su odos valymu losjonais. Šiaip ar taip, viskas priklauso nuo individualių poreikių. 
  • Tačiau normaliai ir sausai odai praustis vandeniu su PRAUSIMOSI PUTA nebūtina. Kodėl? Per naktį, po vakarinio odos valymo, atsistato odos hidrolipidinė mantija su visa savo naudinga mikroflora. Tad ar reikia ją vėl nuplauti, sykiu pažeidžiant lipidinius epidermio sluoksnius, užtikrinančius apsauginio barjero vientisumą? Dar sykį "apnuoginti odą" ir ant viršaus užteplioti ko nors "natūralaus ir naudingo"? Tačiau tai tas pats, kas versti sveiką odą pastoviai naudotis "ramentais". Taip ji gali prarasti gebėjimą savarankiškai funkcionuoti. 
  • Jei daugiau rūpesčių kelia T zona, valykite šią sritį toniku arba losjonu. Riebi oda taip pat turi hidrolipidinę mantiją, bet per naktį riebalinės liaukos gali išskirti per daug sekreto, kurio perteklių būtina pašalinti. Riebalinio sekreto perteklius - palanki terpė kenksmingoms (ypač aknės) bakterijoms daugintis.     
  • Jei oda pažeista aknės, sveikos rūgštinės mantijos su tinkama mikrofloros sudėtimi ant jos nėra. Todėl rytinės priežiūros procedūros paskirtis turėtų būti korekcinė - riebalų pertekliaus pašalinimas, dezinfekavimas (po to naudojamos priemonės, normalizuojančios riebalinių liaukų veiklą ir pan.). Nepamirškime ir epidermio barjero vientisumo - odos valymą priemonėmis su "plaunamosiomis" PAM reikia kaitalioti su kitomis valomosiomis priemonėmis (LOSJONAIS, PIENELIU ir kt.). 
  • Kai kada riebiai odai dviejų prausimosi procedūrų per dieną neužtenka, - reikia daugiau. Tokiu atveju prausiantis muilu galimi rimti epidermio barjero pažeidimai, šitaip oda ilgai nepratemps... Specialios priemonės, sukurtos švelnių plaunamųjų PAM pagrindu (pvz., PRAUSIMOSI PUTA), - žymiai komfortiškesnės odai. O derinant valomąsias priemones odos būklė normalizuojasi greičiau.  
  • Trumpai apie odos valymą žiemos metu. Ryte oda būna atsistačiusi po vakarinės priežiūros procedūros, šiek tiek atsipalaidavusi. Jei po valandos - pusantros išeisite į lauką, oda tuoj pat atgaus deramą tonusą. Kam reikia ją dirginti prausikliu? Reikėtų odai suteikti galimybę išsaugoti savo natūralią apsauginę plėvelę ir patepti ja APSAUGINIU KREMU NUO ŠALČIO (arba kitu kremu pagal odos tipą). Žinoma, galima lengvai apšlakstyti veidą vandeniu (be jokių putojančių prausiklių), galima nuvalyti ir losjonu. Jei oda per naktį pasidengia storu riebalų sluoksniu (riebi oda), tuomet kita kalba - reikia atlikti valymo ir kt. procedūras.        
 • Ar tiesa, kad šalčių metu nerekomenduojama naudoti drėkinamųjų priemonių?
  • Žiemą mes ir toliau turime rūpintis savo oda, sutinkamai su jos ypatumais. Šildymo sezono metu, kuomet patalpose oras tampa labai sausas, odai ypač reikia papildomo drėkinimo. Tiks visos drėkinamosios priemonės, kuriomis naudojatės pagal savo individualius poreikius, bet ypač veiksmingi būtų kremai ir geliai, sudarantys apsauginę, drėgmę sulaikančią plėvelę ant odos paviršiaus, kaip antai: DRĖKINAMASIS KREMAS su obuolių vaškuDRĖKINAMASIS KREMAS SAUSAI ODAI su simondsijų ir vaistinių puiklapių aliejaisGELIS KREMAS SKUBIAM DRĖKINIMUI su beržų lapų ir pumpurų ekstraktais.  
  • O štai prieš pasivaikščiojimą šaltame ore odą reikia apsaugoti nuo suintensyvėjusio drėgmės praradimo, kurį sukelia žemos temperatūros (oro drėgmės), o neretai ir vėjo, derinys. Tai ypatingos sąlygos. Šiuo atveju į pagalbą ateis kremai, kurie tarytum "uždaro" drėgmę odoje. Mūsų arsenale šiam atvejui tiks APSAUGINIS KREMAS NUO ŠALČIO.
  • 1. Nerekomenduojama išeiti į šaltį iš karto po gelio ar kremo gelio aplikacijos (tai pasakytina apie visus MIRRA gelius, gelio balzamus ir kremus gelius). Po jų panaudojimo nuo išėjimo į lauką reikėtų susilaikyti bent valandą.  
  • 2. Ypač nerekomenduojama prie išėjimą į šaltį naudotis drėkinamosiomis priemonėmis, veikiančiomis pagal drėgmės surinkimo iš oro ir sulaikymo odos paviršiuje principą. Tai pasakytina, pvz., apie DRĖKINAMĄJĮ BALZAMĄ su hialurono rūgštimi - šio tipo priemonės žiemą naudojamos tik vakare.  
  • 3. Kremas - tai emulsija, kurios sudėtyje yra tam tikras kiekis vandens. Jei norisi be vandens apsieiti visai, tuomet juos galima pakeisti tepalais.  Ekstremaliomis žiemos sąlygomis, pavyzdžiui, kuomet tenka dirbti ar dėl kitų priežasčių ilgas valandas praleisti lauke, odą padės apsaugoti kad ir žąsies ar kiaulės taukai arba kokybiškas augalinis aliejus
 • Ar tiesa, kad žiemą galima naudoti drėkinamuosius kremus, iš viršaus odą padengus pudra?
  • Kartais, pavyzdžiui, riebi oda visiškai netoleruoja riebių kremų kaip apsaugos nuo šalčio priemonių. Šiuo atveju galima štai tokia išeitis: likus maždaug valandai iki išėjimo į lauką odą reikėtų patepti maitinamuoju kremu (galima ir drėkinamuoju, jeigu jis drėgmę pritruakia ne iš oro - žr. ankstesnį klausimą). Per tą valandą NMF molekulės dalį kremo sudėtyje esančios drėgmės sulaikys raginiame sluoksnyje, o likusioji dalis drėgmės tiesiog išgaruos. Tačiau atlikus kremo aplikaciją prieš pat išėjimą, esant žemai temperatūrai, odą galima sušaldyti, nes ant jos paviršiaus susidarys vandeninė plėvelė. 
  • Po to galima ir pasipudruoti. Pati pudra vargu ar apsaugos odą nuo sušaldymo - bent jau mums nebuvo patekę į rankas jokie tyrimai šiuo klausimų. Svarbiausia, atminkite, kad bet kokia pudra - geras sorbentas, todėl drėkinamosios priemonės ir pudros derinys drėkinimo efektyvumą sumažins iki nulio. Be to, pudra gali papildomai pasausinti odą, kuri žemos temperatūros ir sumažėjusio oro drėgnio ir taip netenka daug drėgmės. O štai kreminės pudros, pagamintos dimetikonų (emolientų - ne riebalų, o silikono vedinių) pagrindu, sėkmingai papildo "žieminės kosmetikos" arsenalą. 
 • Kaip nustatyti, pagal kokį principą veikia drėkinamasis kremas?
  • DRĖKINIMO MECHANIZMASKAIP JIS VEIKIA?
   Okliuzija (išgaravimo sulėtinimas)  Angliavandeniai, skystieji silikonai, lanolinas, gyvūninės kilmės riebalai, skvalenas, kieti augaliniai aliejai ir vaškai
   "Drėgnas kompresas" - drėgmę sulaikančios plėvelės susiformavimas ant odos paviršiaus Stambios polimerinės molekulės: polisacharidai - hialurono rūgštis, augalinės ir jūrinės kilmės polisacharidai, polinukleininės rūgštys
   Atstatymas + lipidinio odos barjero apsauga Aliejai, kurių sudėtyje gausu polinesočiųjų riebalų rūgščių, antioksidantai
   Gilus drėkinimas - drėgmės sulaikymas raginio epidermio sluoksnio gilumoje 
   NMF komponentai: aminorūgštys ir jų vediniai

   Drėkinimo mechanizmai turi daug įdomių papildinių. Pavyzdžiui, esant epidermio barjero pažeidimui ir padidėjusiam drėgmės praradimui tie patys augaliniai aliejai, kurių sudėtyje esama polinesočiųjų riebalų rūgščių, atstato lipidinį barjerą ir šitaip normalizuoja odos gebėjimą sulaikyti drėgmę. 

  • Glicerinas, kaip paaiškėjo, taip pat padeda atstatyti lipidinį odos barjerą. Šiuo atžvilgiu taip pat labai įdomūs lecitinas ir lanolinas - jie formuoja drėgmę sulaikančias struktūras raginiame epidermio sluoksnyje ir taip pat padeda atstatyti apsauginį lipidinį barjerą. 

 • Kodėl rekomenduojama kaitalioti kasdienio odos valymo priemones?
  • Tai nebūtina. Tačiau odos būklė kartkartėmis keičiasi. Tam tikru metu ji tampa sausesnė ar jautresnė. Po prausimosi pasireiškia tempimo pojūtis. Tai ženklas, kad metas keisti valomąją priemonę - tarkime, GELĮ KREMĄ MAKIAŽUI VALYTI pakeisti VALOMUOJU PIENELIU. Norint išvengti odos sudirgimo, geriau kaitalioti priemones (PUTĄ, GELĮ ar PIENELĮ). O kartais tiesiog nuvalyti odą losjonu (jei tik nėjote į lauką ir nenaudojote kosmetikos). 
  • Ar galima prausimuisi naudoti tik vieną valomąją priemonę? Žinoma. Kai kas teikia pirmenybę tokioms priemonėms kaip PRAUSIMOSI PUTA, o kai kas apskritai renkasi ŽALIĄJĮ GAUSMĄ. Pasirinkimą diktuoja individualūs odos poreikiai. 
  • Žiemą sąlygos nepalankios tiek namuose, tiek gatvėje, oda netenka drėgmės. Todėl visai galimas daiktas, kad GELIO KREMO arba PIENELIO dažniau prisireiks. Galimas daiktas, vietoje PRAUSIMOSI PUTOS prisieis rinktis švelnesnę INTYMIOSIOS HIGIENOS GELIO PUTĄ.   
  • Po vakarinio odos valymo tepamas kremas. Šiaip "naktinis" kremas vakare neprivalomas. Kadaise "naktiniais" buvo vadinami maitinamieji kremai, išsiskiriantys sodria riebaline konsistencija. Kaip taisyklė, šie kremai suteikdavo odai riebalinį blizgesį, o dekoratyvinė kosmetika ant jų tiesiog "išsiliedavo". Kaip tuomet žmonėms pasirodysi? Geriau griūti į lovą. Dabar kosmetika kitokia. Maitinamųjų komponentų prisotinti kremai neblizga - bent jau ne taip stipriai kaip anksčiau. Juose dera drėkinamosios ir maitinamosios savybės. Vadinasi, bet kuris maitinamasis ir drėkinamasis kremas gali būti naudojamas kaip dieninis ir kaip naktinis. Beje, APSAUGINĮ KREMĄ NUO ŠALČIO galima naudoti ir nakčiai - jis užtikrins puikų maitinimą ir drėkinimą.   
 • Kokiomis priemonėmis galima pašalinti hiperpigmentacijos židinius ant veido, ir kaip tai teisingai atlikti?
   • BALINAMĄJĮ SERUMĄ naudojame lokaliai. Kasdien ryte ir vakare paskirstome pigmentacijos sutrikimo srityse. Kursas - 3-4 savaitės. Efektui sustiprinti naudojame Balzamą BIFIRON arba DIENINĮ KREMĄ ALBINA. Prieš išėjimą į saulę VISADA pasitepkite apsaugos nuo saulės priemone. O norėdami apsisaugoti nuo hiperpigmentacijos, atlikite rekomenduojamą kursą rudenį. 
 • Kaip tinkamai paskirstyti ant vokų specialiai šiai sričiai skirtas priemones?
  • Paskirstyti kremą (ir atlikti odos aplink akis taškinį masažą) reikėtų mažiausio odos tempimo kryptimis (taip vadinamomis Langreno kryptimis). Lengvai spusčiodama pirštais judėkite viršutinių vokų skliautu nuo vidinių akių kampučių iki išorinių; o po to apatinių vokų skliautu - nuo išorinių iki vidinių.  
 • Kaip tinkamai kosmetiniu pieneliu pašalinti makiažą nuo vokų ir blakstienų?
  • Visų pirma, pasistenkite makiažo pašalinimo ir vakarinės vokų priežiūros procedūrą atlikti likus 2 valandoms iki miego. Galima ir likus vienai ar likus trims, bet problemiškai vokų sričiai geriausia - likus 2-3 val. VALOMOJO PIENELIO likučius pašalinkite virintu vandeniu suvilgytu vatos diskeliu. Jei netingite, pasiruoškite krapų ar petražolių nuoviro arba tiesiog arbatos be aromatizatorių, ir jais valykite. Nuoviro galima pasiruošti daugiau, laikyti šaldytuve ir 3 vakarus ramiai naudoti. 
 • Ar tonizuojamuosius losjonus galima naudoti sausai odai aplink akis prižiūrėti?
  • Valyti odą aplink akis galima. O specialiai trinti akis (apatinį ir viršutinį vokus) neverta,- rizikuojate sudirginti akių gleivinės apvalkalus. Apskritai, nėra jokios problemos - iš ryto praplaukite akis vandeniu suvilgytais vatos tamponais, o likusias odos sritis patepkite losjonu. 
 • Ar galėtumėt pasiūlyti kokią priemonę blakstienoms stiprinti?
  • MIRRA siūlo BLAKSTIENŲ BALZAMĄ - jis sustiprins blakstienų šaknis, padės joms geriau augti, apsaugos nuo lūžinėjimo, grąžins šilko švelnumą ir dailų atspalvį, prarastą dėl reguliaraus dekoratyvinės kosmetikos naudojimo. Balzamas apsaugos nuo konjunktyvito ir alerginių reakcijų pasireiškimo, sustiprins vokų odos kraujagysles, užkirs kelią vokų odos sausėjimui ir šerpetojimui. 
  • NAUDOJIMAS. 2-3 kartus per savaitę šepetėliu paskirstykite balzamą ant blakstienų nuo šaknų iki galiukų. Prieš procedūrč būtinai pašalinkite blakstienų tušo likučius VALOMUOJU PIENELIU ar GELIU MAKIAŽUI VALYTI. Jei balzamo aplikacija ant blakstienų sukelia nemalonius pojūčius, geriau 2-3 kartus per savaitę paskirstykite ant viršutinių ir apatinių vokų, būtinai "užkabindami" blakstienų šaknis, bet neleisdami, kad priemonės pakliūtų ant gleivinės apvalkalų. 
  • Naudinga atlikti aplikaciją ant visos akių kontūro odos: labai nedidelį kiekį, 1-3 lašus, paskirstyti ant odos, ypač "žąsų kojelių" susidarymo srityse.  Prieš balzamo panaudojimą būtina išsiimti kontaktinius lęšius
  • BLAKSTIENŲ BALZAMO panaudojimas - baigiamoji priežiūros procedūra. VOKŲ KREMAS ar GELIO KONTŪRAS naudojami iki, o ne po Balzamo aplikacijos, - ir nė vėliau nei likus pusvalandžiui iki jos.  
  • Kompanija sukaupė įdomią Balzamo naudojimo antakių srityje patirtį: priemonės įtrinimas į antakių šaknis yra veiksmingai stiprina plaukų svogūnėlius ir stimuliuoja antakių augimą.   
  • Brandžiai odai puoselėti kosmetologai rekomenduoja kartu su Balzamu naudoti ALIEJINĘ KOMPOZICIJĄ VOKŲ ODAI, kuri ne tik tonizuoja, stiprina odą aplink akis, bet ir gerina kapiliarinę kraujotaką bei stiprina blakstienas. Priemonę patariama naudoti nakčiai. Ant nuvalytos odos paskirstyti 1 lašelį Kompozicijos ir legvai spusčiojant pirštų galiukais atlikti akių kontūro linijos masažą. Procedūrų trukmė - 20 dienų.
  • Balzamas REVENTON taip pat veiksmingai gerina mikrocirkuliaciją, o sykiu ir stiprina blakstienų šaknis. Naudojamas vakare. Lengvais piršto galų judesiais paskirstomas akių kontūro srityje.    

 • Dėl ko kartais išryškėja paburkimas ir tamsūs ratilai aplink akis?
  • Paburkimas ir tamsūs ratilai aplink akis gali būti patologijos (alergijos, chroniško sinusito, adenoidų, širdies ir kraujagyslių sistemos, inkstų ir kt. ligų) ir paveldėtos konstitucijos išdava. Pavyzdžiui, dar vaikystėje pasireiškiančio paburkimo priežastimi gali būti paveldėta akių žiedinių raumenų hipertrofija ir (arba) arti vienas kito paakių odoje išsidėstę kapiliarai.
  • Oda, kuriai tenka padidėjęs krūvis dėl žiedinių akių raumenų atrofijos, greičiau nusilpsta, "sensta" ir kraujagyslės. Kai kraujagyslės yra išsiplėtusios, o limfa sunkiai nuteka, pasireiškia paburkimas. O sveikatą praradusią odą nusėja ryškiai matomos raukšlelės. Visi šie reiškiniai susiję tarpusavyje: tarkime, dėl paburkimo oda tempiasi, todėl formuojasi raukšlės. Be to, esant tokiai nusilpusiai sistemai periorbitalinėje srityje susidaro palankios sąlygos atsirasti išvaržoms, kuomet riebalinis poodžio ląstelynas (nors čia jo ir nedaug) tarsi "pasistūmėja" arčiau viršutinių odos sluoksnių. O dėl to, savo ruožtu, komplikuojasi medžiagų apykaitos procesai odoje ir susidaro limfos sąstovis. Išoriškai šie procesai pasireiškia "maišeliais" po akimis, tamsiais ratilais ir užkritusiais viršutiniais vokais.       
  • Jeigu Jūsų organizme nėra jokios patologijos, tuomet su vokų problemomis galima susidoroti kosmetikos priemonių pagalba. Jei esama "išvaržų", tuomet jas reikia šalinti, bet taip pat būtina stiprinti ir sveikatinti periorbitalinės srities odą. 
  • MIRRA rekomenduoja VOKŲ KREMĄ - nedidelį kiekį šios priemonės paskirstyti likus 1-2 valandoms iki miego. Kremas sumažins paburkimą, išlygins raukšleles, kurios gali labiau išryškėti po paburkimo rezorbavimosi: mat esant paburkimui oda išsitempia, o jį pašalinus lieka "kaboti", todėl joje greičiau išryškėja raukšlės. Sudėtyje esančios veikliosios medžiagos taip pat padės palaikyti gerą medžiagų apykaitą ir raukšlelės greičiau "išsilygins".
  • ALIEJINĖ KOMPOZICIJA VOKŲ ODAI su lašišų ikrų koncentratu skirta intensyviai periorbitalinės srities priežiūrai. Ją galima naudoti vakare - lengvai spusčiojant lašelį kitą paskirstyti ant odos aplink akis likus ne mažiau nei 2 valandoms iki miego. Jei yra galimybė būti namuose, Kompoziciją galima naudoti ir dieną. Kadangi priemonė intensyvi, pirmiausia reikėtų atlikti alergijos testą: pirmąjį kartą patepkite dieną, kur nors skruostikaulių srityje, arčiau išorinių akių kampučių ir stebėkite reakciją. 
  • Balzamas REVENTON stiprina kraujagyslių sieneles, didina jų elastingumą, mažina paburkimą ir akių nuovargį, ypač po ilgalaikės regos organų apkrovos, tarkime, dirbant kompiuteriu arba ilgai vairuojant. Jis naudojamas vakare - lengvai įtapšnojamas į akių kontūro odą pirštų galiukais. 
  • Mikliai, puikiai ir pastebimai sustandina odą GELIO KONTŪRAS. Būtent todėl daugelis mėgsta naudoti šią priemonę prieš "išėjimą į žmones". Tačiau jai galioja vienas apribojimas - nenaudoti prieš einant į šaltą orą.       
 • Patarkite, prašau, kaip pašalinti tamsius ratilus ir paburkimą po akimis.
  • Tamsūs ratilai, paburkimas po akimis gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Labai dažnai šiuos reiškinius sukelia mikrocirkuliacijos sutrikimas: veninis kraujas prastai nuteka į veninius mazgus, išsidėsčiusius akių kampučiuose arčiau tarpunosio. Odos aplink akis priežiūrai šiuo atveju reikėtų rinktis priemones, kurios padeda normalizuoti mikrocirkuliaciją ir sumažinti paburkimą vokų srityje
  • Ant nuvalytos odos po akimis tepamas VITAMININIS BALZAMAS, o ant viršaus - ALIEJINĖ KOMPOZICIJA VOKŲ ODAI. Šią paskirstome po visą sritį aplink akis ir atliekame taškinį masažą. Lengvai spusčiodamos rodomaisiais abiejų rankų pirštais judame viršutiniu akiduobių skliautu nuo tarpunosio iki išorinių akių kampučių, ir nuo čia - apatiniu akiduobių skliautu iki tarpunosio. Pratimą kartojame 5 kartus. Masažas suaktyvins kraujo ir limfos cirkuliaciją. Procedūros atliekamos kas antrą dieną 1.5 - 2 mėnesius.      
  • Kasdienei vokų odos priežiūrai rekomenduojama štai tokia schema:
  • RYTE atlikite specialią akių gimnastiką
  • • Patrinkite akis. • Kelis kartus pamirksėkite. • Pasukiokite akis į įvairias puses. Tuomet nedidelį kiekį GELIO KONTŪRO paskirstykite aplink akis, o po 5 minučių atlikite VOKŲ KREMO  aplikaciją. 
  • VAKARE, likus 2 valandoms iki miego atlikite procedūras su ALIEJINE KOMPOZICIJA VOKŲ ODAI arba Balzamu REVENTON - galite juos naudoti pakaitomis, kas antrą dieną.
  • Pagal tiesioginę paskirtį rekomenduojame naudoti Kompanijos MIRRA naujovęKOREGAVIMO GELĮ PABURKIMUI PO AKIMIS PAŠALINTI. Jis mikliai pašalins "maišelius" po akimis ir pašviesins tamsius ratilus, grąžins odai gerą tonusą.
 • Kodėl vokų priežiūros priemones rekomenduojama naudoti likus kelioms valandoms iki miego?
  • Taip, jei kalbėtume apie ypač aktyvias priemones, kaip antai ALIEJINĘ KOMPOZICIJĄ VOKŲ ODAI, visada pabrėžiamas jos naudojimo laikas - 1,5-2 valandos iki miego. Šio nurodymo reikia laikytis tam, kad kremas geriau susigertų ir atliktų savo darbą, kol vokai juda (mirksint) ir apskritai dirba viso veido raumenys (iš esmės bet kurį kremą geriau tepti likus 1-2 valandoms iki miego). Tiesiog vokų oda yra ypač jautri ir švelni, todėl jautriau reaguoja, jei nesilaikoma šios taisyklės. Jeigu jos nesilaikoma, kremo komponentai "užsistovi", todėl veidas papursta ir pasireiškia kiti sudirgimo požymiai, žinoma, priklausomai nuo individualaus jautrumo kremo komponentams. Ši rekomendacija pateikiama ir todėl, kad aktyvaus kremo aplikacija suaktyvina medžiagų apykaitą odoje, į ją priplūsta kraujo. Jei tuo metu nueisime gulti, gali sutrikti mikrocirkuliacija ir atsirasti atsiras paburkimų. 
  • Koks ryšys tarp mikrocirkuliacijos sutrikimo ir užburkusių akių? Įsivaizduokime, sveikas ir blaivas jaunas žmogus, nenaudojantis vakare jokių kremų vokams ir negeriantis alaus, ryte atsikelia iš lovos ir veidrodyje mato savo išburkusią fizionomiją, ypač "užmiegotas akis". Nusiprausė šaltu vandeniu, pajudėjo pirmyn atgal - ir baigtas kriukis. O ar susimąstėte, kodėl veidas paburksta iš ryto, o kojos - vakare? Žinoma, tia lemia kraujotaka! Vertikalioje padėtyje veninis kraujas sunkiau nuteka į viršų, todėl susidaro sąstovis ir paburkimas. Jauniems ir sveikiems žmonėms tokių dalykų taip pat pasitaiko, bet normos ribose. Iš ryto kojų kraujotaka normalizuojasi, o štai vokų... Argi ne taip? Mechanizmas čia veikia tas pats, kaip ir kojų atveju. Dabar pats metas tarto porą žodžių apie mikrocirkuliaciją. Kas tai yra? Speneliniame dermos sluoksnyje, besiribojančiame su epidermiu, išsidėstęs kraujo tiekimo "galutinis punktas" - pospenelinis arterinis tinklas (sudarytas iš arterinį kraują nešiojančių kapiliarų). Iš jų į tarpląstelinę terpę sunkiasi kraujo plazma su maitinamosiomis medžiagomis. Jomis ir maitinami epidermio ląstelės, neturinčios nuosavos kraujotakos. Čia pat, į tarpląstelinę terpę, ląstelės išmeta ir medžiagų apykaitos produktus, kurie vėliau patenka į veninius kapiliarus bei limfotakos sistemą ir nukreipiami į "valymo" organus. Esant prastai mikrocirkuliacijai, tarp dermos ir epidermio gali susikaupti daug skysčio (limfos). 
  • O kokiomis sąlygomis suprastėja mikrocirkuliacija? Visų pirma, šilumos. Dauguma žmonių mėgsta miegoti šiltai. Šiluma sukelia stabilų kapiliarų išsiplėtimą, bet dėl to automatiškai apsunkinamas limfos nutekėjimas. Tai ir yra sąstovis, sukeliantis rytinį "užburkimą"
  • O kuo čia dėtas vokų kremas? Bet kuris kremas, nekalbu dabar apie Jūsų mėgiamą. Jei kremas (arba gelis) naudojamas netinkamai, jis sustiprina užburkimo efektą! Ką reiškia naudojamas netinkamai? Kremas neturi sudaryti plėvelės! Kai mes užtepame kremą storu sluoksniu ir nepašaliname jo nesusigėrusių likučių, tai per naktį iš kremo išgaruoja drėgmė ir jis virsta plėvele. Ši plėvelė sukelia papildomą šiluminį poveikį, neleidžia ląstelėms kvėpuoti ir šitaip skatina paburkimo susidarymą. Ką jau kalbėti apie individualų kremo komponentų netoleravimą ir pan. 
  • Ką reiškia daug kremo? Dauguma kosmetikos naudotojų mano, kad "kuo daugiau, tuo geriau... tegu kaukė iš kremo pabus ilgiau ir kaip reikiant primaitins vokus". Ir patenkintos savimi eina miegoti. Kai kremas puikiai susigeria, ši prielaida, regis, tik pasitvirtina. Moteriškės ir toliau negailėdamos naudoja gerai susigeriantį kremą... Ir vėl susidaro plėvelė, kurios lyg ir nematyti, bet ji yra. Tokiu atveju nuo paburkimo neapsaugos ir rehidratuojančios (neleidžiančios susidaryti paburkimui) VOKŲ KREMO iš MIRRA savybės, nes susidarys plėvelė. Jei tokia naktinių kaukyčių mėgėja aplikacijos procedūrą atliks likus 1-1,5 valandos iki miego, kremas pasisavins geriau, nes vertikalioje padėtyje nors nutekėjimas neapsunkinamas. Tačiau kosmetologės nepaliauja kartoti "nesusigėrusius kremo likučius pašalinkite servetėle!" Praktiškai jokios kaukės niekas nelaiko ant odos ilgiau nei 40 minučių (o tai jau yra daug!), o ant vokų odos juo labiau. 
  • Tokio "užburkimo" pasekmės ypač pragaištingos toms, kurių oda plonytė, poodinio riebalinio ląstelyno nedaug, o dėl nuolatinio tampymo oda greitai sensta. Jei kremo naudojama nedaug, tai pilnai užteks ir 20 minučių iki miego. Bet po to vis tiek geriau sugerti likučius servetėle, net jei atrodo, kad viskas kuo puikiausiai susigėrė.       
 • Kodėl nerekomenduojama tepti kosmetikos priemonių ant judraus voko?
  • Specialios paskirties priemones, tarkime, VOKŲ KREMĄ, galima naudoti ant vokų. Ir ne tik jį, bet ir MAITINAMĄJĮ KREMĄ SAUSAI ODAI
  • Kadaise, kosmetikos pramonės formavimosi laikais, į vokų kremo sudėtį nebuvo leidžiama įtraukti riebalinių aliejų, kad šie nepatektų į akių gleivinę ir nesudirgintų. Šiais laikais taikomi apribojimai ir naudojamų eterinių aliejų kiekiui bei kokybei, nes priemonė, išsiskirianti dideliu eterinių aliejų kiekiu, taip pat gali sudirginti akių gleivinę. Būtent todėl ALIEJINĘ KOMPOZICIJĄ VOKŲ ODAI reikia paskirstyti "palei kontūrą". BLAKSTIENŲ BALZAMO sudėtis buvo formuojama su atodaira į tai, kad jis bus įtrinamas į blakstienų šaknis. Bet ir jį reikėtų naudoti atsargiau, nepiktnaudžiauti. Įsivaizduokite, kaip arti gleivinės yra blakstienų šaknys. Paprasto paskirstymo ant vokų pakanka "blakstienų augimui" stimuliuoti. 
  • Tačiau ypač jautriai vokų odai ir akių gleivinei kai kada ir to per daug, todėl šiuo atveju priemonę reikėtų paskirstyti "palei kontūrą". O VOKŲ KREMĄ naudoti tik vokams. Tas pats pasakytina ir apie VITAMININĮ BALZAMĄ bei kt. 
  • Vokų priežiūrai negalima naudoti specializuotos paskirties priemonių, kaip antai mažinančių riebalų išsiskyrimą, gydančių aknę, naikinančių mimikos raukšles. O štai maitinamąsias priemones sausai odai galima, nes vokų oda praktiškai nebūna riebi - ten mažai riebalinių liaukų.        
  • Kai kada lengviau pasakyti, kad "vokams geriausiai tinka specialios priemonės vokams", nei visa tai aiškinti. 
  • Vokų kremas naudojamas labai nedideliais kiekiais, kad nesusidarytų plėvelė ir oda galėtų kvėpuoti. GELIO KONTŪRAS sukuria plėvelę, bet jos struktūra tokia, kad ji leidžia odai kvėpuoti. Jau pats vokų kremo pavadinimas GELIO KONTŪRAS sufleruoja, kad šios priemonės paskirtis - kontūravimas, patempimas. Kai sakoma "netepkite vokų kremo ant pačių vokų" - klystama. Kyla visiškai natūralus klausimas: "kam apskritai reikalingas vokų kremas?" O štai rekomendacija "netepti daug kremo ant vokų, nes jai tai nepatinka" - visiškai teisinga. MIRRA kosmetikos pavyzdžiu mes paaiškinome, kodėl vienos "akių" priemonės paskirstomos palei kontūrą, o kitos - "po visą sritį aplink akis". O VISA sritis aplink akis apima ir vokus. 
  • Dėl judrių vokų: jei ant etiketės parašyta "netepti kremo ant judrių vokų", žinokite, kad tai tiesiog gamintojų įspėjimas dėl galimo gleivinės sudirginimo. Nes mūsuose galioje stereotipas - kuo daugiau, tuo efektyviau. Todėl ir vokų priežiūros priemonės moterys po akių kontūro sritį, įskaitant judrius vokus, neretai paskirsto negailėdamos. Kremą ant vokų ("po visą sritį aplink akis") reikia paskirstyti lengvais judesiais ir po nedidelį kiekį. Nors prirašyta gali būti visko. Todėl ir kyla klausimų. Kaip taisyklė, vokų kremas - tai tos pačios paskirties priemonė, kaip ir "kremas odai aplink akis", ir "akių kontūro kremas". Tačiau būna ir pagrįstų naudojimo apribojimų, kaip kad ALIEJINĖS KOMPOZICIJOS VOKŲ ODAI atveju.  
 • Kodėl kartais iš ryto išryškėja mėlynės ir paburkimas po akimis, jei nėra jokių pastebimų sveikatos sutrikimų?
 • Viena iš akivaizdžių priežasčių gali būti darbas kompiuteriu. Vieniems žmonėms ši reakcija pasireiškia nežymiai, o kitiems tampa tikra bėda. Kuo mažiau naudokite makiažo ir būtinai pašalinkite jį grįžusios iš darbo. Pateikite sau paprastus klausimus: ar darote poilsio pertraukėles darbo metu, ar atliekate pratimus akims, ar nešiojate specialius apsauginius akinius? Visi šie veiksniai labai svarbūs akių sveikatai. 
 • Grįžusios namo pasidarykite kompresą akims tiesiog iš atvėsusios arbatos (juodos ar žalios, tik be jokių aromatizatorių). Pašalinkite makiažą, prigulkite ir 15 minučių pagulėkite su kompresu. Tai sena ir patikrinta priemonė. Po to atlikite taškinį akių masažą - švelniai spusčiodamos bevardžiais dešinės ir kairės rankos pirštais judėkite aplink akiduobes: nuo išorinių akių kampučių apatiniais akiduobių skliautais iki vidinių, ir nuo vidinių - viršutiniais akiduobių skliautais iki išorinių. Pakartokite kelis kartus. Po to energingai patrinkite delnus vieną į kitą ir uždenkite akis (kairę - kairiuoju, o dešinę - dešiniuoju). Pajuskite šilumą ir komfortą, kelioms minutėms atsipalaiduokite. Atitraukite delnus, atsimerkite - ir pajusite, kaip gerai pailsėjo jūsų akys. 
 • Atlikite taškinio masažo kursą su ALIEJINE KOMPOZICIJA VOKŲ ODAI - naudokite 1 mėnesį, vakarais. Priemonę naudokite tik taškiniam masažui, netepkite arčiau akių linijos - tik "įspauskite" judėdamos aplink akiduobes. Spusčiojimą galite kaitalioti su slystamaisiais judesiais. Vienam kartui pakaks vieno ar kelių kompozicijos lašelių. Procedūrą atlikite ne vėliau nei likus valandai ar dviems iki miego. Pasistenkite išvengti kontakto su vidiniais akių kampučiais, kad Kompozicijos sudėtyje esantys eteriniai aliejai nesudirgintų junginės. 
 • Tamsiems ratilams pašalinti naudokite Balzamą REVENTON - jis pagerins mikrocirkuliaciją. Tepkite likus vienai ar dviems valandoms iki miego, naudokite 1 mėnesį. Galite kaitalioti ir su ALIEJINE KOMPOZICIJA VOKŲ ODAI - naudoti kas antrą dieną. Arba rekomenduojame išbandyti kompanijos MIRRA naujovę - KOREGAVIMO GELĮ paburkimui po akimis pašalinti. Jis mikliai pašalins "maišelius" po akimis ir pašviesins tamsius ratilus, grąžins odai gerą tonusą.     
 • Kaip pašalinti paburkimą ir pamėlusius paakių sindromą dėl įgimtos konstitucijos?
  • Konservatyvus koregavimo būdas būtų tinkama periorbitalinėje srities priežiūra (specialių kosmetikos (kosmeceutikos) priemonių pasirinkimas, vakarinės procedūros, taškinis masažas ir kt.). Išvaržos srityje aplink akis (viena iš paburkimo priežasčių) pašalinamos chirurginiu metodu. MIRRA siūlo specialias priemones: Balzamą REVENTONVOKŲ KREMĄBalzamą MIRRALGIN.
  • Balzamą REVENTON naudokite 2 kartus per dieną (pvz., ryte ir vakare). Nedidelį kiekį paskirstykite srityje aplink akis (palei akiduobes), šiek tiek ant apatinio ir viršutinio voko po antakiu. Po 20 minučių likučius pašalinkite servetėle, ypač vakare. Tepkite likus mažiausiai vienai valandai iki miego. Kursas - 1 mėnuo.
  • Po to 1 mėnesį naudokite VOKŲ KREMĄ (pagal tą pačią schemą). Šią priemonę ant vokų galite paskirstyti drąsiau, tik neperdozuokite.  
  • Po VOKŲ KREMO atlikite kursą su Balzamu MIRRALGIN. Naudokite jį taip pat, kaip ir REVENTONĄ.
  • Maskvos grožio instituto kosmetologijos centruose atliktų klinikinių tyrimų rezultatai parodė, kad MIRRALGINAS ir REVENTONAS, naudojami nurodytais kursais, pašalina paburkimą ir sąstovio reiškinius srityje aplink akis

 • Kokios odos priežiūros priemonės gali atstoti kaukę vokams?
 • Kaukę gali atstoti STANGRINAMASIS MAITINAMASIS VOKŲ KREMAS. Jį reikia paskirstyti ant vokų nestoru sluoksniu, ramiai pagulėti 15-20 minučių. Po to būtinai (!) pašalinti kremo likučius drėgnu tamponu (pvz., prieš tai gerai suvilgius krapų ar petražolių nuovire). Galima tokią kaukę pasiruošti ir iš VITAMININIO BALZAMODRĖKINAMOJO KREMO SAUSAI ODAIVOKŲ KREMO GELIO KONTŪRO
 • Kitas variantas - aliejiniai vokų kompresai. Du plonus vatos diskelius reikėtų suvilgyti augaliniame aliejuje (rekomenduojame MIRRASIL-2 arba -3) ir priglausti prie vokų. Ramiai pagulėti. Toliau pasiruošti vieną iš nurodytų kaukių. 
 • Dabar dėl priemonių maišymoALIEJINĖ KOMPOZICIJA VOKŲ ODAI - labai stipri priemonė. "Dviejų lašelių" kompozicijos užteks visai apyakių sričiai, todėl sumaišius 2 lašelius priemonės su VOKŲ KREMU gausite labai intensyvaus poveikio mišinį. 
 • Brandaus amžiaus moterims siūlomas toks variantas: ALIEJINĘ KOMPOZICIJĄ VOKŲ ODAI paskirstyti po sritį aplink akis, o ant viršaus užtepti VITAMININĮ BALZAMĄ (tiks ir DRĖKINAMASIS KREMAS SAUSAI ODAI, ir GELIO KONTŪRAS). GELIO KONTŪRĄ galima tepti tik ant švarių, aliejine priemone nesuteptų vokų, nes kontakto su aliejine faze metu suyra GELIO KONTŪRO mikrokapsulės. Taigi po ALIEJINĖS KOMPOZICIJOS VOKŲ ODAI aplikacijos GELIO KONTŪRĄ galima tepti tik sekančią dieną! Kaukę naudoti kartą per savaitę.  
 • Ar veido priežiūros priemones apskritai galima naudoti vokų odai puoselėti? Ar gelinės priemonės tinka drėkinimui?
  • Galima, bet ne visas. VITAMININĮ BALZAMĄ - be jokios abejonės! Tai gera priemonė, rekomenduojama ir vokų odai puoselėti. O štai MAITINAMĄJĮ KREMĄ SU MUMIJUMI geriau naudoti "žąsų kojelių" (mimikos raukšlių aplink akis) susidarymo srityse. 
  • Dėl gelių jūs šiek tiek apsirinkate, jei manote, kad šios priemonės skirtos tik drėkinimui. Ne. Tarkime, GELIO KONTŪRAS - tai kremas gelis, kurio sudėtyje - lecitino mikrokapsulės su augaliniais ir eteriniais aliejais, žolelių ekstraktais, epofenu ir kitais aktyviaisiais komponentais. Epofenas aktyvuoja ląstelių kvėpavimą, vadinasi, taip pat ir medžiagų apykaitos procesus ląstelėse, be to, saugo nuo jas nuo ardomojo laisvųjų radikalų poveikio, o sykiu ir nuo senėjimo. "Lengvumo" įspūdį geliai sudaro dėl to, kad maitinamieji komponentai čia yra uždaryti į mikrokapsules, o todėl, kad "gelis skirtas tik drėkinimui".   

 • Kaip tinkamai naudoti Kremą antiperspirantą?
  • Praktiškai prie visų kosmetikos, buitinės chemijos priemonių ir vaistų pateikiamos naudojimo rekomendacijos. Kai kurias mes skaitome įdėmiai, kai kurias tiesiog permetame akimis, o kitas apskritai ignoruojame būdami iš anksto įsitikinę, kad žinome, kaip jas naudoti. Tačiau ne viskas taip paprasta, ypač kalbant apie tokias priemones kaip antiperspirantas. Mes taip prie jo pripratome, kad neretai painiojame dezodoranto ir antiperspiranto naudojimo rekomendacijas. 
  • Istoriškai dezodorantas atsirado anksčiau, todėl iš įpročio mes taip pat naudojame ir antiperspirantą. Abiemas jiems besąlygiškai galioja taisyklė tepti ant sausos odos. Tik dezodorantas paprastai naudojamas ryte arba prieš svarbų renginį, kai būtina tučtuojau nuslopinti nemalonų kvapą, o štai antiperspirantą reikėtų naudoti vakare prieš miegą ir nuplauti ryte. Per naktį (t.y. didžiausio prakaito išsiskyrimo metu) antiperspiranto aktyvieji komponentai pradeda veikti, todėl padidėja priemonės veiksmingumas. O iš ryto jį galima nuplauti nesibaiminant dėmių ant rūbų. tai pasakytina netik apie mūsiškų KREMĄ ANTIPERSPIRANTĄ, bet ir apie visus šios rūšies gaminius. Antiperspirantas paprastai naudojamas kartą per parą. Nors šiandien atsirado priemonių, kurios lieka vieksmingos 48 valandas ir daugiau. Tokias galima naudoti kas antrą parą. 
  • Didžiausias antiperspiranto poveikis gali pasireikšti tik po 10 naudojimo dienų ir visiškai išnykti praėjus dviems savaitėms po naudojimo nutraukimo. 
  • Norint išvengti sudirgimo ir alerginių odos reakcijų, antiperspiranto nereikėtų tepti ant tik ką nuskustos pažastų odos. Reikalas tas, kad skutimosi metu neįmanoma išvengti mikrotraumų, todėl priemonės komponentai neišvengiamai pateks į giluminius odos sluoksnius ir sukels šalutines reakcijas.
  • Dabar apie KREMĄ ANTIPERSPIRANTĄ. Prie mūsų priemonės privalumų priskiriamas ir "nespiritinis pagrindas", dėl kurio Kremas kiek ilgiau džiūsta, bet užtai nesausina ir nedirgina odos. Išsiskiria labai švelniu, maloniu aromatu, puoselėja odą. Naudojant nereikia gailėti - rutuliuku rekomenduojama perbraukti 5 kartus pirmyn atgal apskritimu. Žinoma, priemonės poveikis iš dalies priklauso nuo individualių naudotojų ypatumų - vienos prakaituoja gausiau, kitos - palyginti negausiai. Šiaip ar taip, kremas tikrai veiksmingas, todėl vertėtų išbandyti!

 • Anticeliulitinis kompleksas
  • Kiek laiko reikia laikyti ant odos užteptas priemones - losjonus AC-1 ir AC-2 (pirmas variantas - paskirstomos plonu sluoksniu, antras - su apvyniojimu)? 
  • Laikas neribojamas, bet pageidautina ne mažiau 10 minučių.
  • Kuo tepti odą pašalinus AC--1 ir -2 likučius?
  • Pakaks tiesiog nuplauti šiltu vandeniu, daugiau jokių procedūrų atlikti nebūtina.   
  • Ar esama kontraindikacijų šioms procedūroms (klubų srityje išryškėjęs kapiliarų tinklelis)?
  • Kontraindikacijų, susijusių su išryškėjusiu kraujagyslių tinkleliu ant odos, nėra. Priešingai, šių priemonių sudėtyje esantys aktyvūs komponentai stiprina kraujagyslių sieneles. 
  • Ar AC rinkinį galima naudoti pilvo sričiai puoselėti, siekiant sukelti riebalų "deginimo" efektą?
  • Taip, galima. 
  • Ar AC rinkinį galima naudoti kovai su strijomis?
  • Naudojant AC-2 arba Losjoną aktvatorių, galimas minimalus efektas. Šiuo atveju geriau tiktų ANTICELIULITINIS BALZAMAS arba KRŪTINĖS BALZAMAS.  
  • Ar efektyvumas nukentės, jei AC rinkinį naudosiu ne kasdien, o kas antrą dieną?
  • Efektyvumas nenukentės, bet sumažės. Atitinkamai pailgės kurso trukmė. 
  • Ar esama kontraindikacijų naudojimui nėštumo metu?
  • Tiesioginių kontraindikacijų nėra, bet mes nerekomenduotume kovoti su celiulitu nėštumo metu. Bet kokių organizmo vidinių procesų aktyvavimas, tame tarpe mikrocirkuliacijos skatinimas + riebalų deginimas, veikia metabolizmą (medžiagų apykaitą), o nėštumo metu geriau pasaugoti organizmą nuo papildomo krūvio - jam ir taip rūpesčių pakanka. Kursą geriau pradėti pasibaigus laktacijos laikotarpiui.
  • Kada geriau tepti gelius AC-1 ir AC-2 - prieš treniruotes ar po?
  • Geriausia kompleksą naudoti po treniruočių.  
  • Ar galima anticeliulitinę programą derinti su aparatiniu masažu? O jeigu taip, tai kaip naudoti iki ir po masažo?
  • Galima. Rekomenduojama naudoti tiek masažo metu (be losjono aktyvatoriaus), tiek ir po jo - jau su losjonu. 
  • Kiek ANTICELIULITINIO RINKINIO pakuočių reikia vienam kursui, norint pasiekti pastebimų rezultatų? 
  • Vidutiniškai, kaip parodė tyrimai, - vienos, daugiausia - dviejų pakuočių vienam kursui. Be to, nereikia pamiršti tinkamos mitybos ir fizinio aktyvumo.  
  • Ar aš teisingai suprantu, kad moterims su 3-4 celiulito vystymosi stadija ypatingų stebuklų neverta tikėtis?
  • Jeigu Jūs pradėsite savimi rūpintis, subalansuosite mitybą, atliksite masažą ir padidinsite fizinį aktyvumą, tuomet Jums tikrai pasiseks pasiekti rezultatų: sumažinti kūno svorį, taip pat ir atsikratyti bet kurios stadijos celiulito. Svarbiausia - neskubom, bet nuosekliai siekite savo tikslų. Papildomos informacijos ieškokite mūsų brošiūroje ANTICELIULIT.   

Apsauga nuo saulės

 • Ką reiškia skaitmenys, nurodyti ant apsaugos nuo saulės priemonių? 
  • Ant pakuotės pažymėtas apsaugos nuo saulės indeksas SPF rodo, kiek kartų naudojama priemonė padidina saugaus buvimo saulėje laiko trukmę. Vidutinis saugaus buvimo saulėje be apsaugos priemonių intervalas - 15-20 minučių. Jei apsaugos nuo saulės priemonės SPF=10, tai saugaus buvimo saulėje laikas padidėja iki 15x10=150 min. Iš tikrųjų kiekvieno žmogaus natūralus odos apsaugos nuo saulės lygis - individualus.
  • Sukurta netgi sąlyginė skalė, parodanti saugaus buvimo saulėje laiko priklausomybę nuo pigmento melanino kiekio odoje, akių rainelėje ir plaukuose (vadinamojo "spalvinio tipo"). Šią fototipų skalę dar 50-ais praėjusio amžiaus metais sudarė mokslininkas Tomas Ficpatrikas. 
  • Skalės viršuje rikiuojasi šviesiaplaukiai ir raudonplaukiai, baltaodžiai, paprastai strazdanoti, mėlynakiai arba žaliaakiai - vadinamojo "keltiškojo tipo" žmonės. Jų oda atviroje saulėje pradeda rausti jau po 5 minučių. Todėl, tarkime, apsaugos nuo saulės priemonė SPF10 leistų jiems saugiai būti saulės atokaitoje iki 50 minučių (5x10).   
  • Sekantis - "nordinis tipas" (plaukų spalva šviesi ar rusva, oda šviesi, akys mėlynos, žalsvos ar pilkos). Šio tipo žmonių odą pradeda "svilti" po 10-20 minučių. 
  • Toliau rikiuojasi "Vidurio Europos spalvinio tipo" žmonės (plaukai rusvi ar kaštoniniai, akys rudos, tamsoka oda). Jų oda pradeda rausti nuo 30 min. Todėl naudodami apsaugos nuo saulės priemonę SPF10 saugaus buvimo saulėje laiką jie gali pratęsti iki 300 min. 
  • Na, ir skalės rekordininkai - "Pietų Europos tipas". Plaukai - kaštoniniai arba juodi, tamsiai rudos akys, tamsi oda. Jie atviroje saulėje gali būti iki 40 min. O jau su kremu...
  • Štai ir gaunasi, kad nusipirkę apsauginį kremą SPF10 rusvaplaukiai "keltai" užsitikrina galimybę saugiai būti salėje papildomai 50 minučių, o "pietų europiečiai" - mažiausiai 400 minučių.  
 • Ar apsaugos nuo saulės priemones galima tepti ant odos aplink akis?
  • UV spinduliai daugiausiai žalos pridaro atviroms kūno odos sritims, kurioms dėl išsidėstymo ypatumų jų tenka daugiausiai: kaktai, nosiai, pasmakrei, skruostikauliams, ausims, kaklui, pečiams, dilbiams, plaštakoms, iškriptės sričiai. 
  • Na, o akių vokai yra išsidėstę įdubimuose, pridengti antakių lankais. Tačiau piktnaudžiaujant saulės voniomis, esant padidėjusiai insoliacijai vokai tampa tiesioginiu UV spindulių taikiniu
  • Specialiai akių vokams niekas nekuria priemonių su SPF faktoriais. Bet jei Jūs planuojate ilgiau (daugiau nei 1-2 val.) užsibūti atviroje saulėje, paskirstykite SPF priemonę (tik Kremas gelis SPF 8 - švelniausia iš MIRRA arsenalo) palei akiduobių kontūrus ir už jų ribų,  viršutinėje skruostikaulių dalyje link akių kampučių, kur susidaro vadinamos "žąsų kojelės".
  • Paskirstykite ir po antakiais, viršutinių akių vokų srityje, kuri dažnai būna išsišovusi į priekį. 
  • Būtinai nešiokite akinius nuo saulės, nes UV spinduliai žaloja akių audinius. 
  • Dėl paplūdimiui skirtų apsaugos nuo saulės priemonių naudojimo vokų apsaugai esama įvairių nuomonių. Vieni mano, kad šiuolaikinės priemonės su fizinių filtrų (titano dioksido ir cinko oksido) ir cheminių filtrų (išskyrus PABA) deriniu tinka naudoti vokų sričiai, o kiti mano priešingai. Šiaip ar taip, svarbiausia, kad priemonė nepatektų į akių gleivinę. Ir, žinoma, grįžus iš paplūdimio, priemonės likučius reikėtų pašalinti. 
  • Taip pat turėkite galvoje, kad apsaugos nuo saulės priemonę reikia naudoti gausiai (gydytojai rekomenduoja po 1,5 - 2 mg kiekvienam odos kvadratiniam centimetrui). Ir kartoti aplikacijas reikėtų kas dvi valandas.
  • Tikslingiau užsimauti kepuraitę su snapeliu ar tiesiog snapelį atskirai ir būtinai nešioti saulės akinius, o pačius vokus palikti ramybėje, apsaugojus tik akių kontūrus.
  • Grįžus iš paplūdimio naudinga ant akių uždėti kompresėlius su žaliąja ar juodąja arbata arba rugiagėlių antpilu. O po to naudoti kremą su antioksidantais: VITAMININĮ BALZAMĄFITOBALZAMĄVOKŲ KREMĄ, GELIO KONTŪRĄ, TONIZUOJAMĄJĮ GELĮ.  
 • Ar kasdienės priežiūros priemonės MIRRA užtikrina apsaugą nuo UV spindulių?
  • Nuo saulės spindulių saugo priemonių su SPF serijos priemonės. Kad kasdieniniai kremai saugo nuo saulės rašyti negalima, nes juose nėra filtrų. Bet  tam tikrą apsaugą nuo UV visada užtikrina kremai, kurių sudėtyje yra antioksidantų (flavonoidų, karotenoidų, polifenolių ir kt.). Šių junginių yra augaliniuose ekstraktuose. Stiprūs antioksidantai yra vitaminai E ir C, dikvertinas, liuteinas, likopenas. Antioksidantų flavonoidų esama augaliniuose aliejuose, pavyzdžiui, sojų. O štai alyvuogių aliejui priskiriamas apsaugos nuo saulės indeksas SPF 3. Kai kasdieniniai kremai nepriskiriami prie apsaugos nuo saulės priemonių, tada SPF nenurodomas.

    

   Bandysiu trumpai paaiškinti.

   Yra taip vadinamos pirminės saulės apsauginės priemonė“ ir antrinės saulės apsauginės priemonė“ (angl. k. atitinkamai primary sunscreen" ir secondary sunscreens). Antrinėmis (ne paplūdimio) laikomos kasdienės odos priežiūros priemonės - drėkinančios, minkštinančios, maitinančios ir su saulės filtrais. Tai gali būti ir drėkinamasis pienelis kūno odai tepti po deginimosi saulėje, ir lūpų dažai, taip pat filtras gali būti įtrauktas į plaukų dažų sudėtį, kad jų neardytų saulės spinduliai. O pirminės apsaugos nuo saulės priemonės, beje, taip pat turi kasdieninės odos priežiūros priemonių savybių ir gali būti naudojamos kaip tokios, tik štai čia iškyla klausimas dėl papildomo odos apkrovimo filtrais ir didelėmis jų koncentracijomis.

    

   Šiaip yra daug painiavos toje „pirminių-antrinių priemonių“ sąvokoje. Kuo jos skiriasi? Esmė – reikalavimai, keliami apsaugos nuo saulės priemonėms. Jei gamintojas savo gaminį paskelbia apsaugos nuo saulės priemone, tai jai automatiškai keliami tokie patys reikalavimai, kaip ir „pirminei“. O reikalavimai tokiems produktams yra griežti. Australijoje, JAV ir Kanadoje apsaugos nuo saulės priemonės priskiriamos prie gydomųjų preparatų ir įstatymuose traktuojamos ne kaip kosmetika, o kaip vaistai. 

  • Japonijoje, Europos Sąjungoje, Naujojoje Zelandijoje apsaugos nuo saulės priemonės priskiriamos prie kosmetikos, bet reikalavimai joms, kaip pirminėms priemonėms, yra griežtesni, nors ir nepriklauso vaistų reguliavimo sistemai. Jei gamintojas, tarkime, kuria drėkinamąjį pienelį su SPF, bet jam, pavyzdžiui, nėra kada tvarkyti pirminei apsaugos priemonei reikalaujamos dokumentacijos, tai jis priemonę išleidžia į apyvartą kaip pienelį su apsauginiais filtrais (tai yra kaip antrinę priemonę, kuriai keliami žemesni reikalavimai). Tačiau šiuo atveju gamintojas neturi teisės skelbti kokio nors šios priemonės apsauginio poveikio, nei rašyti SPF ar UVA/UVB, nei deklaruoti apsaugą nuo fotosenėjimo. Gamintojas teturi teisę parašyti „drėkinamoji priemonė su apsauginiu saulės filtru“ ir tai, kad priemonė padeda drėkinti saulės ir vėjo išsausintą odą. 

  • Žmonės, prisiskaitę apie klastingą sendinantį saulės poveikį, šluote šluoja nuo lentynų priemones su SPF. Tuomet gamintojai džiaugiasi galėdami įsiūlyti eilinę panacėją. Paklausa gimdo pasiūlą, o marketingo politika, savo ruožtu, formuoja poreikį. Jei jūs esate pilnos apsaugos nuo UV šalininkas, tai MIRRA apsauginius kremus su filtrais puikiausiai galite naudoti kasdien (Kompanija yra sukaupusi tokio naudojimo patirtį). Ši apsaugos nuo saulės serija priklauso pirminių apsauginių priemonių kategorijai. Ant pakuočių nurodytos SPF reikšmės užregistruotos nustatyta tvarka ir kasmet patvirtinamos pagal RF Valstybės standarto Inspekcinės kontrolės procedūrą. 

 • Ar tiesa, kad "pirminės" apsaugos nuo saulės priemonės skirtos būtent apsaugai nuo saulės, todėl pagrindinis jų komponentas yra saulės filtras? O "antrinės" apsaugos nuo saulės priemonės užtikrina apsaugą kaip šalutinį efektą dėl sudėtyje esančių kitų rūšių, todėl objektyviai įvertinti jų apsauginio poveikio neįmanoma?
 • Skaitykite etiketę. Jei gamintojas nurodo, kad apsauga nuo saulės yra pagrindinis priemonės poveikis, tai saulės filtrai, be abejo, bus vienas iš svarbiausių jos sudedamųjų dalių. Naudojamas arba vienas filtras, arba kelių filtrų derinys, užtikrinantis nurodytą ant pakuotės SPF indekso dydį (su sąlyga, kad bus naudojamas  rekomenduojamas priemonės kiekis: 2 mg vienam odos paviršiaus ploto centimetrui).
 • Kiti aktyvieji komponentai užtikrina antrines gaminio savybes, kurios būna nurodytos ant etiketės: maitinimą, drėkinimą, regeneraciją. Tarkime, mūsų Kremas gelis SPF 8 minkština ir drėkina odą. Šių savybių suteikia sezamų, alyvuogių ir simondsijų aliejai, lecitinas bei hidroksilo etilo celiuliozė. Vitaminas E, epofenas, dikvertinas iš maumedžių ir žaliosios arbatos ekstraktas suteikia antioksidantinių savybių. Tačiau pagrindinė gaminio paskirtis - odos apsauga nuo saulės.
 • "Antrinės" priemonės taip pat būna praturtintos saulės filtrais, bet jų apsaugos lygis nenurodomas. Ne todėl, kad jį būtų keblu nustatyti, o todėl, kad tai reikalauja papildomų finansinių investicijų.
 • "Kiti komponentai", tarkime, antioksidantai, taip pat saugo odą nuo ardomojo laisvųjų radikalų poveikio (veikiant UV spinduliams šių susidaro daugybė). O pačių filtrų įtraukimas į "antrinių", apibrėžto SPF neturinčių, apsaugos nuo saulės priemonių sudėtį - tai tiesiog marketingo triukas. Jei ant etiketės bus nurodytas filtras, pirkėjas pamanys, kad ši priemonė užtikrina apsaugą. Tačiau tiesa ta, kad patikimą apsaugą nuo UV spindulių užtikrina tik tos priemonės, kurių sudėtyje yra nustatyti filtrų deriniai ir  koncentracija. Tik jos užtikrina nurodytą ant etiketės SPF dydį. 
 • Kodėl ant kai kurių kitų firmų siūlomų kasdienės priežiūros priemonių pakuočių puikuojasi užrašas "SPF"? Ar gali būti, kad apsaugos nuo saulės komponentų sudėtis juose yra tokia pati, - skiriasi tik jų koncentracija? O jeigu taip, tai kokia priemonė gali užtikrinti apsaugą ir tinkamą odos priežiūrą?
 • Jei SPF nurodytas, vadinasi, ta priemonė priskiriama prie pirminių apsaugos nuo saulės priemonių (t.y. praėjo visus patikros etapus) ir gamintojas turi teisę ant etiketės nurodyti SPF, UVA/UVB ir paskelbti, kad priemonė saugo odą nuo fotosenėjimo. Jei kelių kremų SPF dydis skiriasi, nors filtras tas pats, vadinasi, naudojama skirtinga filtro koncentracija. Kremai, išsiskiriantys didele antioksidantų koncentracija (kaip antai VITAMININIS BALZAMASFITOBALZAMASGelio balzamas REPARUOJAMASISTONIZUOJAMASIS GELIS), bet sudėtyje neturintys jokių filtrų, taip pat saugo nuo saulės spindulių.
 • Šiuolaikinės  "pirminės" apsaugos nuo saulės priemonės, kitaip nei jų pirmtakės, praturtintos ne tik filtrais, bet ir odą puoselėjančiais komponentais bei augalinės kilmės antioksidantais, kurie saugo ir atstato odą. Apsaugos nuo saulės priemonės MIRRA PROTECT - būtent tokios.  Beje, pagal aktyviųjų komponentų koncentraciją Apsaugos nuo saulės linija niekuo nenusileidžia kasdienės priežiūros linijai DAILY
 • Kokia priemonė gali užtikrinti apsaugą esant fotodermatitui?
 • Jums svarbiausia - reali apsauga nuo UV. Geras variantas kiekvienai dienai   Kremas gelis SPF 8 + skrybėlaitė + šešėlis. Išvykų į gamtą metu, kuomet ilgą laiką tenka būti saulės atokaitoje, būtinai sustiprinkite apsaugą: naudokite Apsauginį kremo purškalą SPF 15 ir Apsauginį kremą nuo saulės SPF 22. Šie kremai taip pat puoselėja, minkština ir drėkina odą.
 • Galite naudoti ir kitų firmų priemones, bet tik tokias, ant kurių nurodytas SPF. Kremai su filtrais be nurodyto SPF dydžio konkrečios apsaugos nuo saulės (fotosenėjimo) tikrins - tai tik paplitęs ir gamintojų palaikomas mitas. Priemonė be specialaus filtro, bet su antioksidantais ir augaliniais ekstraktais, saugančiais nuo spinduliuotės, susidoros su odos priežiūros uždaviniais ne ką prasčiau. O skrybėlaitė ir šešėlis leis veiksmingai sumažinti odą veikiančios spinduliuotės intensyvumą.       
 • Ar galėtumėte paaiškinti, kokios medžiagos veikia kaip UV filtrai MIRRA priemonėse?
  • Filtrų funkciją visų pirma atlieka saulės filtrai, aprobuoti ES normatyvų. Kitaip tariant, - nustatyti, kanoniniai. Į apsaugos nuo saulės priemonių sudėtį įvesti augaliniai ekstraktai bei jų komponentai, išsiskiriantys dideliu antioksidantiniu ir antiradikaliniu aktyvumu, vitaminai E ir C. Vitamino C ir bioflavonoido dihidrokvercetino kompleksas absorbuoja 210-340 nanometrų ilgio UV spindulių bangas. 
  • Dėl tokios sudėties galima buvo sumažinti ir pačių filtrų koncentraciją, tačiau išsaugoti aukštą SPF indeksą. 
  • Kremai be specialių filtrų, bet gausiai praturtinti antioksidantų šaltiniais, kaip antai augaliniais aliejais su sezamoliu (sezamo), skvalenu (burnočių), vitaminu E (alyvuogių, sojų, vynuogių); žaliosios arbatos, kėnių, dobilų ir liucernų ekstraktais, karotenoidais (beta karotenu, likopenu), vitaminais E ir C:
  • saugo odą nuo spinduliuotės;
  • nukenksmina laisvuosius radikalus;
  • mažina UV spindulių pažeistų ląstelių skaičių;
  • saugo nuo pažaidos odos imuninės sistemos (Langerhanso) ląsteles. 
  • Konkretūs pavyzdžiai: VITAMININIS BALZAMASGelio balzamas REPARUOJAMASISUMA-BALZAMASBalzamas BIOBALANSGaivinamasis losjono purškalasTONIZUOJAMASIS GELISFITOBALZAMAS...
  • Dabar apie konkrečius saulės filtrus ir apsaugos spektrą. 
  • B spektro UV spinduliuotė (UVB) - trumpabangė: 290-320 nm. A spektro UV spinduliuotė (UVA) - ilgabangė: 320-400 nm.  
  • Kremo gelio SPF 8 UV filtras Ethylhexyl Methoxycinnamate (INCI) užtikrina apsaugą 290-320 nm (UVB) diapazone; sezamų ir alyvuogių aliejų kompleksas - 320-340 nm diapazone (t.y. iš dalies aprėpia UVB ir UVA II). Vadinasi, Kremas gelis SPF 8 saugo nuo UVB/UVA II. 
  • Apsauginis kremo purškalo SPF 15 UV filtras Ethylhexyl Methoxycinnamate (INCI) užtikrina apsaugą 290-320 nm (UVB) diapazone; titano dioksidas (INCI: Titanium Dioxide) - 290-700 nm diapazone; benzofenonas 4 (INCI: Benzophenone-4) - 250-350 nm diapazone. Vadinasi, Apsauginis kremo purškalas SPF 15 saugo nuo UVB/UVA spinduliuotės.  
  • Apsauginio kremo nuo saulės SPF 22 UV filtrai Ethylhexyl Methoxycinnamate ir Octyl Triazone (INCI) užtikrina apsaugą 290-320 nm diapazone; titano dioksidas (Titanium Diozide) - 290-700 nm diapazone, benzofenonas 4 (Benzophenone-4) - 250-350 nm diapazone. Filtrų koncentracija čia didesnė nei Apsauginio kremo purškalo sudėtyje. Vadinasi, Apsauginis kremas nuo saulės SPF 22 užtikrina apsaugą visame UVA-UVB spindulių spektre. 
 • Kokius kremus galima naudoti kasdien, saulėtomis vasaros dienomis?
  • Bet kokius, priklausomai nuo saulės intensyvumo ir Jūsų planų. Kremą gelį SPF 8 galima naudoti kaip savarankišką odos priežiūros priemonę dienai. Jis tinka ir jautriai odai puoselėti. Riebios odos savininkėms jis įtiks dėl lengvos, neriebios konsistencijos. Kremai SPF 15, 22 ir 30 labiau profiliuoti naudojimui paplūdimyje, nes užtikrina aukštą apsaugos lygį ir atsparumą vandeniui. Tačiau juos, žinoma, galima naudoti ir visur kitur. 
 • Kodėl apsaugos nuo saulės filtrai kosmetikos priemonėse derinami tarpusavyje?
  • Geras klausimas.  Suprantate, prie kiekvieno cheminio filtro nurodomas apsaugos nuo UV spektras žymi pačių molekulių gebėjimą deaktyvuoti tam tikro ilgio bangų spinduliuotę. Be šio gebėjimo cheminiai UV filtrai turi ir kitų savybių: tirpumą, pH, fofostabilumą, saugią odai koncentraciją ir daugelį kitų, kurias reikia turėti omenyje formuojant produkto sudėtį. Taigi negalima tiesiog paimti vienos medžiagos su nurodyti apsaugos nuo UV spektru ir tiesiai tepti ant odos.
  • Fiziniai UV filtrai (cinko oksidas ir titano dioksidas) veikia kaip UV spindulius atspindintis ir išsklaidantis ekranas. Todėl šiė cheminiai junginiai ir pavadinti "fiziniais filtrais".
  • Jei į apsaugos nuo saulės kremo sudėtį įtrauktume tik cinko oksidą,  tai gautume tokį "cinko tepalą", išsiskiriantį ryškiu sausinamuoju poveikiu. O jei tik titano dioksidą,  gautume tokią balinančią kaukę, kaip iš japonų teatro.
  • Šiandien apsaugos nuo saulės priemonių gamybai naudojamas mikronizuotas titano dioksidas (taip pat ir cinkas), kurio dalelės tokios smulkios, kad mūsų akis  šio "balto skydo" nemato. Tačiau odos, nano dalelių ir UV spindulių sąveikos lygmenyje kyla tam tikrų keblumų. "Ekranas"  tampa nebe inertiškas. Atsižvelgiant į šiuos bei daugelį kitų veiksnių ir sudaromos apsaugos nuo saulės kremų receptūros. Tai yra kosmetikos chemijos menas ir mokslas.    
 • Manoma, kad kai kurie cheminiai filtrai kasdienės priežiūros ir apsaugos nuo saulės priemonėse kenksmingi ir net pavojingi sveikatai. Ar tai tiesa?
  • Visi laisvųjų radikalų "rijikai" organizuoja chemines reakcijas vienuose ar kituose odos sluoksniuose. Tas pats pasakytina ir apie natūralias organizmo antioksidacinės apsaugos sistemas, pvz, antioksidacinį fermentą superoksido dismutazę (SOD). Kuo "natūralesnis" UV filtras, tuo geriau.  Nors gyventojai naudoja cheminius antioksidantus, pvz., butilo hidroksilo toluolą arba butilo hidroksilo anizolą (BHA), kurių yea kas antrame maisto produkte.  Mes naudojame cinamatą - natūralios cinamono rūgšties vedinį, ir titano dioksidą - mineralinį filtrą.
  • VISI cheminiai filtrai kenksmingi ir pavojingi sveikatai, bet tik esant tam tikrai koncentracijai, patenkančiai į organizmą. O SPF kosmetika su filtrais nusiplauna ir į organizmą nepatenka. Antra, reikia nuspręsti, kuriai iš dviejų blogybių teiksime pirmenybę: ar SPF kosmetikai su UV filtrais, ar odos pažeidimams dėl UV spindulių poveikio su visomis iš to plaukiančiomis pasekmėmis, įskaitant onkologines. Trečias kelias: šešėlis, skrybėlaitė ir skėtis nuo saulės.  
 • Patarkite, kokį apsaugos nuo saulės kremą geriausia pirkti vyresniam nei 3 metų amžiaus vaikui kasdienįs apsaugos reikmėms?
  • Iš esmės tiktų bet koks. Dermatologiškai pats švelniausias - Kremas gelis SPF 8. O sulėtomis dienomis ir gamtoje geriau naudoti Apsauginį kremo purškalą SPF 15. Tik prisiminkite, kad nurodyto SPF poveikis atsiskleidžia tik paskirsčius 2 mg priemonės 1 kūno paviršiaus cm. (žr. sekantį klausimą). 
 • Kokio kiekio priemonės reikėtų vienam kartui?
  • Yra tokia "devintuko" taisyklė, pagal kurią atskiros žmogaus kūno dalys sudaro po 9 procentus kūno: galva - 9% (veidas - 4,5%, pakaušio sritis - 4,5%). Kaklas - 9%, krūtinė – 9%, pilvas - 9%, nugara iki menčių apačios - 9%, nugara nuo menčių apačios iki sėdmenų - 9%, kiekviena koja, įskaitant sėdmenį - 18% (9 iš priekio ir 9 iš nugaros), kiekviena ranka - po 9%. Lieka tik 1% lytiniams organams. Štai ir paskaičiuokite, kiek priemonės teks kiekvienai kūno daliai, kai visam kūnui vienam kartui reikia maždaug 30 gr (ml). Pavyzdžiui, visai nugarai: (9+9)% = 5,4 gr (ml, t.y. maždaug arbatinis šaukštelis). Įtrinti nereikia, susigers ir taip. Procedūrą kartokite kas dvi valandas. Tokios taisyklės. 
 • Kokio dydžio SPF indeksu pažymėtą apsaugos nuo saulės priemonę rinktis jautriai, daugybės apgamų nusėtai odai apsaugoti?
  • O jūs, prasidėjus karštajam sezonui, verčiau venkite saulės ir laikykitės šešėlyje. Nepamirškite ir plačiabrylės skrybėlės. Šešėlis du kartus sumažina spinduliuotės intensyvumą. Todėl apsiginklavę šiomis dviem priemonėmis (šešėliu nuo skrybėlės ir šešėliu nuo medžių) jūs, vaizdžiai tariant, užsitikrinsite SPF 3-4 lygio apsaugą. Be to, ir pati oda turi apsauginę sistemą, gal jūsų atveju ir ne stiprią. 
  • Jūs įdegsite. Ne greitai, laipsniškai, bet įdegsite. Tačiau jei naudosite Apsauginį kremo purškalą SPF 15 ir toliau vaikščiosite su skrybėle bei laikysitės šešėlio, apsaugą, žinoma, užsitikrinsite galingą (SPF 15 + 3 ar 4), bet įdegio tokiu atveju nesitikėkite.     
 • Sakykite, nuo kokio amžiaus galima naudoti apsaugos nuo saulės produkciją MIRRA?
  • Specialios apsaugos nuo saulės priemonės vaikams gaminamos su tais pačiais UV filtrais, kaip ir suaugusiems., tik jų sudėtis švelnesnė, maksimaliai tausojanti odą. Mūsų arsenale nėra specialių apsaugos nuo salės priemonių vaikams, bet Kremas gelis SPF 8 tinka net ypač jautriai ir aikštingai odai. Daugiametė praktika rodo, kad tėvai jį sėkmingai naudoja vaikams.
  • O jei klausiate, nuo kokio amžiaus apskritai galima pradėti naudoti šios rūšies kosmetiką, tai vaikams iki 6 mėnesių apsaugos nuo saulės  priemonių naudoti nerekomenduojama, nebent esant ypatingai situacijai ar pasitarus su gydytoju.
  • Taip pat manoma, kad jei saugomos tik atviros kūno sritys, pavojus sveikatai negresia, maža to, net naudinga.  Siekiant didesnės apsaugos geriau naudoti Apsauginį kremo purškalą SPF 15 (tepkite juo petukus, rankytes ir kitas "svylančias" kūno sritis). 
  • Jauniausio amžiaus vaikams būti atviroje saulėje iš esmės nerekomenduojama. Jei taip atsitiktų, tai tik ribotą laiką, be to, vaikutis turi būti apsirengęs ir su galvos apdangalu. Sekant rekomendacijomis priemonės SPF 15 tikrai pakaks. Žinama, kalba sukasi apie mažesnio saulės aktyvumo metą iki 10 val. ryte ir nuo 16 val. vakare. 
 • Ar apsaugos nuo saulės priemonėmis galima apsaugoti vaiko odą nuo alergijos saulei?
 • Teoriškai - taip: fotoalergijos atveju apsaugos nuo saulės priemonės rekomenduojamos. Tačiau sunku ką nors garantuoti. Alerginę reakciją į saulės spindulius gali išprovokuoti kai kurie vaistai, maistas, kremų sudedamosios dalys, taip pat ir UV filtrai. Preparatai, kurių sudėtyje esama paraaminobenzoinės rūgšties (PABA), nerekomenduojami alergikams ir vaikams. Tačiau mūsų produkcijoje PABA nenaudojama. Fotoalergiją paprastai išprovokuoja UVA spinduliuotė (specialistai linkę pritarti šiai minčiai). Todėl patariama naudoti tik plataus spektro apsaugos nuo saulės priemones (UVA/UVB). Pasakysiu  Jums vieną, galimas daiktas, netikėtą dalyką: vaikui, kurį kamuoja alergija saulės spinduliams, aš rinkčiausi priemonę, kurios gamintojo kilmės šalyje priemonės su SPF priskiriamos prie vaistų, kaip antai JAV ir Australijoje. Tokių priemonių saugumas naudoti papildomai tikrinamas, todėl jos patikimesnės. Pavyzdžiui, Australijoje šioje srityje atliekami išsamiausi tyrimai, nes tenykščiams gyventojams tai ypač aktualu.
 • Jūsų atveju reikėtų rinktis priemonę jautriai odai, kuri aprėptų platų UV spindulių spektą (UVA/UVB)SPF 15 ir 30. APSAUGINIS KREMAS GELIS SPF8 geras, bet jis pilnai nepadengia A spektro spindulių, o ir jo SPF mažokas fotoalergijos atvejui. APSAUGINIAI KREMAI SPF15 ir SPF22 yra praturtinti ne tik organiniais filtrais, bet ir fiziniu - titano dioksidu, kuris tikrai padengia visą spektrą. Jei nerasite specializuotų priemonių, pabandykite KREMĄ SPF22. Taip pat nepamirškite aprengti vaiką rūbais su sustiprinta apsauga nuo UV, laikytis atokiau nuo atviros saulės (geriausia - šešėlyje). Ir turėkite namuose Balzamą ALLERON
 • N. Kurušina, biologijos mokslų daktarė
 • Kuo skiriasi fotoalerginės reakcijos nuo "fototoksinių"?
  • Tiek fotoalerginės, tiek fototoksinės reakcijos - tai odos atsakas į dirgiklį. Veikiamos UV spindulių kai kurios medžiagos skaidosi. Skaidymosi proceso metu susidaro toksinės medžiagos, kurios ir sukelia panašią reakciją kaip kontaktinis dermatitas (vystosi nedalyvaujant imunologiniams mechanizmams). Tai fototoksinės reakcijos
  • O štai fotoalerginės reakcijos vystosi dalyvaujant imunologiniams mechanizmams.
  • Tiek fototoksinėms, tiek fotoalerginėms reakcijoms pasireikšti reikalingas kontaktas su UV spinduliais, todėl jos  priskiriamos prie fotosensibilizacijos reiškinių. Tipiškais atvejais pažeidžiami atviri UV poveikiui odos plotai.  
 • Kokią apsaugos nuo saulės priemonę galima naudoti veidui?
  • Bet kurią, priklausomai nuo to, kokio lygio apsauga reikalinga.
 • Ar tiesa, kad kuo mažesnis SPF indeksas, tuo jautresnei odai ta priemonė tinka? Atrodo, turėtų būti atvirkščiai - jautri oda įdega lengviau, todėl ir apsaugos jai reikia didesnės.
  • Pasakymas, kad Kremas gelis SPF 8 tinka kasdienei jautrios odos priežiūrai reiškia, jog jį galima naudoti kaip dieninį kremą jautriai odai (alergiškai, "kaprizingai") puoselėti, o ne tai, kad apsaugos nuo saulės priemones galima naudoti odai, jautriai saulės spinduliams.
  • Toliau apie pasakymą "atrodo, turėtų būti atvirkščiai - jautri oda įdega lengviau, todėl ir apsaugos jai reikia didesnės". Didesnės apsaugos reikia odai, jautriai saulės spinduliams (prisiminkite odos fototipus ankstesniuose klausimuose). Jautri, "kaprizinga", į alergines reakcijas linkusi oda ir UV spinduliams jautri oda - du skirtingi dalykai. Jautri oda dažnai geriau toleruoja apsaugos nuo saulės priemones su aukštu SPF rodikliu, aprėpiančiu A ir B spektro bangas. Į tokių priemonių sudėtį paprastai įtraukiami fiziniai saulės filtrai: titano dioksidas arba cinko oksidas. Manoma, kad jie mažiau dirgina alergišką odą nei cheminiai filtrai. 
  • Dabar sujunkite du veiksnius - alergišką, jautrią odą ir būtiną apsaugos lygį. Jei aukštas apsaugos lygis nereikalingas, tai odai, jautriai reaguojančiai į kosmetikos priemonių sudedamąsias dalis, tiks Kremas gelis SPF 8, kurį tokiai odai galima naudoti ir kaip dieninį kremą. 
 • Kokią apsaugos nuo saulės priemonę reikėtų rinktis, jei veidą "puošia" pigmentinės dėmės?
  • Kuo didesnis apsaugos faktoriaus dydis, tuo geriau. Apsaugos nuo saulės priemones pradėkite naudoti nuo ankstyvo pavasario. Būdami atviroje saulėje rinkitės priemonę, kurios apsaugos indekso dydis ne mažesnis nei SPF 15. Apsiniaukusiomis dienomis galite naudoti ir lengvesnę priemonę, pvz., SPF 8. Kaitinant vasaros saulei rinkitės priemonę su aukštu apsaugos indeksu: SPF 22 ir daugiau. 
  • Šiaip kosmetologai nėra nuolatinės odos apsaugos idėjos šalininkai, bet jūsų organizmo ypatumai reikalauja taikyti būtent tokią apsaugos strategiją. 
  • Jei kalbėtume apie saulės vonias, tai jomis mėgautis patartina tik naudojant priemonę su aukštu SPF indeksu, laikytis šešėlyje (bent jau veidą slėpti po skrybėle) ir nepiktnaudžiauti. Atviroje saulėje stenkitės būti neilgai ir nedažnai, o medicininiais sumetimais geriau kaip galima labiau ribokite. 
 • Kaip apsisaugoti nuo fotosenėjimo?
  • Veiksmingą apsaugą nuo fotosenėjimo užtikrina tik kompleksinės priemonės. Visų pirma būtina naudoti priemones su apsaugos nuo saulės filtrais, antra - nepiktnaudžiauti saulės voniomis, trečia – po saulės vonių būtinai naudoti odos priežiūros priemones su antioksidantais, ir ketvirta - kasdienę mitybą praturtinti vaisiais ir daržovėmis, kuriuose gausu beta karoteno ir likopeno (šių daugiausia "raudonuose" vaisiuose ir daržovėse) bei vitaminų.  
 • Ar naudinga kaitintis saulėje esant aknei?
  • Turbūt daugelis esame girdėję, kad saulės spinduliai turi dezinfekuojamąjį poveikį odai, todėl saulės vonios naudingos inkštirinio bėrimo ir aknės kamuojamai odai. Iš dalies tai mitas. Štai kaip jį aiškina MIRRA grožio konsultantai. 

  • Vienų autorių teigimu, saulė spuogų ligą dar LABIAU suaktyvina... todėl geriau slėptis nuo saulės ir be priemonių su dideliu SPF indeksu vengti buvimo saulės atokaitoje. Motyvuojama tuo, kad ultravioletiniai spinduliai gydo „paviršinius“ spuogus, o giluminiuose odos sluoksniuose infekcija lieka ir rudenį pasireiškia nauja spuogų "partija". Be to saulė skatina keratinizaciją, o tai taip pat lemia rudeninį aknės paūmėjimą. 

  • Kiti autoriai mano, kad saulė stiprina organizmo ir odos imunitetą, dezinfekuoja odą, todėl slopina aknės apraiškas. Dozuotos UV spindulių procedūros netgi skiriamos aknei gydyti. 

  • Be abejo, saulės spinduliai naudingi odai, bet tik su SAIKU! Taigi manytume, kad specialiai „kepinti“ spuogų nereikia, bet nuolat vaikščioti su filtrais taip pat nebūtina. Jie apkrauna odą ir gali paaštrinti nepageidaujamą procesą. Odą saugo, pavyzdžiui, dieniniai kremai su antioksidantais. Tai štai, saulė su saiku padeda, tačiau būnant aktyvios saulės atokaitoje ilgesnį laiką būtina naudoti apsauginius kremus nuo saulės. Vis dėlto draudžiama kaitintis tuomet, kai pasireiškia ūmus aknės uždegiminis procesas, nes saulė dar labiau jį paaštrina.

 • Ar galima saulės atokaitoje drėkinti veidą Gaivinamuoju losjono purškalu?

Plaukų priežiūra

 • Kokių priemonių reikėtų imtis esant plaukų slinkimui?
  • Plaukų slinkimas - tai tik organizme esančių nesklandumų regimoji išraiška. O pastaruosius gali lemti  tiek išoriniai veiksniai (stresas, žalingas aplinkos poveikis, šiurkščios priemonės, mitybos raciono pasikeitimas ir kt.), tiek ir vidiniai (įvairūs organizmo funkcionavimo sutrikimai, susirgimai). Ieškant veiksmingo plaukų slinkimo problemos sprendimo vertėtų išsiaiškinti, kas sukėlė tokią būklę (emociniai sukrėtimai, mityba, persirgtos ligos ir t.t.). Juk plaukai "byra" dėl to, kad plaukų svogūnėliai ilgą laiką negauna pakankamai maitinamųjų medžiagų. nes šiaip "atsikratyti" sveikų plaukų ne taip paprasta, net ir trenkant juos netinkamomis priemonėmis (dėl to jie nebent ims lūžinėti ir praras sveiką žvilgesį). Gerą plaukų būklę padės palaikyti vitaminai. Šiuo atveju tiks MIRRAVITMIRRASIL-2MIRRA-CINKASMIRRA-SELENAS. Siekdami gerų rezultatų neapsieisime ir be PLAUKŲ KAUKĖS - iš pradžių ją galima naudoti kas antrą dieną, o vėliau - po 1-2 kartus per savaitę rezultatui sutvirtinti. Taip pat būtina tinkamai pasirinkti plaukų šampūną ir skalavimo priemonę, kad nepakenktume ir likusiems plaukams. MIRRA priemonės puikiai dera su PLAUKŲ KAUKE, nes jų sudėtis panaši. Naudojant vienos linijos priemones mažėja galvos odos sudirgimo rizika ir užtikrinamas palankus poveikis plaukams.   
 • Koks Kaukės plaukų struktūrai atkurti veikimo mechanizmas?
  • Наиболее часто встречающийся тип облысения, как у мужчин, так и у женщин, это андрогенетическая алопеция (облысение). Соответственно, ее называют «по мужскому» и «по женскому» типу. Внешние проявления андрогенетической алопеции достаточно характерны. При облысении по мужскому типу отмечается поредение волос в височных областях (I степень). Это - залысины. II степень - поредение в области лба и затылка. Это - залысины и проплешины. III-ей степени соответствует диффузное поредение волос в центрально-теменной области (пардон, плешь). При его прогрессировании волосы остаются лишь на маленьком участке между лобной и центрально-теменной областью (IV степень). Со временем исчезает и этот островок растительности (V степень). Вот тут уже можно без помех любоваться формой черепа, и это совсем не плохо! Женский же тип андрогенетической алопеции характеризуется наличием овального очага поредения волос в центрально-теменной области. В зависимости от степени «поредения» различают три стадии. Важным «женским» признаком является отсутствие облысения на висках и надо лбом. Итак, клинические проявления у мужчин и женщин различаются, но механизм облысения одинаков. Каков он? Зрите в корень, господа… в корень волоса. Ибо волос растет именно от корня, конккретно - от булавовидного утолщения на его конце – волосяной луковицы. Её клетки формируют волос. Находится корень с луковицей в волосяном фолликуле (мешочке), и все это «сооружение» углублено в кожу. Снизу к волосяному мешочку и луковице подходят кровеносные сосуды и нервы. Кровь поставляет волосу основное питание для роста. А также и вещества, регулирующие активность клеток луковицы, формирующих волос. При повышении чувствительности клеток волосяных фолликулов к андрогенным (мужским половым) гормонам развивается этот тип облысения – андрогенетический. В упрощенном виде механизм развития выглядит таким образом: под действием фермента 5-альфа-редуктазы, обнаруженного в клетках волосяной луковицы, мужской половой гормон тестостерон преобразуется в более активный 5-альфа-дигидротестостерон. Последний связывается с рецепторами чувствительных клеток, проникает в клетку и нарушает синтез белков, необходимых для нормального формирования и роста волоса. В связи с укорочением фазы активного роста волос, их длина становится все меньше. Волосяные луковицы постепенно атрофируются, жесткие волосы истончаются, теряют цвет и вырождаются до пушковых (характерный признак андрогенетической алопеции). Этот механизм, повторяю, одинаков как у мужчин, так и у женщин. Более того, «программа» облысения, включаемая геном лысости hЗ (hairless 3), также реализуется через эти механизмы. Механизм действия Маски для восстановления волос основан на блокировании работы ферментов, вызывающих преждевременное выпадение волос - одной из причин аллопеции. Кроме того, препарат активизирует кровоснабжение кожи головы и волосяных луковиц, восстанавливая капиллярную сеть и способствует формированию новых капилляров. В результате такого комплексного воздействия восстанавливается деление клеток волосяных луковиц (рост новых волос), нормализуется питание волос (укрепление и оздоровление волос, предотвращение их преждевременного выпадения). Маска дает также дополнительное питание. Растительные экстракты способствуют и постепенной нормализации деятельности сальных желез. Есть много «стартовых» причин выпадения волос. Нервный стресс, болезнь, недостаток витаминов и минеральных элементов, сбой гормональной системы (может, и вызванный неконтролируемым приемом каких-то контрацептивов) и пр. и пр. Даже плохо сделанная «химия» или постоянно реализуемое желание быть платиновой блондинкой (постоянная жесткая обработка волос). Есть наследственные причины наличия жиденькой «шевелюры» с явно выраженной тенденцией к облысению. Вялое кровообращение кожи головы в результате болезней. И прочее. И тут, пожалуйста, Маска для восстановления волос! Ну, хотите иногда «из пушки по воробьям» - палите, зато наверняка (сезонное выпадение волос, химия, пересушивание волос феном и др.). В ряде случаев и Бальзам для волос может прекрасно помочь, особенно в сочетании с приемом Миррадола (группа В, аминокислоты, в том числе цистин). Или Мирра-Диовит. И Миранда-4, поборник здоровья кишечной микрофлоры (синтез ею витаминов группы В). Еще Цинк. Часто и Меделла может оказаться полезной, и общие ванны со Спа-Комплексами для ванн. Ну, а если уж есть признаки андрогенетического облысения – тут Маске самое время.
 • Kaip tinkamai naudoti Kaukę plaukų struktūrai atkurti? Kaip dažnai ją reikėtų naudoti?
  • Как долго держать маску? 15 минут - рамки рекомендуемые, "среднестатические", достаточные для проникновения полезных веществ в клетки кожи и начала работы средства. Дальше – все индивидуально. По накопленному опыту: средняя продолжительность применения 30 минут и больше, до одного часа. Можно обернуть голову на время применения маски теплым полотенцем. Какова частота применения? Маску применяют при выпадении волос через день или каждый день минимум в течение месяца. Затем переходят на более спокойный режим – 2 раза в неделю. Хорошие результаты при умеренном выпадении волос дает ежедневное применение Спрей-Сыворотки для волос и 1-2 раза в неделю Маски. При сильном прогрессирующем выпадении: Маска - через день, Спрей-сыворотка – ежедневно. Наиболее интенсивные варианты: Маска - ежедневно, Спрей-сыворотка - 2 раза в день или Маска и Бальзам для волос чередум по дням и Спрей-сыворотка утром и вечером. Как наносить маску? Наносят на кожу головы и втирают, сдвигая скальп. Наработки наших дистрибьюторов: «Я применяю его следующим образом: выдавливаю немного на краешек раковины, смачиваю в нём кончики пальцев и втираю в корни волос, выдавливаю раза два - три, в общей сложности, за раз трачу меньше 2,5 чайных ложек. Волосы у меня до плеч. Укутываю голову сухим полотенцем и делаю свои домашние дела, держу примерно 1 час…» «Выдавливаю немного на ладошку, растираю между пальцами, запускаю их в волосы и втираю в кожу головы» «Выдавливаю непосредственно из диспенсера по проборам волос, потом распределяю по коже головы и втираю».
 • Ar Šampūną nuo pleiskanų galima naudoti nuolat, ar tik kursiais? Ar gali Šampūnas nuo pleiskanų išsausinti galvos odą?
 • Šampūną nuo pleiskanų tikslinga naudoti visą gydymo nuo pleiskanų laiką, - naudojimas kursais neduos reikiamų rezultatų. Cinko peritionatas, įtrauktas į ŠAMPŪNO NUO PLEISKANŲ sudėtį kaip "pleiskanas naikinantis" junginys, išsiskiria įrodytu priešgrybeliniu poveikiu ir nesausina galvos odos. Jei kalbėtume apie cinką, tai jis reikalingas riebalinių liaukų veiklos normalizavimui, taip pat odos antioksidantinių sistemų veiklai. Į kosmetikos priemonių sudėtį įtraukiami įvairūs cinko junginiai, priklausomai nuo tų priemonių paskirties, ar tai būtų apsauga nuo saulės, pleiskanų naikinimas, aknės gydymas, prakaitavimo mažinimas ar makiažo reikmenys. Dažniausiai minimas cinko oksidas, - esą jis labai higroskopiškas ir naudojamas grynas sausina odą.  

Biologiškai aktyvūs maisto papildai

 • Ar biologiškai aktyvius maisto papildus galima duoti vaikams?
  • Oficialiai biologiškai aktyvius maisto papildus (BAMP) leidžiama vartoti vaikams nuo 5 metų. Sutinkamai su šiuolaikiniais sertifikavimo organų (RF) reikalavimais, ant papildų pakuočių bei informaciniuose lapeliuose rekomendacijos vaikams nepateikiamos. 
 • Kokie biologiškai aktyvių maisto papildų vartojimo ypatumai vaikams?
  • Dozę geriausia apskaičiuoti pagal "vidutinio" žmogaus dozę ir svorį. Jei suaugusiam, maždaug 60 kg svorio žmogui rekomenduojamos 4 maisto papildo tabletės per dieną, tai vaikui, sveriančiam 15 kg, reikėtų vartoti po 1 tabletę. Vartojimo kurso pradžioje būtina laikytis ir laipsniškumo principo (didinti dozę po truputį). Jei kalbėtume apie kokius nors šalutinius reiškinius, kurie galėtų pasireikšti vaikams dėl papildų vartojimo, tai apie juos praktiškai nieko nežinoma. 
 • Ar galima vienu metu vartoti visus valomuosius arba sveikatinamuosius biokompleksus?
  • Galima. Visgi žarnyno valymo kursą geriau atlikti pirma. Kontraindikacijų tokiam papildų vartojimo būdui taip pat nėra, nors paprastai vienas ar kitas MIRRASIL serijos preparatas derinamas su kitų grupių maisto papildais. Vartojimo schemą galite susidaryti patys (taip pat žiūrėkite Biologiškai aktyvių maisto papildų žinyną).  
 • Kokių biologiškai aktyvių mаisto papildų negalima vartoti vienu metu?
  • Esama kai kurių derinimo apribojimų tais atvejais, kai keletas BAMP vartojami vienu metu. BAMP MEDELLA-1 ir MEDELLA-2 skirtingai veikia organizmą ir jų vartoti vienu metu nereikėtų. Taip pat MEDELLA-1 nereikėtų derinti su kitomis raminamosiomis priemonėmis ir Relaksuojančiu SPA kompleksu, o MEDELLA-2 - su tonizuojamomis priemonėmis.  
 • Kokia eilės tvarka reikėtų atlikti valomuosius kursus? Kada geriau atlikti organizmo valymą?
  • Рекомендуемая последовательность проведения курсов: очищение кишечника - очищение печени - очищение почек - очищение легких. Наилучшее время для очищения организма - период после зимы (конец февраля - середина апреля). Повторный курс может быть проведен в конце осени - начале зимы.
 • Kokius biologiškai aktyvius maisto papildus reikėtų vartoti nėštumo metu?
  • Правильное питание и прием, если нужно, качественных биологически активных добавок к пище – лучший способ поддержания здоровья и профилактики его нарушений, в том числе и при беременности. К сожалению, закон о БАД не принят до сих пор, следствием чего являются всевозможные перекосы и непонимание в отношении БАД. Немало детей рождаются уже с недостатком в организме йода, железа, цинка и – с соответствующими проявлениями этих гипомикроэлементозов, т.е. с различными заболеваниями раннего возраста. Коррекцию таких состояний надо проводить немедленно, еще лучше – заблаговременно, а не ждать годами. Беременность – это состояние организма, когда биодобавки особенно нужны. Лучший совет – обратиться к врачу, который знает и умеет применять БАД. При беременности особенно нужны наблюдение семейного врача и индивидуальный подход. Никаких “советов за глаза “ ни давать, ни принимать – не следует. Советы и рекомендации должен делать специалист – семейный врач или ведущий пациентку акушер-гинеколог.